yaptığım hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum

aman da aman, ne güçlü bir portre, nasıl kendinden emin bir tavır, adeta feleğe pabucunu ters giydirmiş bir egosal özgüveninin yansıması. pişmanlığı ya da pişmanlığı kendine ya da başkasına dile getirmeyi zayıflık olarak görenlerin yaşanan yıllara, yaşanan ilişkilere belki de hiç değer vermediğinin göstergesi. sen her şeyi çok doğru da yapsan, en doğru kararları da alsan dünya üzerinde tek başına yaşamıyorsun ve aldığın kararlar başkaları için yeri geliyor dönüm noktası oluşturuyor.
'' bu ne özgüven be abi, şapka çıkarıyorum'' dediğim cümledir. bunu söyleyen peygamber midir, evliya mıdır diyeceğim ama onlar dahi mükemmel insanlar değildi. hele kimisi ne naneler yemiş.* vallahi ben milyon şeyden pişmanlık duyuyorum, bunlar robot herhalde.
pişman olup da napıcam, yaşanan yaşanmış, geri getiremem ki, ancak ders çıkarır bir daha yapmam. ama keşke yapsamaydım demem. sonuçta yaşadıklarım beni bugünlere getirmiş, bu yüzden eskileri hatırlayıp, önümüzdeki maçlara bakmanın gerekli olduğu kanaatindeyim.
edith piafın non je ne regrette rien* şarkısını hatırladım bir an. la vie en rose filminde söylediği sahne de öylesine haykırır ve hayata meydan okur ki, şarkının tesiri ancak o zaman peyda olur. öylesine güçlü çıkar ki o cümlesi ağzından edith piafın sende onunla beraber ağız birliği edercesine mırıldanırsın şarkıyı.. hayır, hiç, ama hiçbir şeyden hayır, hiçbir şeyden pişman değilim ödendi, süpürüldü, unutuldu geçmişten bana ne!
iki sene öncesine kadar yaptığım hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum derdim, şimdiyse geriye dönüp baktığımda pişman olmadığım hiçbir şey neredeyse yok gibi. yani yaptığınız şeylerden pişman olup olmayacağınızı anlamak için acele etmeyin. özellikle yirmi beşten sonra amaann bana ne iyi ki yapmışım dediğiniz şeylerin sayısı azalabilir. * *
özenilesi kendilerinden emin insanlardır. hem özgüvenlerine hem kararlılıklarına hayran olunası..
yapmadığın icin pişmanlık duymak daha cok koyuyor. ondandır ki bu kadar tü kaka insanlar değillerdir. yaptıklarının sorumluluğunu almış, varsa ceremesini de paşa paşa cekmis insanlardır. pişmanlık duyup sikayetlenmenin geçmişi değiştiremeyeceğini bilirler.
abartılı ve kaçırtılı bir ifade.
beşer şaşar...
genelde hatalarınızı yüzünüze vuran birine tepki amaçlı söylenen söz.
sadece pişmaniye yediğim zaman pişman oluyorum. sonuçta 100 gramı 400 kalori. abartmamak lazım bazı şeyleri.
pişmanlıklarım bir kadehteydi. onu da kırdım (cool)
o zaman sen bir sosyopatsın kardeşim ve yargılanman gerekiyor.
yaptıklarımdan pişman değilim, aklım hala yapamadıklarıma..

qapaq!!
bu cümleyi ne zaman duysam, aklıma çilem karabulut geliyor.