aşk acısının geçmesi

unutmak ya da unutamamaktır o.
bu da akla behzat ç. de ki o unutulmaz repliği akla getirmiştir.*

--- spoiler ---

"unutmak kelimesi undan çıkmış. bildiğimiz un yani, hamur işi, öyleymiş. unutmak için un ufak etmek gerekiyomuş. birini bütün olarak unutamazmışsın zaten, öyle pat diye unutamazmışsın. öyle yavaş yavaş gidermiş, yavaş yavaş unuturmuşsun. gözleri, kaşı, burnu ile kulağı, sesini yavaş yavaş. unuttuğun zaman da o kişi olmazmış. hatırlamazmış. sonra unuttuğunu unuturmuş. ben unutmak istiyom la. her gün ne zaman unutcam diye soruyom kendime, her sorduğum zaman da her şeyi yeniden hatırlıyorum ben, daha net. unutamıyom ben."

--- spoiler ---
çare ne yeni biri ne de zaman, çözüm çaresizlik ve kendiliğinden öylece durup dururken geçmesini beklemek. yeni birine bağlanmaya çalışarak eskiyi çöpe atmayı başarabilmiş olan varsa kutlamak isterim tabi. insanın bir şekilde içine oturan her şey, adı aşk olsun ya da olmasın günün birinde kendini dışarı atmak için fırsat bekliyor bence. unutmak da bu anlamda bir hatırlama şekli.
geçmez, ruha siner o acıyla beraber yaşamayı verdiği acıdan eriyip bitmek yerine dipçik gibi sağlam durmayı öğrenmedikçe çaresi yoktur
bilimsel olarak 6 ay - 1 yıl içerisinde gerçekleşen olay.

(bkz: bu kalp ilk defa bugün kırılmıyor)
sanırım bende hiç olmayacak şey. 3 yıl olacak yakında ve hala deli gibi aklımda, kalbimde.
bitmesi için düşünmemeye çalıştım,ben düşünmedikçe rüyalarım da alt mesaj olarak karşıma çıktı.her düşünmeme farklı bir hatırlama oldu.sonunda unuttum dediğimde; 7 yıl geçmişti.aşk acısı nedir ki geçer yani..
gecmiyor, sadece üzeri külleniyor ve siz o acıyla yaşamaya alışıyorsunuz.
geçiyor be. ayrıldıktan sonra üzülmüştüm ama öyle depresyonluk bir durum olmamıştı. taa ki yanında başka birini görene kadar. yataklara düştüm, hastalandım. aradan 1 yıl geçti ve aşk acısı da geçti be sözlük. haa fotoğrafını görünce hala içimde bir yerler sızlıyor o ayrı.
genelde depresyonluk durum ilk ayrılıkta olur olacaksa. geçmesi de zaman alır. sonraki ayrılıklar ise o kadar yaralamaz. hatta atlatmak için gereken süre de gitgide kısalır.