13 mart 2016 ankara patlaması

ankaralı ayı sözlük yazarlarının acilen sağlıklı olduğunu bildirmeleri lazım bir şekilde.* umarım bir şey olmamıştır.
ikinci patlama da olur kesin dedim oldu. müneccim taşağı yemiş olabilirim.
yayın yasağı getirildiği için ne olup bittiğini ancak verildiği kadarıyla alabileceğimiz patlamadır.
18.45 de güvenparkta meydana gelen ve kıl payı kurtulduğum patlama. kızılaydan eve gitmek için oturduğum mekandan otobüs durağına yürümek için kalktım sokağa çıktığım sırada çok büyük bir patlama sesiyle birlikte kaos ortamı oluştu. herkes birbirinin üzerine doğru patlamanın olduğu yerin ters istikamete koşmaya başladı. arka yollardan taksiyle zar zor eve döndüm ve yayın yasağı geldiğini duydum.
doğuda siviller ölüyor bik bik bik ağlayanların gerçekleştirdiği saldırıdır . allahın laneti siz ve sizin gibi teröristlerin üzerine olsun inşallah .
yazılacak ve söylenecek birşey kalmadı ki...
ne seçmeni utanır, ne bürokratı üzerine alınır!
allah varsa eğer allah, sebep olan her birinin sonunu aynı etsin!
yoksa madem, bu halk gerekeni yapmazsa eğer, aynı son hepimizin başına gelsin!

(bkz: ak cehennem)
(bkz: yeni türkiye)
100 mt önümde gerçekleşen, kıl payı kurtulduğum patlama.
yine yasaklar, yine sansür. toplumun haber alma ve iletişim özgürlüğünü baltalayan devlet yönetimi öncelikle bu patlamaları önlemeli. hani ankara'da artık müthiş bir güvenlik halkası oluşturulmuş, önlemler alınmıştı.

(bkz: her katliam sonrası internetin yavaşlaması)
kızılayda yaşayan biri olarak olabileceğim tüm objektifliğimle söz etmek istiyorum bu patlamadan. ankara'da herkesin bir durup da nefes aldığı yerde yapılıyor patlama, güvenparkta. adı güven-park, neyse. haberlerde sakin bir gün olduğu söyleniyor, oysa dakikalar önce ne kadar kalabalık adım atacak yer yok diye geçirdim birkaç dakika önce. zaten kızılayın sakin bir günü yoktur, hele ki pazar günü. 27 ölü olduğu söyleniyor, inanmak istiyorum ama buna inanacak kadar kör değilim. yanan otobüsler,araçlar, insan bedenleri.. ankarada yaşayan kimse 27 ölü olduğuna ihtimal vermez zaten. iç işleri bakanlığının önünde yapılıyor patlama. ne demek bu senin iç işlerin götümde değil ? kızılay avmnin yanında, iş yerlerinin, büroların, cafelerin, parkların, bankaların, metronun, ankaranın merkez otobüs duraklarının bulunduğu yerden ''uzak durmamız'' isteniyor. duramıyoruz efendim, bunu bildikleri için her seferinde patlama noktası kızılay. bahsedilen kusursuz güvenlikten söz etmek istiyorum. ankaranın girişlerinde kimlikler toplanıp tc kontolü yapılıyor. ama ben suriyeliyim kimliğim yok diyen bireyler es geçiliyor. metro girişlerinde tek tek kontrol ediliyor, ama güvenlik göbeğini kaşıyıp herkese müsamma gösteriyor. soruyorum ne malum bomba olmadığı? kimliğimi çıkarıp eline veren ben, kimliksiz ve hatta belki suriyeli bile olmayan insandan daha terör gözüyle bakılıyorum ülkemde. köpekleriniz yanlış insanların çantalarını kokluyor. ve siz biz önlemimizi alıyoruz diye göz boyuyorsunuz. şans eseri hayatta kalıyorum evet, bu artık sinirlerimi bozuyor. siren sesleri, çocuklarına ulaşamayan anneler, bok yoluna sönen hayatlar sinirimi bozuyor. ben artık son bulacağına inanmak istiyorum. aksi takdir de asla iyi olmayacağım, aksi takdir de asla iyi olmayalım.
nedir bu ankara'nın ve ankaralıların başına gelenler dediğim çok üzücü olay.
başka diyecek bişey de bulamıyorum.
bir arkadaşımla çiğköfte yediğim, bir arkadaşıma sımsıkı son kez sarıldığım, bir arkadaşımla yazın sıcağında ramazan vakti iftar beklediğim, bir arkadaşımla ... anılarımın bol olduğu yerden bu üzücü haberi duymak çok kötü.
insan hem orada olmak istiyor, hem de orada olmadığı için şükrediyor. toplumca böyle ikilemdeyiz. deliriyoruz. keşke orada olan yaralılar için birşeyler yapabilsem.
kızılayda, güvenparkta insan canının değersiz olduğunu düşündükleri için 3.kez patlatılan bomba. 5 ay içinde ankarada patlatılan 3.bomba. devletin insan canına önem vermedi, ihbar almasına rağmen uyarmadığı zamandır. bir adamın yakınını kaybettikten sonra "iktidarınızda, paranızda, dininizde batsın" diye bağırdığını tüm kulaklar hissetsin
bi kaç gün önce içimden gelerek yazığım entry'i gördüm.. (bkz:#284875)

lanet olsun.
su 20 mart olayinida ciddiye alalim arkadaslar, asli astari olan bir uyari...hepimize gecmis olsun ve bol ruh sagligi diliyorum!
bir şey oldu. bir an, sessizlik çöktü. kimisi etrafına baktı şaşkın gözlerle,
kimisinin kafası eğik, kiminin eli telefonunda,
kimisi oturmuş bir anda, elleri başında.
kimisi "ne oldu?" diyor, "ne oldu!". kimisinin gözleri doldu, kimisi anlamadı neler olduğunu.
kimisinin yüreği yandı. kimisi diyemedi bir şey.
kimisinin canı gitti. kimisi öldü. kimisi can çekişiyor.
kimisi ağlıyor.. ben de ağlıyorum.
benim de canım yanıyor.
birilerinin canının yandığını hissetmemiz için illa canımızın yanması mı gerekiyor? yanıyor işte. bak benimki yanıyor.
ruhum çekiliyor gibi hissediyorum.
ölecekmişim gibi, ölecekmişiz gibi.
bir ölüme daha dayanamam diyemiyorum,
dayanıyoruz.
işte öyle pistir insan. alışır her şeye. alışır, unutur.
alıştırır, unuttururlar.
öyle unutuyoruz işte. öyle alışıyoruz.
yazmayayım diye çok uğraştım ancak bir kaç şey demem lazım ya yoksa çıkmayacak benden...
abi iki kere ankara patladı 2016nın yakın tarihlerinde...
biz "önce ki patlamayı unuttular vövövö" diye postlar entryler görüp "ayh evt yhaaa" diyoruz da nedense herkes #soma'yı da unuttu.herkes bir hafta sonrasında tedbir alınmadığı için(mecidiyeköy diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltin) asansörle düşüp ölen 10 işçiyi de unuttu. biz böyleyiz işte geçmişimiz yok

(pardon var hala dizileri çekilen osmanlı.eyvallah osmanlı torunuyuz diyoruz da neden hiç barbarlıkları anlatılmıyor? neden hiç oğlancılık görmüyoruz?neden türk'e yakıştırmıyoruz? padişahlar sikerken mutlu?halk sikerken mutlu(yada siktirirken),daha sikme kelimesini kullanamıyoruz.hala yarrak ayıp bizim toplumumuzda.ancak herkes erkek...herkes küfür savuruyor ve hala cinsiyetçi...özür dilerim uzadı).

istanbul'da yakın tarihte gerçekleşecekmiş falan zırvalıkları dolanıyor ancak (istanbul'lular bilir),eğer kadiköy'den/üsküdar'dan taksim'e bile gitsen ya vapurdasın(bu da iki ilçenin merkezinde oluyor) yada metrobüs/metrodasın.avrupa yakasında da direkt otobüsün yoksa yine metro/metrobüs.kesin öldün,bunu bilerek hayatına devam etmeyi göze almak zorundasın çünkü devlet emekli memuruna bile 1500tl maaş veriyor.doğal olarak çalışmak,koşmak ve yetiştirmek zorunda hissediyoruz(yetişmekten kastım;allah aşkına kimin telefonu nokia'nın yeşil ekranlı telefonu?100 kişiden belki 1'i...)
neyse daha fazla dallandırıp budaklandırmayacağım;çok doldum,korkuyorum ve tedirginim ancak hala yaşıyoruz,bir sonra ki bombamıza kadar.

kimseye de yok taksime gitmeyin nevruzda çıkmayın demiyorum kimse diyemez yapılmak istenilen birazcık da korkutma ve bundan menfaat kazanma şeklinde.
terör örgütünü de lanetlemeye,kınamaya falan devam edelim belkş adil kotayı yükseltiriz.

esen kalın falan işte.