uzun süren gay ilişkisi

çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan hızlı tüketim en çok da bizim camiamızın etkilendiği sorun. dış etkenlerin payı büyük olsa da iç dinamiklerin bu sorunu aşabilecek güçte olduğunu son iliskimde anlamış bulunmaktayım.
nedenlerine baktığımda;
*ilk günden itibaren aynı çatı altında yaşamak ve aynı yatakta uyanmak fikrini taşımak.
*ayrı evlerde yaşanıyorsa sürekli ilgiyi diri tutmak
*çatışma olduğunda birin alttan alması, alamıyorsa susması
*sıkça anal ilişki yaşanmaması, hatta belki hiç.
*birlikte gidilebilecek arkadaş ortamları yaratmak.
*maddi manevi yanında olma çabasını hissettirmek.
*enerjisi düştüğünde yanında olmak.
*heyecanı diri tutmak adına an elinden kayıp gidecekmiş hissini yitirmemek/kaybettirmemek
*sanatsal ve kültürel faaliyetlerle ruhu birlikte doyurmaya çalışmak.
*gelecek planları kurmak ve bunları zaman zaman düşlemek.
*olmazsa olmaz saygıyı korumak.

aşk ve sevgi o zaman tazeliğini yitirmiyor. benim 9. ayım olacak hala gözüm ondan başkasını görmüyor. benim gibi ikizler burcu insanı başardıysa, siz de başarırsınız.
ortalama 1-3 yıl arasında biten ilişki. acayip sıkıcı ve monoton bir rutine dönüşüp akabinde arkadaş kalarak bitirilir.
benim için en uzunu 3.5 sene süren ve sonrasında fuck buddy olarak devam eden ilişki türü.
sevgili elim; evet sana sesleniyorum el !!!
biliyorum her türlü kahrımı çekiyorsun, hatta bu satırları da sana yazdırıyorum
seninle konuşmamız gerekiyor demiştim ya, ha işte zamanı geldi
başlığı görünce artık içimdekileri dökmem gerektiğini farkettim
sen benim en uzun süreli ilişkim değilsin, daha uzun tutanlar da oldu, ne olur affet beni ve yaptığın iyilikleri asla unutmicim tamam mı
...
suskunluğunu olumlu olarak alıyorum !!!
indir o parmağını indir, yaklaştırma korkutuyosun
desteklediğim ,beni bulmasını beklediğim ilişki türü. her türlü süre tutum, uzatım ne gerekiyorsa yapabilirim.süre konusunda asgar i müşterekte bulusabiliriz diye düşünüyorum. sen ne dersin?bazen yüzsüzluge varabiliyor.
türkiye'de ortalama 5 yıldan fazla süremeyen ilişkidir. zira arkadaşlık sitelerinde konuştuğum insanların hepsi neredeyse 5 yıllık ilişkilerinin olduğunu ve bittiğini söylediler. nedense hep 5 yıldır bu süre. daha fazlası yoktur zaten şu ortamda olmasını da beklemem. herkes aç aç.
keşke olsa dedigim ama türkiyedeki ortami biliyoruz,sizi fuck face olarak kullanmanin amaci icinde herkes veya uzun suren bir iliskiniz varken sizden kacip kendince temizlenmek adina bir kadinla evlenip sizi birakadabilir bilemedim yapan varsa tebrik ediyorum ictenlikle bunu soyluyorum
herkesin istediği ama çoğunun başaramadığı mevzu.
eğer standart insan profillerini ele alırsak, cinsel hayatınız iyi durumdaysa, maddi durum her iki taraf için de iyi durumdaysa, her iki taraf da yönelimini paylaşıyor ya da paylaşmıyorsa, birlikteyken eğleniyorsanız uzun süreli bir ilişki olacaktır. fakat benim gibi paranoyak durumda olup kendinize herkesin ilişki temelin de cinselliğin ve fiziksel görüntünün olduğunu inandırmışsanız ömür boyu yalnız belki de bakir kalabilirsiniz.
herhangi bir insanla bir seferden fazla yatmamış olan bana çok değişik gelen bir ilişki. bazıları anlatıyor "şöyle beraber kaldık, yaşadık, ailemiz bile biliyordu" vs. aklım almıyor.

güzel bir şeydir herhalde. aramak zorunda olmamak, birinin yanında olması, aranızda bir bağ oluşması.. yaşamak isterdim.
her iki tarafında özverili olması gerektiği ilişki türü. bir taraf hep veren taraf olunca bu sefer tükenmişliğe dönüyor diğer kişi ise zaten bu benim cebimde diyor. zordur yürütmesi hangi ilişki olursa olsun. uzaktan yaşanıyorsa bence on yüz bin kat daha zordur yaşanması çünkü çoğu erkek aldatmaya çok yatkın.
eğer tekyon gibi bir yerde dansın ritmiyle sekerek bi köşeye geçip yiyismediyseniz, bi kahvenin kırk yılından bir saatini oturup muhabbete verdiyseniz, evinizden son çıktığınız dağınık haline dönüşte beraber girecek samimiyeti yakaladiysaniz, yatağa corapla girmemesi gerektiğini söyleyecek cesareti topladiysaniz birbirinizde uzun sürmesi çok da muhtemel.
bi tek rüyamda yaşamış olduğum tür, 3-4 gün boyunca her gece uyana uyana dizi gibi 15-20 bölümde bitmişti. arkadaşlarla buluşmada karşışaıp birbirimize gülümsemeyle başlayıp bir süre hüç konuşmadıktan sonra biryerde karşılaştıktan sonra bana ben *oyunda bir yer adı* ‘ya gidiyorum demesiyle son bulmuştu. bitişin anlamı hala bir sır olarak kaldı.
türkiye gibi bir ülkede çok zor. bir de aileler işe karışırsa eğer.