ayı sözlük film projesi

ayı sözlük yazarlarından gönüllü bir ekip kurularak ve bir konu seçilerek bunun üzerine yazım çalışmalarına başlanacak olan proje. sonrasında film yapım aşamasında bize destek olan yönetmen arkadaşlara pası vereceğiz. bizden fikirler senaryolar bekliyorlar.

edit: ilk konumuz " absürd cinsel tabular" idi fakat son dönemdeki gelişmeler sonrasında " gezi parkı mizahı ve komedileri" olarak güncelledik.

ekibe katılmak isteyenler bana ulaşsınlar, fikirler üretelim, yazmaya başlayalım, yaşadığımız deneyimleri film konusu edelim.

faaliyetlerimiz devam edecek.

projeye destek verenler;


(bkz: muahhhh) (proje sorumlusu)
(bkz: ahmetonski) (proje sorumlusu)
(bkz: cloes) (proje sorumlusu)
(bkz: dark bear)
(bkz: minikharflerleagladim)
(bkz: the bear from far)
(bkz: bearpan)
(bkz: bozosnn)
(bkz: bankacibear)
(bkz: arth seicolegydd)
(bkz: suskun)
(bkz: su cok guzel gelsene)
(bkz: bil)
(bkz: nerissa)
karşılaşılan konuya ilişkin durumları yazarak destek verebilirim. yönlendirebilir misiniz ?
ayrıntılarını sabırsızlıkla beklediğim proje.
ben varım....cv mi gönderiyoruz ne yapıyoruz ya da daha önce yazdıklarımızdan bir örnek?
hayal gücü geniş bir balık burcu ayısı olarak yazarım yönetirim oynarım dediğim proje... proce...
hayal gücü geniş bir balık burcu ayısı olarak yazarım yönetirim oynarım dediğim proje... proce...
hayal gücü geniş bir balık burcu ayısı olarak yazarım yönetirim oynarım dediğim proje... proce...
hayal gücü geniş bir balık burcu ayısı olarak yazarım yönetirim oynarım dediğim proje... proce...
hayal gücü geniş bir balık burcu ayısı olarak yazarım yönetirim oynarım dediğim proje... proce...
hayal gücü geniş bir balık burcu ayısı olarak yazarım yönetirim oynarım dediğim proje... proce...
her şey bir ayının sözlüğü şans eseri bulmasıyla başlar kısa zamanda çok iyi bir yazar olan kahramanımız çok güzel dostluklar edinmiş ve popüler hale gelmiştir.günün birin de ayının birine aşık olur tabi bu karşılık bulur.

her şey klavyenin ardında çok güzeldir.kameralar açılır sohbetler edilir beraber sabahlanır.günler çok güzel geçmektedir.kahramanımız itilmiş hor görülmüş bir kitlenin içinde kendi gibi olan kişilerle yalnızlığını yendiğini düşünür taa ki gerçekler yine tokat gibi suratına çarpılıncaya kadar.
ayi sozluk bir zirve yapar,zirveye her kesimden insanlar (lgbti) o gün büyük bir heyecanla katılmıştır.ama zirvede bir kişi eksiktir.
o da bizim kahraman.aylarca internet üzerinden sohbet ettiği aşk yaşadığı sevgilisi çok merak eder neden gelmedi diye.telefon açar ulaşamaz hırslanır sinirlenir o gün zirvede tanıştığı biri ile onu aldatır.

halbu ki gerçekler çok farklıdır ötekileşmiş bir dünyanın mensubu olan kahramanımız aslında engellidir.belden aşağı felç geçirmiştir yürüyemiyordur.
bu gerçeği aşık olduğu birine söyleyememiş o kişiyi kaybetmekten korktuğu için her gün ertelemiştir.....

sonuç olarak kısa keseyim.film içinde sadece bu iki kişi değil bir lezbiyen yazarın, bir ayı yazarın,bir trans yazarın ... vb her kategoriden bir çok eşcinselliğin ufak ufak hikayeleri olursa ve bu hikayeler harika bir final ile bağlanırsa güzel bir şeyler çıkabilir.

(mesela çocuk sahibi olmak isteyen lezbiyen bir kadının ve gay bir adamın sözlükte şans eseri tanışması ve hikayeleri olabilir.)


çok uzatmak istemedim.

gay olarak her ne kadar itilmiş gibi hissetsek de bizlerden daha çok ötekileştirilmiş bir çok insan yaşıyor üstelik onlar bulunduğu durumu saklayamıyorlar da,
aslında toplumun genel sorunu farklılıklara karşı ön yargılı olunması.


not: beyin fırtınasıdır
bir ekip çalışmasına uygun konular seçmek durumundayız. yoksa çok daha önemli ele alınacak konular var ve sözlükte bu önemli konulara senaryolar yazabilecek yazarlar oldukça fazla diye düşünüyorum. fakat bu konular ekip işi değil de direk bireysel çalışmalarla daha iyi sonuçlar verecektir. her türlü senaryo fikrinize ve hali hazırda senaryosu olan arkadaşlara ayı sözlük ikinci yazarlar zirvesi nde özün süzen ve damla demircioğlu destek verebileceklerini belirttiler ve iletişime geçmek isteyenlere bende yardımcı olacağım. hatta o gün zirveye gelen bir kaç arkadaş ellerindeki fikirler ve senaryolarla yönetmenlerimize ulaştılar bile. bir diğer bahsi geçen konu da eşcinselliği izleyicinin gözüne sokmak yerine, çok detaylandırmak yerine, gayet normal hayatın içinden eşcinselliği geri planda tutarak izleyicileri eşcinselliğe alıştırmak ve normal olanı artık normal olarak görmelerini sağlamayı planlamıştık. fikirleriniz önemli. haberleşelim.
proje kapsamında absürd cinsel tabular adıyla işlenecek konular; kişilerin veya toplumun batıl inançlarının cinsellik üzerinde yarattığı saçma tabuları işleyebilir, fakat ezan veya abdest gibi dini inançlarla alakalı konulara çok girmemelidir.** zira bu konuları absürd olarak değerlendirmek insanların dini inançlarına da absürd demeye yakın bir eylemdir. her insan kendi dininin gereklerini istediği ölçüde yaşamakta ve istediği şekilde yerine getirmekte özgürse, cinselliğin din ile alakalı tabu sayılan taraflarına girmemek bence daha mantıklıdır.*

coqueterianın ayı sözlük ikinci yazarlar zirvesinde önermiş olduğu eşcinselliği tema olarak işlememek, alt karakterlerde toplum görüşünce normal bir şekilde sunmak gayet güzel ve uygulanması gereken bir fikirdir.

edit: bu entry o kadar iğneleyici miydi de önceki ezan ve abdestle ilgili yazılanlar silindi anlamadım.
multipledolphinhanddanceparty: yine konu değişmiş yine olay var. daha uzun dayanan başlık istiyoruz!
"ay çok heyecanlı" olan proje!
akademik ve tecrube açısından bilgi ve deneyımlerımı paylaşabilirim elbette..! - büyük kışın uyanık ayısı-
damla demircioğluyla iletişimdeyiz. 2 senaryomu yolladım. ikisini de beğendi ama 2.sini çok beğendi. üzerine konuşacağız dedi. hala ses yok ama çalışmaları var sanırım bu yüzden şu aralar bir şey yazmadı. bakalım. iyi şeyler olsun insanlık adına.
gelmiş geçmiş en çok okunan türk yazarlardan olan, insanların imkansız gözüyle baktığı ve ihtimal vermediği eşcinsel aşkı ve birlikteliği otuz yıl devam ettirebildikleri için hüseyin rahmi gürpınar ve albay hulusi bey'in aşkı filme çekilse verilmek istenen bütün mesajlar da verilebilir.
i love you phillip morris filmi gibi bir iş çıkar mı bilinmez ama olmasa da izleyene 'aa ne varmış ki lan bunda yıllarca fobik olduk boşu boşuna' dedirtsin.
tamam gençler hazirsaniz anlatiyorum kiz ve erkek kardeşin ayni odada yatirilmamasi sonucu kizin kendini dişlanmiş hissetmesi
  • /
  • 2