moodybear

Durum: 58 - 0 - 0 - 0 - 08.09.2012 18:45

Puan: 960 - Sözlük Kezbanı

13 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

ayı kılığındaki insan.
  • /
  • 3

üçün biri


argo bir terim olarak kullanılır.başarısızlık, olumsuzluk anlamı taşır. "olum yüksek puan bekliyordum üçün birini aldım..." gibisinden örnek verilebilinir.

---------------------

çoktan seçmeli kavramı hayatımıza çok öncelerden girmiş. tercih yapmak bazen zor olabilir hislerinize güvenin. doğru olan bazen bir değil üç seneçenek bile olabilir.

------

ayı sözlük yazarlarının twitter sayfaları

www.twitter.com/moodytoonboom

anne işi kıyafet

yüne alerjim olduğunu bir türlü kabul etmeyen ve sürekli yünden birşeyler giymem için ısrar eden annemin elinden çıkan kıyafet. defalarca ölcü alınır, olur olmadık zamanda gelinir ve hiç sorulmadan üstünde tutularak kafa biraz geriye gittikten sonra göz kararı ile ölcüler hafızaya ilmek olarak kayıt edilir ve hırka-kazak kısa bir süre sonra hazırdır. akibinde bere ve atkı modellerinin içinden seçip beğendiğimi aldıktan sonra diğerinin babama kalacağını söylediği başka bir kreasyon da birlikte gelir. sonuç olarak güzeldir, el emeği ve göz nurudur. ama kaşındırır.

otobüste istemediğin insanlarla karşılaşmak

kafa çok nadir o tarafa döner. camdan dışarısı izlenir, uyuyor numarası yapılır koridor tarafında iseniz telefonla oynanır, ayakta duruyorsanız dahi bunlar geçerlidir. o yokmuşcasına davranmak için büyük çaba sarf edilir.
garip bir şekilde hoşuma da gidiyor bu durum nedenini bilmiyorum...

baba evi

nesnel ihtiyaçların bol, manevi, psikolojik baskının da bir o kadar bol olduğu, ne onunla ne de onsuz yapılan, kürkçü dükkanı da diyebileceğimiz, standartlarınızı belirlediğiniz ve bir daha kendi evinizde o standartlara erişemediğinizi hatırlatan,.... gibi bir sürü örnekle uzatabilceğim mekan, yer, ev, yaşam alanı.
cidden (bkz: baba kokusu ) (bkz: anne kokusu) ayrıdır. evin her yerine sinmiştir ve süperdir...

game of thrones

genelde uyarlamalar hüsranla hayal kırıklığı ile sonuçlanır, fakat bu dizi öle değil. elbette ki kitabı daha ayrıntılı ve güzel (kitap candır!) ama diziside bir okadar güzel ve heyecan verici. tavsiye edilir.
konusu genel olarak adından anlaşıldığı üzere taht kavgası üzerine kurulmuş, fantastik kurgu diyebileceğimiz öğerler içeren (bence serpiştirilmiş) senaryoya sahip, amerika-birleşik krallık ortak yapımı dizi. yer yer dallası aratmayan, yeryer gaza gelip elinize aldığınızı savurarak koşmak isteyeceğiniz mükemmel bir dizi.

terlemeden sevişenler

kış aylarından biri, yatak soğuk iş aceledir.
çok masumane oldu ^^

sırf "rahatlamak" adına ayak üstü iş bitirmek de denilebilinir. karşılıklı bir çekim bile olmasına gerek yoktur bazen, eli yüzü düzgünse olay kafada zaten biter...
---
terlemden sevişilirmi et ete değecek, göbüşler sürtecek ecişbücüş olacak. yoksa ne anladım ben ondan.

durduk yere ayı sözlük yazarlarına koyan şarkılar

gelmiş geçmiş en ağırı en skcsi bence
önden buyrun...sonra bir diğeri
portishead-glory box
radiohead-i might me wrong
beth gibbons (portishead)-gloomy sunday

bunlarda çare olmuyorsa....

adama koyan klipler

amına koyması için illa duygusal mı olması gerekiyor?
bence hayır.

mesela...

skrillex- first of the year (equinox) çok fena msj verir.
lady gaga nın klipleri prodüksüyon ve kurgu harikasıdır.
modestep - sunlight
yeni yükselen gruplardan woodkid - iron klibide çok iyidir.
grizzly bear - ready, able klibini unutursam ayıp ederim.
tabi santana - while my guitar gently weeps de var....

amına bile kor

herhangi bir şeyleri karşılaştırıken; birinin diğerinden daha iyi olduğunu belirmek için kullanılan argo (küfür) kelime.

facebook için çekilen fotoğraflar

hayatımıza giren "yaptığın herşeyi paylaş" kavramının en görsel hali. fotoğrafçılarda bile "facebook için profil fotoğrafı çekilir" ilanları asılabilinecek kadar gitmiştir. paylaşma duygumuzun yoğunluğundan kaynaklı sanırım, yediğimiz içtiğimiz şeylerin bile fotoğrafını koyar olduk. reel düzeyde paylaşımları, görünürlüğü sanal ortamda dibine vurur hale getirdik.

sonuç olarak, olabildiğince, doğal halimizden uzaklaşarak sırf farklılık olsun diye çektirdiğimiz fotoğraflar diyebiliriz. (yemek dahil)

göt olmak

bir nevi sevgi sözcüğü olarak da kullanılabilir. "götsün olum sen" den sonra gelen karşılıklı gülüşmler...

yaşlandıkça yakışıklı olan erkekler

benim için yeme de yanında yat deyiminin gerçeğe dönüşmüş hali.
(bkz: kevin james )
(bkz: zach galifianakis)

biscolata erkekleriyle ıssız adaya düşmek

en son isteyeceğim şeylerden biri sanırım.
muhtemel ihtimal kurtulana kadar okey oynanası durum.

sevgi mi seks mi

farklı kavramların bir birini etkileme durumu. seversen sex yaparsın ama sevmeden de sex yaparsın. fakat sex yapınca illa sevilmez de.
bana göre sevgi zamanla oluşan bir duygu. hemen aşık olabilirsin ama iki günde sevemezsin.

the dark knight rises

christopher nolan yapmis yine yapacagini guzel bir film cekmis. senaryosunda acik noktalar olsada gayet basariliydi. kamera acilari da iyidi fakat bazi sahnelerde daha iyi olabilirdi. filmi neden iki boyutlu cekti bilmiyorum ama kendini izletiyor


christian bale in oyunculugu zaten bilindik. filmler icin dehset kilolar alip vermesi su siralar zaten dillerde...--- spoiler ---

batman i ilk kez gun isiginda gordum :) cok farkli bir histi.

--- spoiler ---

the dark knight rises

christopher nolan yapmis yine yapacagini guzel bir film cekmis. senaryosunda acik noktalar olsada gayet basariliydi. kamera acilari da iyidi fakat bazi sahnelerde daha iyi olabilirdi. filmi neden iki boyutlu cekti bilmiyorum ama kendini izletiyor


christian bale in oyunculugu zaten bilindik. filmler icin dehset kilolar alip vermesi su siralar zaten dillerde...--- spoiler ---

batman i ilk kez gun isiginda gordum :) cok farkli bir histi.

--- spoiler ---

eski sevgiliyle arkadaş olmak

cok zor bir durum neredeyse imkasiz. hele hala bir cekim varsa. yeni gelecek olan sevgili icinde hos olmayan bir durum olusturabilir
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 58

gaylere kadın demek

bu durum amerika vatandaşı olmuş siyahi ırkların kendi aralarında bir birlerini zenci diye çağırıp, beyaz benizlilerin zenci hitabını hakaret olarak almasıyla aynı kefeye konuşabileceğini düşünüyorum.
iki gay in şakalaşması olabilecekken bir heteronun gayi kadın diye çağırması hakaret, aşşalama, küfür sayılabilir.
gaylerin birbirlerine neden kadın diye hitap ettiğini sormuş sevigli yazar. bence bir yerde haklı yazısında; erkeklerle cinsel ilişki kuran anlamaına getirildiğini yazmış kadın kavramının. ne yazik ki bu ülkede aynen bu şekilde.
bence -kanımca- biz geylerde bu yüzden bir birimizi böyle çağırabiliyoruz. fiziksel olarak erkek olsakda erkeklerle beraber oluyoruz mantık olarak. ama mevzu biraz daha derin. en erkek gayin içinde bile kadın duygusu var. duygusal anlamda da bir gay farklı davrandığında kadınlaşma denebiliyor. kadın özelliklerinin ortaya çıkması durumda şakalaşma yönüne kayıyor.
gayler bunu ötekileştirme çabası içinde kullanmıyorlar halbuki. tek amaçları erkekler arasında şakalaşmak.

(bkz: kadın kadını emermi aaa !)
(bkz: içimdeki kadın ortaya çıktı )
(bkz: lubunya ya bak sen )
(bkz: whats up nigga!)

slip

beyazları sexy dir vesselam daha ne diyim. yakışmayanı yoktur, en alakasızı bile sexyleştirdiği vardır. siyah mütevazı ve uyumlu olmasından dolayı tercih edilebilir. renkliler ise apalakasızdır. insandan soğutabilir

zeytinyağı

mütamadiyen kırkpınar güreşçilerini aklıma getiren. içinde veya üstünde bulunan herşeye lezet katıp "yemede yanında yat" kıvamı veren sıvı yağ cinsi.

world of warcraft

sırasıyla
world of warcraft
world of warcraft: burning crusade
world of warcraft: wrath of the lich king
world of warcraft: cataclsym
world of warcraft: mists of pandaria

ek paketlerni almadan da oynamanız mümkündür fakat ek sınıf ve ırklara ulaşamıyorsunuz oyun sırasında haritalar ve görevlerde de ekskilik oluyor. başlamak istiyorsanız dijital kopya almanızı ve büyük indirimleri beklemenizi tavsiye ederim. ilk üç paketim 40 tl ye kadar düştüğü zamanlar oldu.

yapacak hiç bir şeyim yok, harcayacak çok zamanım var diyorsanız tam sizlik. yok öle değil diyorsanız çok daha iyi oyunlar var.

açık büfe

tatilde bile erken uynamamı sağlayan, her sabah deli gibi patetes kızartması, her akşamda deli gibi ızgara et yedirten, "olum okadar para verdik yicez tabi" dedirten gıda tüketim uygulaması. işletmecilerin "zayıftan al şişkoya ver" uygulaması. sizden az yiyenlerin ödediği parayla biz doyuyoruz gibi bir şey.

(bkz: nasıl bear olunur)
(bkz: bearların formda kalma sırları)
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.