cradle of filth

1991 yılında kurulan ingiliz black metal grubu.

dehşet saçan klipleri vardır.
iyi dark metal yaparlar.
http://theorderofthedragon.com/
bir zamanlar çok dinlediğim black metal topluluğudur. şu an toplular mı dağınıklar mı bilemem ama tüm popülerliklerine rağmen has black metalcilerin bile gizli gizli dinlediği adamlardır.
29 haziran 2013 14:00 life park, istanbul
ingiliz extreme metal grubu. her ghost in the fog gibi bir şaheseri cıkarmışlardır.

edit: vokalleri dani filth'in oynadığı cradle of fear diye dandik bir film vardır.
iyi bir müzik ve edebiyat eğitimli* dani filth ile özdeşleşmiş olan liseli çağlarımda pek dinlemiş olduğum, ağır poser* popüler bir metal* grubu. *
ilk kez cradle to enslave adlı şarkısını özenti bir ilkokul arkadaşımdan, ilkokulda duymuştum. her yere cradle yazıp duruyodu bu. çok beğenmiştim şarkıyı.

ergenken, klibindeki kafa kesen baltalı adamı arzulardım.
hatırladığım kadarıyla en iyi şarkıları nymphetamine idi, black metal dinlemeye çalıştığım dönemlerde tanışmıştım ama death metalin yerini tutmadığı için yaptıkları şarkıları uzun süre dinleyemedim.
ergenlik dönemimde deliler gibi dinlediğim black metal grubu idi.

bunların 10 yıl evvel türkiye fan sitesi filan vardı. gençtik, alsancak çimlerinde takılırdık. evvela kaliteli şarkıları vardı adamların, şimdi kafa kaldırmıyor.
(bkz: pislik beşiği) şaka şaka. lise 2'de tanışmıştım kendileriyle. bir iki albümden sonra sanırım dinlemeyi bırakmıştım ama güzel müzik yapıyorlar hatırladığım kadarıyla.