android

telefonları bir sürü hariçten işi yapabilir hale getiren işletim sistemi. az önce android markette "localsin-gay" adlı uygulamayı gördüm mesela. radar ekranı gibi bi ekran açılıyo ve sen o uygulamayı kullanan diğer hemcinslerini görebiliyosun. bi çeşit latitude gibi yapılmış . rağbet göreceğini sanmıyorum ama ben bilgiyi paylaşayım gerisi okuyanın bileceği iş.
open soruce mantığı ile çelişen adımlar atsada popülerligini yakalamış olan işletim sistemi. ha bir ios olamaz yada o kaliteyi yakalayamaz ancak uygulamları ile popülerligine devam edebilir.
sevgili sozluk,android islemci telefonum ile sana yazdigim ikinci entry bu...
koca koca parmaklarimla uzun girdiler yazmak bildigin cin iskencesiymis... bir daha boyle bir ise kalkisirmiyim *
cep telefonlarına çağ atlatan muhteşem işletim sistemi. gün geçtikçe piyasaya hakim oluyor rakiplerini zor durumda bırakıyor. kullanmaya başladığım günden beri hayatım değişti *
"android" kelime anlamı olarak insansı makinelere verilen addır. son yıllarda en çok akıllı telefonlarda (pda) ve tablet pclerde kullanılan "android işletim sistemi" ile çok duyulan bir kelime olmuştur. googleın önderliğinde kurulan android market adlı platformda artık birçok marka ve model telefonla uyumlu binlerce değişik uygulama, kolay bir şekilde android uygulamaları destekleyen cihazlara yüklenip kullanılabilmektedir. bu sayede cep telefonlarında artık navigasyon, radar, tv, gay arkadaş bulucu, 3d oyunlar, barkod okuyucu, bankacılık uygulamaları, facebook, twitter vb. gibi binlerce uygulama çok kolay bir şekilde kullanılabilir olmuştur. en çok sevdiklerimden biri de, team viewerın android uygulaması ile cep telefonunuzdan istediğiniz bir bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı kurabilirsiniz. henüz türkiyede yavaş yavaş yaygınlaşmasına karşın u4bear adlı uygulama ile yakınınızdaki ayıları, resimlerini özelliklerini size olan uzaklıklarını görebilir onlarla iletişim kurabilirsiniz.
exper easypad tablet ile kullandığım hızlı ve kolay işletim sistemi. en iyi tarafı farklı kullanıcıların yarattığı custom romlar ile cihazınızı sizi bile şaşırtacak bir alet haline getirebiliyorsunuz.
market uygulamalarına gelince, son derece teknik ve mesleki uygulamalardan, teenage bebeler için incik boncuk oyunlara kadar herşeyi bulmak mümkün.
marketı bir apple appstore değildir malesef.
ilk sürüm hariç tüm sürümlerinin isimleri tatlıdır.

1.5 cupcake*
1.6 donut*
2.1 eclair*
2.2 froyo*
2.3 gingerbread*
3.2 honeycomb*
4.0 ice cream sandwich*
4.1 jelly bean *
4.2 key lime pie*
1 sene android kullandım kısa bir süre önce ios' e geçtim. rahatlıkla söyleyebilirim ki bir ios olamayan işletim sistemidir. tabi teknoloji dünyası bu. herşey değişebilir.
nedenini bilmediğim halde kullanamadığım cep telefonumun işletim sistemidir. yeniden ios'a dönülecektir.
sony xperia kullanıcılarını sevindiren, serilerine android 4 güncellemesi getiren işletim sistemidir. *
yaygınlığıyla, açık kaynak kodlu olmasıyla gittikçe popülerleşen mobil işletim sistemidir.
elmacıların bok attıkları uygulama.hayır arkadaşım ben elma ürünlerini sevmiyorum.sikindirik bir telefona binlerce lira bayılamamam.benim 300 tl'lik varoşenko telefonuma uyumlu hayvan gibi de çalışıyor.
fukara babası işletim sistemidir ayrıca.
#andproud hashtagiyle takip edilebilecek onur haftası için çekilen videoyu yayınlayan google yazılım ve işletim sistemi.

https://twitter.com/android/status/611574054160498688
adaptif parlaklık ile sizin hiçbir kontrolünüzde olmadan ışık ayarını değiştiren güncellemesiyle artık karanlık arka planları istesek de aydınlatamayacağız ve beyaz arka planların aydınlığını da kısamayacağız, bravo android, kullanım zevkimi tüfekle vursaydın keşke.
kullanamadığım telefonlar ıos candır
astral,

güvenlik ekranı gelince sayfanın altında gelişmiş seçenekler -> siteye devam et yolunu izlersen girebilirsin. durum android yada ios ile alakalı değil.
bu sistemi seviyorum çünkü kıyıda köşede kalmış farklı uygulamaları keşfetmeyi seviyorum. üstelik bu uygulama çok işe yarayan bir şey çıktıysa adeta hazine bulmuş gibi seviniyorum.