acun ılıcalı

rte nın annesi öldüğünde üzüntüsünden yayınını kaldırıp,şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybedenler için yanını kaldırmaya tenezzül bile etmeyen yanlı medya şeysi.yaptığı her iş tutuyor orası ayrı tabi.
yaptığı işin tutmasının sebebi yurtdışında orjinali tutmuş olan yarışmaların telif haklarını alıyor olmasından kaynaklanan kişilik.
boş adamın birisi ama işte türkiyenin en zenginlerinden biri haline geldi, getirildi. kopyacı tv programcısı.

http://www.acunmedya.com/
fetoş grubundan öne çıkan kişi...
an itibariyle cnn türk kanalında kendini savunmakla meşgul olan şahsiyet.
özgün olmanın bu ülkede işe yaramayacağını kanıtlayan medya kuklası. yandaş insan.
sadece klasik spor gömlekler giyerek sıkıcı bir tarzı olduğunu kanıtlayan sunucu.
acısı olanın evindeki tv de acun olmaz... diye bir cümle kurmuş zeki kayahan coşkun.
ruhsuz çıkarcı başyalaka.
o ses türkiyede gereksiz gördüğüm insan, ne diye orda ki?...
televizyonda görünce midemi bulandıran nadir insanlardan. tebrikler ..
zamanında yurtdışında kamera karşısında iki gay ile muhabbet ederken ayarın allahını almış insan. "normal gay" nedir onu göstermiştir seyircilere.
dün annemin zoruyla yetenek sizsiniz türkiye denen programı izlerken uzun süre görmek zorunda kaldığım sevimsiz insan. hakkında bu cümleyle başlayan bir entry girmemin nedenini ise şöyle özetleyeyim:

erkek yarışmacılardan biri geldi, oryantal yapacağını söyledi ve kalçasına bağlı pullu parlak kuşağıyla başladı misler gibi oynamaya çocuk. ön yargısız ve insan gibi izlemeyi başaran herkes için kesinlikle çok yetenekli ve keyifle izlenecek bir yarışmacıydı bana kalırsa. döktürüyor adam resmen.. tam bu sırada, adam daha şovuna yeni başlamışken, en fazla 1 dakika içerisinde, yüzünde yarışmacı çocuktan iğrenmiş bir yüz ifadesiyle "zaaaarrrt" diye bağıran ve kırmızı çarpıyı öttüren o tuşa bastı acun denen garip insan.. sonra da oylamada "hayır" dedi tabi ki. nedeni ise; bir erkeğe oryantal yapmayı yakıştıramıyor olmasıymışmış... bunu söylemesi üzerine salonda büyük bir destek alkışı koptu. alkış, acunu desteklemek içindi tabi ki ve salondaki izleyicilerin erkek adam(!) olanları tarafından acuna hediye edilmişti.

bu durum, çoğunluğun en revaçta olduğundan emin olduğu antipati ve fobisini arkasına alıp sevdiği şeyi yapmaya çalışan insana saldırmayı bir büyüklük olarak gören acun sevimsizinin, kendisinden nefret edilmesinin ne kadar olağan bir durum olduğunu ortaya koymuştur. ayrıca içindeki homofobinin de açık bir göstergesidir. "erkek adam oryantal yapmaz" cinsinden maalesef acınacak cinsten etiketlemeleriyle, kendi şöhretine, ününe sırtını dayayıp bir de toplumun fobik tavırlarını arkasına alarak popülizm yapmak gibi kolay bir yöntemi seçerek gücüne güç katmaya kalkışan bu sevimsiz insanı nereye koyacağımı şaşırmış bulunmaktayım. hele o arkadan gelen destek alkışı geldiğinde, suratındaki o çıkarcı ve zavallı rahatlama ifadesi için ne yazsam boş..
ona söyleyeceğim birkça şey olacak elbet;
bak acun efendi;
sen erkek adam oryantal yapmaz diyorsun ama erkek adam daha neler neler yapabiliyor bilsen, görsen aklın almaz, kalakalırsın öyle! erkeklerin birbirleriyle iken yarattığı daha ne harikalar var da senin haberin bile yok. hatta sana sorulsa bir kadın bir de erkek gerektiren aşkı bile bir kadın olmaksızın kendi aralarında yaşayabilmeyi becerebilenleri bile var. bunu hiç duymuş muydun daha önce? bu da kimi erkerklere bahşedilmiş çok büyük bir yetenek aslında.
bu insanlar içerisinden senin programına katılanlara "hayır" demen, bu gerçeği değiştirmeye maalesef yetmiyor..
sevimsiz, antipatik, ama nedense televizyon dünyasında tutunmakla kalmamış, bir de büyük bir gücün sahibi olmuş, yurtdışında üretilmiş formatları aynen türkiyeye taşımaktan başka bir "yaratıcılığı" olmayan, sıkıcı ve "kurt" televizyon kişisi, yapımcısı, sunucusu, jürüsü, bıdı bıdısı, hede hödösü... parayı-bulunca-ilk-iş-genç-sevgili-bulup-eşini-boşayangillerden.... tez bitsin.
erol köse, acunun oturduğu yerden büyük paralar kırmasının iç yüzünü anlatmış. şimdi taşlar yerine oturdu: http://www.dunyahaber.com/magazin/erol-kose-acunu-cok-fena-koseye-sikistirdi.htm
sevimsiz, antipatik ve iğrenç fakat türk halkının sevebileceği şeyleri iyi biliyor. maalesef biliyor.
kumdan kale saltanatları; rüzgar eser savrulur, köpük değer yıkılır...
saç şekliyle bana monçiçileri hatırlatan tvci..
http://www.nkfu.com/moncici-ne-demek-moncici-kime-denir/
kendisi ekranların spamidir. her yerden çıkar, sinir bozar.
  • /
  • 3