alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 124
londra..

alttaki söylesene alışmak mı bir uzun ilişkinin temel motivasyonu yoksa başka alternatiflerde yeniden başlamak zorunda olduğun tanışmak mı?
bence insan tanışarak motive oluyor ama asıl önemli olan o insana alışabilmek, kısaca alışmak diyorum.

sence anal seks öncesi lavman şart mı? iyice tuvaletini yapmak yeterli değil midir?
yeterli mi değil mi bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla olmazsa olmaz temiz olunması..

alttaki yazarcan, geceyi kiminle geçirmek isterdin?
sözlükten seçiyosak (bkz:xalo) derdim.
doğuştan yetenekliyim dediğin bişeyler var mı varsa nedir?
manipülasyon derim kesinlikle. bunu bilinçli olarak yapmıyorum ya da karşımdaki insan manipüle ederken fark ettirmiyorum. yaptırmak istediğim şeyleri en doğal yoldan fark ettirmeden yaptırabiliyorum.
sözlük çerçevesinde beni tanıyor musun? tanıyorsan iyi-kötü eleştirin nedir?
pek tanımıyorum ama başlıklara girilen entryleri seçerek okuyorum çoğu zaman. yorgo gördüğümde atlamayacağım nicklerden biri. yazım tarzını seviyorum,eğlence anlayışını seviyorum, itiraflarını seviyorum. iyi ki yazarsın bu sözlükte.
sevdiğin kişi için yaptığın en büyük fedakarlık neydi?
insanüstü çaba gösterdim mümkün olabilecek her şekilde. bu da benim hayatımı olumsuz etkiledi. napcan hayat işte.

sence fazla seçici olmak diye bir şey var mı? istediğin şeyi bulamıyorsun ve içinde dönüp duruyor. fakat bekleyiş ve arayıştan da sıkılmış durumdasın ve kriterlerini de düşüremiyorsun. çık işin içinden alttaki yazar, hadi bekliyorum.
valla 6 senedir bu ortamdayim hâlâ işin içinden çıkmış değilim. bu fazla seçicilikten ziyade aradığını bulamamaktır. eğer kriterlerin; statü sahibi olsun, parası olsun, kültürlü olsun, arabası evi olsunsa evet fazla seçicisin ama tip uzerineyse, ortamda böyle tiplerin nadir bulunmasından kaynaklanan bir şey. aradigin demişken sana bu şarkıyı armağan edeyim.hayalindeki meslek nedir?
barmenlik.
interneti açtığında ilk girdiğin 5 site hangisi?
slashfilm
yts.ag
ayı sözlük
son dakika haber
imdb

karamsarlık hakkında ne düşünüyorsun ? çok kuvvetli hafızası olan insan kindar mıdır ?(bu soruyu da sormak istedim alttaki yazar eğer 2. soruyu da cevaplamak istersen lütfen bir kaç defa oku)
1-karamsarlık, kişinin kendi penceresinden baktığı dünya ile alakalı. her pencere farklı bir duygunun tasarımı, ve bu tasarımı önceden nasıl ele aldığında ilişkili de biraz.

2-kendimden yola çıkarak bunu açıklamaya çalışayım; fil hafızası derler ya öyle bir hafızaya sahibim. kişi, olay, mekan farketmeksizin çoğu şeyi hatırlarım. bunun ne işe yaradığını bilmiyorum, ya da hafızamın neden bu denli geçmişteki şeyi, bana hatırlattığını bilemiyorum. kindarlık değil bence. eğer bu hafızanın hatırlattıklarını karşı tarafa öc alırcasına, planlı ve kumpas kurar gibi pusuda bekler gibi zamanını bekliyorsan kindarsındır. ben hatırladıklarımı unuturum çoğu zaman, o kişiyi gördüğüm zaman hep hatırlarım ve kendime göre de, savunma mekanizması yaratırım ya da bir önlem. kötü olmadım hiçbir zaman, çoğu zaman kötülük kindarlığı doğurur.


her zaman kendine söylediğin ve her seferinde inandığın en iyi yalanın nedir?
biraz beklersem bir şeyler değişecek düşüncesi kendime söylediğim en büyük yalan.
öfke anında insanların söylediklerinin daha gerçek olduğuna inanır mısın?
inanmam çünkü kendimden biliyorum. öfkelendiğim zaman sakinleşmeyi bekliyorum genelde, saçma sapan birşeyler söylemek istemem çünkü karşı tarafa. saman alevi gibidir benim öfkem. ama cidden uzun süreli bir kızgınlıksa gerçektir bana göre.

bu dünyaya bir eser bırakmak istesen bu neyle ilgili olurdu (şarkı, kitap vs) ?
4 aydır bir şeyler yazıyorum. yazdığım her kelimede bir parçamı bırakıyorum sanırım kitap diyeceğim.

son zamanlar seni çok üzen şey neydi?
çok yakın bir arkadaşıma bipolar teşhisi konulması.

hayatında en son ne zaman bundan daha kötüsü olamaz diye düşündün?
bundan da kötüsü olabilir diyerek hiçbir zaman o bağlamda düşünmedim ve umarım öyle düşünebileceğim bir noktaya hiç gelmem
duygusal olarak seni çok etkilemiş ve hala da etkisini hissettiren bir çocukluk anın var mı?
bizim ev cadde kenarindaydı. bir yaz günü aşşagida kaldirimdaki agaclari sularken yaşlı bir teyze sırtında bir poşetle (manavdan sebze falan toplamıştı yanlış hatırlamıyorsam) yanımdan geçerken hortumu alıp ağzına(bizim oranın çeşme suyu içilebilir kıvamda) kana kana şu içti. ben de ona öyle bakakaldim. bi elli metre uzaklaşmıştı arkasından kosup cebimdeki parayı ona vermiştim. hala da o halini hatırlayınca boğazım dugumlenir. hele karton toplayan bi kadın gördüm mu o gün kendime gelemiyorum.


arkadaşım muhabbet kusuna isim arıyor onerebilecegin bir isim var mi ? rengi mor.
erkekse thanos koysun ahahah :)

şunu yapmadan bu hayattan göçmek istemiyorum dediğin birşey var mı ?
yurtdışında yaşamayı deneyimlemek isterdim.

alttaki: zamanı geriye döndürme şansı verildi, hakkını hangi an'da kullanmak geriye dönmek o an'ı tekrar yaşamak isterdin.
sanırım köpeğimi ilk kucağıma aldığım an.
annesi tarafından istenmemiş, sana muhtaç olan ve daha gözleri bile açılmamış bir canlının sana emanet edilği ilk an. çok özel bir andı benim için.

tekrar soralım.
sana zarar verdiğini bile bile birakamadığın bir huyun, davranışın var mıdır? (alkol,sigara sayılmaz)
  • /
  • 124