çağan ırmak

bir yönetmenimsi. cesaret denilen şeyden yoksun olduğu için,kendisini ve filmlerini çokta sallamıyorum artık ve yönetmen diyemiyorum kendisine tam olarak.. <br> <br>yahu sen ki filmlerinle ülkenin gönlüne taht kurmuş bir adamsın,sen ki babam ve oğlum gibi harika filmleri, çemberimde gül oya gibi harika bir diziyi yaratmış insansın. <br> <br>senden beklenen ıssız adam'da eşcinselliği işlemendi.bu çünkü sana yakışırdı-ki orada bile aslında alper karakteri bir eşcinseldi bence ama işte sen çok cesur olamadığından başka bir şey anlattın-. ahmetin hikayesini işlemekte sana yakışırdı...mehmet binay ve caner alperin yanında yer alarak..çünkü duyguyu güzel yansıtan bir adamsın filmlerinde... <br> <br>inanmıyorum seninde marjinal duruşuna ve filmlerinden de artık hiçbir şey beklemiyorum.
yaptığı her işi beğendiğim yönetmen.
eğer pop sanatçısı olsaydı serdar ortaç kıvamında bir sanatçı olacaktı. yaptığı herşey popüler olmakla birlikte yeni bir bakış açısı, derinlemesine bir eleştiri veya yeni ufuklar açacak bir filmi bulunmamaktadır. herkesin bildiği ama iyi bir kurguyla sinemaya koymayı beceremediği olayları arabesk kültürle özenle bulayıp duygulara oynayan piyasa yönetmeni. gereklidir, saygı duyulmalıdır ancak sadece o kadar.
kariyerini bir sanat filmi, bir vizyon filmi sırasıyla oluşturan saygı duyulası bir yönetmendir. özellikle çemberimde gül oya dizisi ile beni benden alan ender insanlardandır.
çemberimde gül oya ile hayatıma giren ve o günden beri de çıkmayan başarılı yönetmen. türkiye'de kendisi gibi daha pek çok yönetmene ihtiyaç var. ayrıca,

(bkz: dedemin insanları)
son filmiyle beni benden alan yönetmen.

(bkz: tamam mıyız)
ulak filmi dışında hiçbir filmini sevmediğim yönetmen.
türk halkını okuyan adam.
facebook ve twitter kullanmıyor, sadece instagram kullanır.
instagram'da sevgilimi follow etmeye başladığı için ağzını kırmak istediğim insandır son filmi tamam mıyız'da müthiş hayal kırıklığı yaratmış, korkak yönetmen sıfatını korumaya devam etmiştir.
son filmiyle bi film nasıl çekilemez itinayle göstermiştir. resmen babam ve oğlum'un ekmeğini yemektedir sayın seyirci.
instagram'da beni takip etmeye başlamış ve fotoğraflarımı like etmesiyle gönlümde bir kez daha yer etmiştir. yaptığı tüm işlerde kendimden bir şeyler bulmamı sağlıyor. kim ne derse desin benim için efsanedir.

edit: takip eder, sonra bırakır. sonra yine takibe alır, sonrasında yine takibi bırakır. gel gitli bir insan. ama seviyoruz.
kesinlikle etkileyici filmler çeken popüler sinema yönetmeni.
sinemanın duygusal kodlarını iyi çözmüş ve filmlerine yedirmesini biliyor. ayrıca tanışma fırsatım olmasa da oldukça sıcak ve mütevazı bir insan olduğu söyleniyor.ağustos ayında yeni filme başlıyormuş,demet akbağ oynayacak.merak ve heyecanla bekliyoruz.
cihangir'de yaşadığım dönem sık sık karşılaştığım güleryüzlü yönetmen. filmlerinin kalitesi tatışılır. keşke eskisi gibi tv için işler yapsa. televizyon dünyası için kaliteli, sinema içinse zayıftır.

ps: geçen gün yine gördüm. spormu yapmış ne yapmış, omuzlar genişlemiş, şişmiş, fena olmamış...
iyi bir dizi yönetmenidir, öyle kalacaktır. sinema cesaret işidir.
keşke daha cesaretli olsa dediğim yönetmendir.
gerçek sinefillerin pek hazetmediği bir yönetmen. bazı işlerinin de konu olarak çalıntı olduğu söylenir ilgili mecralarda.
pek çok filmi, dizi olabilecek kıvamdadır. en son unutursam fısılda'yı izledim. güzeldi. ancak sinematografi açısından hiçbir şey ifade etmiyor.

bir de çağan ırmak'ın replikleri güçlüdür. akılda kalıcıdır. pek repliğini bir dinleyişte aklınıza kazır. konu unutursam fısılda'dan açılmışken mesela farah zeynep abdullah'ın kendisine neden "istiklal marşı'nı okumuyorsun?" diye kızan okul müdürüne "çünkü kendimi özgür hissetmiyorum öğretmenim," demesi sadece bir izleyişte aklımda yer etmiş.

ama dediğim gibi sinema filmleri, dizi olarak çekilebilecek yapıdalar.

bir de benim nazarım hiçbir zaman çemberimde gül oya'nın başarısını yakalayamamıştır.

ayrıca lgbti dostu.
  • /
  • 2