versatile

ingilizcede çok yönlü, çeşitli yetenekleri olan, eli her işe yatkın, esnek anlamındaki kelime.

bizdeki (bkz: ap).
sekste sandviç arası giden kişi.
emmeye gömmeye gelen kişi. sexte en çok tercih edilen partner türü...*
çoğu aktifin, pasiflere alternatif gördüğü ve "sen zaten vermiyormusun ki, niye naz yapıyorsun?" deyip hiç karşısındakini anlama gereksinimi duyulmayan bir cinsel yönelimdir.
lubunya dil ve edebiyatında digin olan ecnebi kelime.
on parmağında on marifet olan yetenekli kişi. becerikli şahsiyet.

(bkz: tencerem var tavam var versatile'im havam var)
cinsel pozisyon ayrımı gözetmeyen, zaman_yer_enerji_kişi değişkenlerini göz önünde bulundurup aktive, deaktive olabilen eşitağırlıkçı eşcinsel.
alır verir sekse can verir kişi.
tercihi karşı tarafa bırakan, olayın akışına göre hareket eden kişidir.
diğer bileşenler de uyuyorsa bonus etkisi yaratan partnerdir. bunca yıllık deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki en iyi seks partneridir benim için. sikilmeyi bilmeyen sikmeyi ne bilsin. ya da sikmeyi bilmeyen sikilmeyi ne bilsin. katı yorum olabilir ama kişisel görüşüm böyle. full digin* olarak en tatmin olduğum durum bu haliyle. onca aktifle oldum mesela. adamlar sikilmeyi bilmediği için cart diye girmeye çalışır*, ritmi bilmez, matkap gibi davranınca sikilenin daha zevk alacağı yanılsamasına dalar, nüanslardan bihaberdir. çoook çook nadiren tersi bir aktif tanıdım.* digin candır.
partnerine göre aktif-pasif rollerini üstlenebilen insanlar. keşke çoğalsak ama sayımız az tabi ki bu amına kodumun ülkesinde. etraf "ayh benim sikim kalkmaz ki" kadınları ve "ben öpüşmem, oral yapmam, sadece sikerim ama fena sikerim" full aktifleriyle dolu. sinirlendim yine. ibneler sizi.
zannımca en zevk veren eşcinsel türü. düşünsene yeteneklerini.
her türe uyan kişidir, kaybettiğiniz yapboz parçası gibidir kendisi, bulursanız kaybetmeyin *
ilişkide her bakımdan eşit dengelere sahip olan yönelimdir.
  • /
  • 2