birinden kurtulma taktikleri

dün gece, hiç tanımadığım bir erkeğe sırf sana benziyor diye usulca sokulup ohş yavrum, yala beni dedim.
siktir git başımdan amk demek yeterlidir.
susmak, terslemek, kaçmak daha da olmazsa her birşeyine bahane bulmak ''siktir yeter artık a.q nedir senden çektiğim?'' deyip üstüne yürümek.
türkiye'de en çok yapılanı aramalarına ve mesajlarına cevap vermemektir.
sabah evden göndermek için: "karımı havaalanından almam gerek"
ben seni fazla tutmayayım deyip, uzaklaşmak.
kendi haline bırakın, yüz bulamayınca zaten kaçar gider.
uğruna inandığım herşey üzerine yemin ediyorum bihter, asla pişman olmayacağım *.
yeni birisini bulmak ya da en azından yeni birisi varmış gibi davranmak. diğer seçenekler "yarın sabah 6 ay dönmemek üzere afrika'ya uçuyorum" veyahut "3 aylık ömrüm kaldı" gibi söylemler de olabilir, hatta "senden çocuğum olsun" kocişim modu temelli kurtulma vaad edebilir gibi.
tarım ilacı kaldı bir tek geynçler. *
aramalara mesajla dönmek, mesajları görmezden gelip geç cevap yazmak.mümkün olduğu kadar muhabbeti kısa kesmek.
kurtulunmak istenen kişi aktif ise aktifim yazarsanız,
kurtulunmak istenen kişi pasif ise pasifim yazarsanız gidiyorlar.
ap'lerden kurtulmak için ise.. bilemedim.
tavsiye etmesem de ghosting
belki bir geceliğine bende kalabileceğini söyleyip iki hafta evimden gitmeyen bi arkadaşı, işten eve geldiğim bir gün "beni yarın bi toplantıya yolluyorlar başka bir şehre ve evden bir haftalığına gitmem gerekiyor. apartmanda sıkıntı yaratackları için anahtarı sana da bırakamam" deyip sabahına kapıya koymuşluğum var. toplantıya gittim mi? tabii ki de hayır. beni dışarıda gördüyse de zaten mesajı almıştır.

yine başka bir arkadaşım da bende biraz kalmak istemişti. sanırım iki hafta kadardı. hatta bu arkadaşıma o zamanlar para da verdim çünkü ailesiyle sorunları vardı. sonra bu gitti benim yaşadığım şehirde iş buldu, bende de yaklaşık 3 ay kadar kaldı. ondan para da almadım. ona verdiğim parayı da geri ödemedi sonrasında. artık aynı evde biriyle yaşamaktan o kadar sıkıldım ki, çektim bir gün dedim ki "sen benimle ne kadar daha kalmayı planlıyorsun?". dedi ki "bi üç-dört ay kadar daha kalma niyetim var". ben de dedim "eğer benimle kalmak istiyorsan, daha büyük bir ev bakmalıyız ve bu durumda da masrafları paylaşmak isterim". ertesi gün işyeriyle konuştu ve ertesi günün akşamı da mado'da kahve içip onu ailesinin evine yolcu ettim.
taktiğe ihtiyaç duyulması saçma. ben gidiyorum arama beni de geç. bir insanı hayatınıza kolayca alabiliyorken çok da rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz.