ayı sözlük yazarlarının rüyaları

-bir rüya gördüm
-hayırdır inşallah
diye başlayan ve amerikan film senaryolarıyla yarışabilecek rüya türüdür.
rüyamda gördüğüm her insanın birbirleriyle alakasız olması.
dün gece gördüğüm rüya. rüyamda geçen hafta genelinde üstüste seyrettiğim toplam 7 tane korku filminin hepsinde başrol oynadım. bir rüyada 7 korku filminin başrolü ağır geldi tabi bana. gözüm pencerede havanın aydınlanmasını bekledim saatlerce.

biz üç kişiydik dün gece;
ben yusuf yusuf.
akşama doğru uyandığımda hala stresliydim.


böyle bir sahildeyim temiz mi temiz. elimde bir tahta parçası birşeyler yazıyorum. gözüm parlak bir şeye ilişti gidip aldım, geri geldiğimde her yer lüks araba sahilde.

"allah allah bunlar napıyor böyle sakin bir yerde." diye iç geçiriyorum.

sonra yaklaşınca işin farklı olduğunu anlıyorum. sahil sakin diye sahilde porno çekmeye gelmişler. tam arkamı dönüp gidiceğim, birden biri görüyor beni.
" olum gelin lan burda çok fena tatlı birşey var." diye arkadaşlarına sesleniyor.

millet hurraaaaa üzerime doğru koşuyor. *

dört nala başlıyorum koşmaya. içimden diyorum ki yetişecekler böyle olmayacak. sonra birden kanatlarım çıkıyor, uçuyorum.
böyle tarihi evlerin olduğu bir kasabaya konuyorum. kaçmaya devam...
neyse bir avluya geliyorum. bir dede resim yapıyor, kendim de resimle ilgilendiğimden dedeyle başlıyorum muhabbete. birazdan oğlu yanımıza geliyor ama adam da taş. oda sulanıyor bana. yaklaşıyor yanıma falan sonra ben yine kaçıyorum.*

neyse koşarak sahile geliyorum ki bir de ne göreyim? tsunami dalgasına benzer birşey ama tsunami değilmiş, rüyamdakiler öyle demişti. şakkk diye vuruyor sahile. gideceğim ama bir bakıyorum başka bir amcayla kızı. amca kapıya sıkışmış boğuluyor sudan. gidemiyorum. kurtarmaya çalışıyorum ama adam ölüyor...*

neyse anlayacağınız neler kaçırdım bir görseniz yüreğiniz parçalanır. bir daha da gelmez o tatlı adamlar rüyama valla.*


her biri uzun metrajlı film gibi olan, genelde hatırladığım, bir çoğu fantastik ve öte dünyadan olan rüyalardır.
ben genelde haberci ruyalar görüyorum .
duz bir yolda bisiklet ile son surat gidiyorum, arkamda da bir kopek kovaliyor beni.serefsiz neredeyse benden hizli. tam arkamdaki kopege bakarken onume bir duvar cikiyor o hizla duvara carpip irkilerek uyaniyorun. ( kucukken surekli bu ruyayi gorurdum. cok ilgincime giderdi. anlami bilmem neyi varsa mesaj kutumu yesillendirin lutfen! )
bu rüyam yıllardır aksatmadan haftada en az 3 kere gördüğüm zombili bir rüyam. arkadaşıma anlattığımı kopyala yapıştır yapıyorum bazı yerleri bilmemeniz normal.
baslangıcta otoyolda bir kaç kişiyleyim. yarış yapılacak. yarış, kağıtta uçma yarışı gibi birşey. kağıda bindiğinde kağıt mavi bir ışığa dönüşüyor ve patenmişcesine uçuyorsun. ağır olduğum için yavas olurum yada düşerim diye korkuyorum başta. bindiğimde görüyorum ki bu ağırlığım beni daha hızlı yapmış. izzet baysal caddesinin park kafeyle ayrılan sokaktayım nt nin oradan yardırıyorum uçarak. belediye önüne geldiğimde bi konser olduğunu görüyorum. ama gördüğüm, normal belediye önü değil onun 10 katı büyüklüğünde boş bir alan. dev gibi olan konser yerine arkadan giriyorum. ilk başta görevli beni kovamaya çalışıyor ama geçiyorum. aaa lana del rey var. ama o değil görüntüsü yani tipi öyle değildi, bol sivilcesi olan saçlarını her iki taraftanda bağlamış bir ergen kızdı. yeşil oduncu gömleği giymişti (.s). elimde galaxy note 2 var ve zorla lanayla onlarca fotoğraf çekiyorum. bir çığlık duyuyorum ve lana yı bırakıyorum. zombiler gelmiş, lanayı yiyorlardı. döndüm ve dedim ki; you have died "young and beautiful lana". sonrada kaçıyorum oradan. taşhan değilde bir ormandayım. harry potter evrenindeki kara ormanı düşün, onun gibi. hava yeşilimsi, ağaçlar dev gibi ve korkutucu. elimde bir kılıçla yürüyorum. zombiler karşıma çıkıyor ve onlara saldırıyorum. öldürdüklerim yere düştüğünde toprak tarafından içeri çekiliyor ve kaybediliyor. o orman, aslında zombileşmiş bir orman. bir şey üstünde çok kalınca içine çekiyor ve sindiriyor. koşuyorum ve boşluğa çıkıyorum. dev bir ağaç ve altında tahtadan yapılmış dairemsi bir ev. ağaç bunun ortasından çıkmış. içeri girdiğim de, babaannemi, yengemi, amcamı ve kuzenlerimi görüyorum. o tahtadan daire evin camı yok ama küçük küçük delikler var. doğmakta olan güneşin ışıkları bu deliklerden geçiyor. bir yarışmaya giriyoruz. aslında hayatta kalma mücadelesi. sürekli koşmalı ve tepeden damlayan ağacın kökündeki suları toplamalıyız. yeterli suyu en çok toplayan kazanır. dışarısı zombi kaynıyor ve bizi farketmemeleri için hızlı koşmalıyız ki deliklerden içeri sızan ışıklar bizi ele vermesin. babaannem oldukça yavaştı ve bizi tehlikeye sokuyordu. koşup onu öldürüyorum(.s). suyu yeteri kadar ilk toplayan ben oluyorum ki son damlayla mavi bir ışık göğsümden çıkıyor ve kendimi bizim evin banyosunun kapısının önünde buluyorum. annemlerin odasından gelen zombileri görünce banyoya giriyorum. içeride 3 kişi var; 2 tane ikiz erkek kardeş ve bir rahibe. 4 ümüz bir süre yaşıyoruz orada ama o sürede rahibe bize zorla dua ettirip hristiyan yapıyor. çokta cadı bir kadın zaten. banyonun minnacık camından bunu aşağıya atıyorum, zombiler yiyiyor. oradada bitiyor rüyam
bugun rüyamda whatsapp gurubundan bir arkadaşım büte kaldığımı yazıyordu ve hemen sonra bu aralar ilgilendiğim insan arıyor ve açıyorum o mutsuzlukla.onun konuşmaya başlamasıyla beraber annemin odama girip taşınıyoruz demesi ile toptan şoka giriyorum.ilgilendiğim adam cevap bekliyor çünkü nasılsın ne zaman buluşalım tarzında sorular sormuş annemin yanında konuşamıyorum.bir taraftan da büte kalmışım ve taşınıyoruz.rüyada kal gelmesi nedir bilen yazarların mesaj atıp anlamını söylemelerini rica ediyorum
rüyamda resmen britney spears ı gördüm . kendisini severim fakat öyle böyle bir hayranlığım yoktur . ama sıraya girmişim beklemedeyim . hayranlarını teker teker içeriye alıyorlar falan . bende de bir heyecan bir heyecan . neyse enteresan bir yerde sandalyenin üzerinde oturuyordu girdiğimde . çok mütevazi , zarif , güzel ve minyon bir kadındı gördüğüm . hemmen imza falan aldım oturdum yanına , sonra bir de selfie çektik . bundan sonrasını hatırlamıyorum . rüyanız hayrolsun teyze ye ihtiyacım var .
insanların kimliklerine göre öldürülmediği, şiddet görmediği,
eşcinsellerin, transseksüellerin kendini kabul ettirme mücadelesi vermediği,
hep daha fazlası için yeni bir savaşın daha başlatılmadığı,
erkek iktidarının tek seçenek olmadığı,
tecavüzün normalleştirilmediği,
kadın ve kız çocuklarının maddi kaynaklar olarak görülmediği,
daha fazla şehitle övünmek adına daha çok sıradan askerin zorunlu olarak askere alınmadığı,
şehir planlamasının ormanları site içine tıkıştırmak olarak algınlanmadığı
bir dünya... mümkün mü? rüya işte.
yahu ne garip rüyalar görüyorum. arkadaşım bunları yaz güzel hikayeler çıkar diyor. evet bugün kan, savaş, dram, su ve sex gördüm. uyandığımda her yerim kaskatı idi. 3 kadının grup sex teklifi ooo yes baby. . gerçekte de olmasını bekliyorum.
rüyamda hz muhammedi gördüm sözlük. esmer zayıf sakallı orta boylu bi adamdı.evliydik acaba muhammed mi demeliyim diye düşünüyordum sonra elini omzuma koydu efendimiz de bana dedi.ve bizim eve içgüveysi gelmeye çalışıyordu. babam çok istemiyordu,babama ayşeyi boşarsa gelsin baba diye fişnikliyodum ve sürekli ayşeye laf sokuyodum. sonra hz muhammed bana kendi elleriyle ceylan etinden yemek yaptı ve midem bulandı yiyemedim ve bana tokat attı.allahım neden görmek için çıldıran binlerce mümin baağyan varken ben anlatsana biraz bsndjs?
bir güzel göt sıktığımı görüyordum ki alarm çaldı.
daenerys targaryen bana ünvanlarını sayıyordu.
rüyamda ölüyordum. evet hayatımda gördüğüm en garip rüya bu gece gerçekleşti.
rüyama evde otururken başladım. öleceğim haberi bir yerlerden gelmiş, evde hüzünlü hüzünlü otururken ailem gayet gündelik takılıyordu. hiçbiri üzgün değildi. gelelim işin absürt kısımlarına. ölebilmem için mezun olduğum üniversiteden taksim kesimi yapmam gerekiyordu. taksim kesimi ne lan? hayatımda ilk defa duyduğum mal bir şey. neyse, bizde internet yokmuş o yüzden karşı komşuya gidiyorum. apartmanımızın kapısına iniyorum. baya sıkı giyinişim ve yanımda iki adet bavulum var. aşırı üzgünüm ve ağlıyorum. ailemse balkondan bana gülerek el sallıyorlar. rüya olduğu için "vay hayırsızlar" diyemiyorum.
sonra karşı komşumuzun apartmanına girip daireye çıkarken komşunun genç kızı ve arkadaşlarının evde olduğunu öğreniyorum ve onlar da evden çıkmak üzerelermiş. arkadaşların arasında kim var dersiniz, ariana grande . evet. ariana ayakkabılarını giyerken bana soruyor:

a: gramp, bu large ve trash havam hakkında ne düşünüyorsun? (aynı anda saçlarını savuşturmaya çalışır. bu arada large'ı anlarım da trash ne lan, kız kendine bildiğin saçma, adi diyor)

g: seni küçük kız kardeşim olarak görüyorum ariana.

ariana bozuluyor ve gidiyor. arkamı döndüğümde ise karşımda pc'nin başında oturup bana kıs kıs gülen lisedeki en iyi arkadaşım... bana "oğlum taksim kesimini yapmadın mı lan sen daha," diyor. he amq dünyadaki herkes bu varolmayan fiili yapıyor sürekli zaten bir ben kaldım, sonra öleceğim zaten.
ben de hüzünlü hüzünlü "yok," diyorum ve otomasyona giriyoruz. taksim kesimi seçeneğini tıklıyoruz ve onaylamayı bekliyoruz. onaylayınca ben öleceğim. inanılmaz üzgünüm ve onaylamadan uyanıyorum.

şimdi bu stanley kubrick sembolizminden hallice boklu rüyayı kim yorumluyor bana söyleyin. yoksa google'a " rüyada öleceğini görmek, ölmek" falan yazıp ileride nasıl bereketlere, bolluğa, nimete sahip olacağımı okuyacağım. beni bundan kurtarın.
özellikle ariana kısmı bilinçaltımda nasıl yer edinmiş çok merak ettim. anahtar kelime trash , evet.
bir canlı yayında tüm ülkeye hiv pozitif olduğumu açıklıyordum. rüyanın akabinde şimdi değil ama belki bir 2o yıl sonra olabilir diye düşündüm.
  • /
  • 2