bursa

bursa çocuğuyum videosundan sonra homofobinin hatsafhalara ulaştığı, bazı sokaklarına girmeye cesaret bile edemediğim, unesco tarafından bir cok tarihi bölgesinin koruma altına alındığı, doğal güzellikleri bol ve hepsi şehir merkezine uzak, beyaz lahanaya kelem, bezelyeye araka denen şehir. cantık, iskender, pideli köfte, inegöl köfte, cevizli lokum, kestane şekeri, kemalpaşa tatlısı, şeftali başkentidir. evliyalar şehri olarakta bilinir. nüfusun çoğunluğunu balkan göçmenleri oluşturur.
2/3 hafta sonra gideceğim iskender'i kaynağında yiyeceğim 16 plakalı ilimiz
keyfe keder geleceklere "otur oturduğun yerde, bok yeme" ikazında bulunacağım şehir. * *
çok seveni yoktur belki ya da çok kötü ithamlara maruz kalır. ama bursa güzeldir be havasıyla suyuyla çok güzeldir.
ismini görünce tahinli pidesini kahveyle gömmek istediğim şehir. tahinli pideye olan aşkımın bana zamanında 15 kilo kazandırdığını da unutmamalıyım.
en sevdiğim yemeğin memleketi. daha gezip görmek kısmet olmadı ama çok da zor değil.
her yıl en az bir kez gittiğim, çocukluğuma dair güzel anıları hala saklayabilen tek şehir. çok severim.
30 yıla yakın gidip geldiğim ve sonunda yerleştiğim şehir. yıllar sonra ilk defa altıparmak, heykel civarını gezdim. oraların eski tadı olmasa da sevdim. şaka yollu ve de sevimli bulduğum için büyümüş de küçülmüş dediğim bir şehirdir. insanı da iyidir genelde. eskisi kadar olmasa da muhafazakar yapısı kendini hissettirir zaman zaman. çekirge civarına gidip dağ eteklerinden şehre bakarken çay içmenin keyfi başkadır. bu arada sadece 1 entryde bahsi geçmiş o nedenle özellikle yazıyorum. bursa'da iyi yapılan bir yerde cantık yenmelidir. kıymalısı en güzelidir. pidesinin kenarları puf puf olmalıdır. başlandı mı löp löp götürülür. afiyet olsun.
ülke'nin en güzel kızlarının çıktığı üç şehirden biri. diğer ikisi ise izmir ve mersin.
bu hafta 3 günümü geçireceğim şehir. tatil mi olacak, gezelim görelim havasında mı olacak meçhul.. şurada şunu yemeden dönme! şurayı mutlaka gör! diyenler varsa lütfen mesaj kutusunu hareketlendirsin
buradan düzgün biriyle tanışmak istiyorum. yeşillendirebilirsiniz nilüferspor
lgbt ortami nasildir bilmiyorum alsancak veya taksim gibi
ptt ligine düşen futbol takımına sahipler.en kısa zamanda çıkrlr umarım dediğim yerdr.
sık sık ziyaret ettiğim bir şehir.
merkezi iyice betona dönmüş. halbuki yeşilliğiyle bilinirdi.
  • /
  • 2