alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 115
önce yurda çık. bir kaç arkadaş edin. sonraki yılda o arkadaşlarla eve çık.
ha benim param var kendim ev tutabilirim diyorsan direk ev tut. hiç uğraşma yurtla falan.

yalnız geçen akşamlar için evde bir oyalanma taktiği verir misin? 31 hariç.
film izle*

mastürbasyon yaparken kimi düşünürsün genelde?
ah ah bu soru bana mı denk geldi, kimseyi düşünmüyorum çünkü yaklaşık 5-6 aydır mastürbasyon yapmıyorum 7-8 aydır da porno izlemiyorum. artık o kadar uzun süre yapmayınca yapasım da gelmiyor hiç .

gece gece hemencecik yapılabilecek baharatlı bir atıştırmalık söyler misin ?
evde cips varsa yanina baharatli yogurt yap ye efsane olur.dm den malzemeleri at soyleyeyim sana neler yapabilirsin ahahah.
cesur olmak önemli midir? bunu bir örnekle açıklayabilir misin?
bence cesur olmak gerçekten önemli , kendimden örnek vereyim . ben internet üzerindeki gay sitelerinden birini buldum. 5 günlüğüne ankaraya gelmişti. konuştuk falan ertesi gün gittim , sohbet ettik neyse sonra işte seks yaptık , doğal olarak yani biraz da onun için gitmiştim, aramızda bir çekim olmuştu zaten , neyse ben bunu havaaalanından avusturya ya yolladım ama yani sevgilim oldu, yani sevgili olduk ben de şaşkınım hala. diyorum ki eğer o gün cesaret edipte gitmeseydim şimdi bunları yaşamamış olacaktım, o güzel anılar benimle olmayacaktı. arkadaşa anlattım o da dedi, senin cesaretine hayranım diye.

sevgilim avusturya'da yaşıyor. aramızda 1500 km var ve ben neredeyse sıkıldığım her an mesaj yazma ihtiyacı duyuyorum çoğu zaman kendimi frenlesem de yazıyorum. sizce bu ilişkiye zarar verir mi ? uzaktan ilişki için tavsiye verebilir misin ?
ben uzak mesafeye karşı olmayan fakat yanyana insanın 5 duyu organıyla hissederek birlikte zaman geçirmesinin taraftarıyım. mesele kıskançlık değil, mesele özgüven eksikliği değil. mesele yalnızca yanyana olunamayan boş, elektronik, cansız zamanlar. ben bir mesajla seni seviyorum diyip durmaktansa gözünün içine bakarak, aynı odada bir köşeden diğer köşeye bagırarak, insanların icinde yine yanyana birden elini tutarak söylenmesi taraftarıyım.
benim sıkıntım bu tuşlarla, bu mini ve dev ekranlarla, bu aşağı yukarı kaydırmalı sistemlerle derdim.

koklamak, görmek, dokunmak, hissetmek ile geçirilecek zamanları heba etmekten başka bir şey değil bu. sevgi böyle yaşanmamalı. eskilerin yaşayacak teknolojisi yoktu. uçak yoktu, evler insanlar şehirler böyle dipdibe değildi. onların yaşaması çok normal ama bizim için değil. dokunabilmeyi yazabiliyorlardı, koklamayı da. bi mektup iletilir mi iletilmez mi belli değil, bekliyordun o kadar. şimdi yanyana olman için bir sürü imkan var ve sen yine en zoru seçiyorsun. buna yüreğin varsa, ben yaparım hissederim de hissettiririm de yani bir gelecek var diyorsan yaşa öyle gelişine. bu hayat senin ister uzak mesafe ister yakın mesafe ister aynı evde hiç fark etmez. zaten önemi yok bu hayatın. öyle de geçer böyle de geçer sadece geçer. sonra da ölürsün biter. her şey herkes gider ve biter. entropiiiiiiiii.

neyse konumuz bu değil. duygularının yoğunluğuna bak. aşık mısın? hayal kuruyor musun? ölene dek birlikte olmak istedigin kişi bu mu? gibi soruları kendine sor. cevapların pozitifse yardır değilse sal. ne bileyim ya.

hayata nasil bakıyorsun sen onu söyle
biraz kırgın ama yine de mutlu olmaya çalışan birisi olarak bakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=inVKcnA_...

bu müziği sabahtan akşama kadar dinlemem normal mi?
cümlenin devamı galiba yine bana gelmiş hayata biraz fazla tozpembe ve pozitif bakıyorum, sanki hiç sıkıntılar yaşamayacak hiç üzülmeyecekmişim gibi ya da üzülsem ve dertlensem bile önünde sonunda her şey bitiverecek ve kuş gibi hür olacakmışım gibi hissediyorum bu da bir çok olumsuz şeyi beraberinde getiriyor, avantajı da var ama benim bakış açım biraz yanlış hatta belki fazla yanlış.

realist bir insandan öte hayalperest bir insan olmamdan kaynaklanan bazı sorunlar yaşıyorum şu hayatta. hayata bakış açım böyle.

evet yaşlanmak istediğim, devam etmek istediğim insan bu , kalbim istiyor ama o istiyor mu, o gerçekten devam edebilecek mi ? sonuçta uzakta iki insan anca birbirine güvenerek devam edebilir. beni kıskanıyor ve bence seviyor da hatta noel de gelirim , tatilde biletini alırım sen gelirsin diyor, bir ay sonra okul açılmadan eylülde ben gideceğim ama bunlar yeterli olacak mı ? orada da bir sürü erkek var bulmak istese bulamaz mı ? bazı şeyler neden yeterli değil ?
çok fazla anlam yüklediğiniz için. böyle yaptığınız sürece hiçbir şey asla ve asla yeterli gelmeyecektir.* oysa bıraksanız, hayatı o an yaşasanız, başkalarından korkmadan, kaybetmek korkmadan, özgürlüğü fark edebilseniz bence hiçbir şeyin yeterliliğini dert etmeyeceksiniz.

en son ne zaman takıldın?
bir hafta önce parkta yürürken belediyenin spor ekipmanına takıldım ve düştüm.

sence ayısözlük'te herkesin birbirinden neden nefret ediyor olabilir?
genelleme doğru mudur sayın yazar?
pardon aşağıdaki yazara soruyorduk değil mi?
daha dünden beri aktif olarak kullanıyorum şimdilik tatlı bir yer ya .d

hangisini seçerdin?
-otelin balkonundan havuza atlamak (havuz yeterince derin)
-bungee jumping
otelin balkonundan havuza atlamak, hatta beraber atlayalım .

ingilizce kelime ezberlemenin kolay yolunu söyler misin ?
kelimeleri cümle içinde kullanmak hem kelimeyi akılda tutmak için hem de anlamını net bir şekilde kavramak için çok iyidir.

dildo'nun boyutları nedir? (dildosu olmayan cevaplamasın.)
oha dildon mu var ? dildom yok ama yazmak istedim. çok ilginç, neden var ?

kasımda aşk başka mıdır ? hatta filmi bile var , insanlarda öyle diyo. bu doğru mu?
değildir. filmide yalandır. insanlarda boş yapmış. değil.
sigarayı bırakıyım mı bırakmıyım mı?
soruyu sorduktan sonra tekrar bakıldığında, soru yapısının aksi anlama bürünmesine neden olan başlık.
@kiz ismet başa çıkmaktansa beraber yaşamayı öğren.o zaman seni kimse deviremiyor tecrübe ile sabit
alttaki yazara sorum:5 yıl öncesine dönsen hayatında neleri değiştirirdin?
edit: verbavolantscriptamanent kız ismete çaylakken cevap vermiş ben cevap yazarken görünmemiş. yazar olduktan sonra entry'si görünür hale gelince aramıza girmiş. şimdi anlaşıldı. çünkü ben kız ismete cevap yazdığımda kontrol etmiştim araya giren oldu mu diye. o zaman entry'si görünmüyordu.
__________

kız ismete verdiğim bu cevap kalsın yine burada: hayal kurarak başa çıkabilirsin ancak. ben yıllardır öyle yapıyorum. en büyük kazancı da kurgusal zekayı geliştirmesi ve kendine yetmeyi öğrenmektir.
__________

verbavolantscriptamanent'in sorusuna cevap: 5 yıl önceye dönsem herhalde sosyal ilişkilerde yaptığım hataları düzeltirdim ve bu kadar yalnızlaşmazdım.
__________

soru: lgbt derneklerinin eş cinselleri doğru temsil ettiğini düşünüyor musun? eksikleri ya da yanlışları var mı? sence ne tür bir oluşuma ihtiyaç var?
__________

edit 2: tanri soruma çok güzel cevap vermiş, aynı fikirdeyim.
lgbtq bireylerin bu tarz oluşumlarda aslında ün kovaladığını fark ettiğimden beri cevabım: kesinlikle hayır.

aynı şekilde kendileri gibi düşünmeyen ya da hissetmeyen herkesin kendilerinden nefret ettiklerini düşünmek yahut kendilerine zarar vermek istediklerini düşünmek gibi bir gaflet içindeler. bazı insanlar basitçe ekmeğinin peşinde koşuyor, bunlara verecek enerji ve ilgisi yok, acı bir şey bu ama gerçek hayatın kendisi aynı zamanda.

bir keresinde "aman tanrım ne kadar güzel bir erkek" demiştim, "erkek demesen olmuyor mu, cinsiyetçilik bu" demişti bu örgütlerden birisi. o kadar radikal bir topluluk ki, sadece kendi içlerinde oluşturdukları bir alt kültür var ve kesinlikle yabancı içerik kabul etmiyorlar. üstelik olumlu olumsuz fark etmiyor, anında saldırı var.

topluluk içerisinde de çok fazla bireysellik var, profesyonelce paylaşımlar, organizasyonlar göremedim. sürekli ben biliyorum, burası daha güzel, bunu yapalım...

yani kendilerini diğer lgbtq bireylerden soğutacak kadar drama peşinde koşan bir kesim söz konusu iken, kendilerini sapık olarak gören bir kısma nasıl hitap edebilirler, biz de burdayız ve insanız, aslında sizden farkımız yok, bizi ayırmayın diyebilirler ki?

diplomatik değiller. sinirli ve hayalperestler.

haklar verilmez, alınır. ama savaşmanın da adabı var. özet bir şekilde bunun üzerine çalışılması gerekiyor.


alttaki yazar, en sevdiğin yıldız takımı nedir?
  • /
  • 115