ekrem imamoğlu

beylikdüzü belediye başkanıdır. chp kökenlidir. severim, takdir ederim. yaptığı işleri beğenirim. zeki, sosyal ve yardımsever biri.

http://www.ekremimamoglu.com/
ibb başkanlığı için chp'den aday gösterildi fakat ibb meclisi’nde toplam 309 üye var, bu üyelerin 179’u akp'li, 127’si chp’li, 2’si mhp’li, 1'i ise bağımsız. yani sonuç kaçınılmaz. mevlüt uysal 179, ekrem imamoğlu ise 128 oy almış. böyle başarılı insanları sonucu belli olan seçimlere aday göstermemek daha doğru olurdu diye düşünüyorum.
eyüp camii'ndeki kuran okurken çekilmiş görüntüleri medyaya servis edildiğinde af buyurun aklıma ilk gelen şey "dinsizin hakkından imansız gelir" oldu. aynı kirli siyaset aynı politika ben bir fark göremedim.
sempatik, halkla olan ilişkisi de gayet güzel. istanbul için ümit verici.
istanbul için son şans.
an itibarı ile istanbul büyükşehir belediye başkanı olduğu resmi şekilde duyuruldu. kuduranlar az gidin ötede kumda oynayın.
istanbul'un değerlendirdiği şanstır. kimseyi kırmadan, kimseye hakaret etmeden, çirkinleşmeden, kibarca ve alın teriyle kazanılanileceğine bir örnektir. oh'tur, sonunda beeee'dir.
yüzde 48 halk desteği varsa kalan yüzde 52 de kendi verdiği mücadele. nasıl ki herkes burdan dönmez, alması imkansız dediği anda çıkıp; anadolu ajansı(!)'nin sonuçlarına itibar etmıyorum deyıp söke söke almıştır ıstanbul'u. aynı zamanda geçmiş seçimlerle alakalı şüphe uyandırdı bende bu durum. 2014 yerel seçimlerde ankara'da yine mansur yavaş, antalya'da mustafa akaydın akp ile kafa kafaya kaybetti. o zaman da aa kısa sürede yüksek oranda sandık açılmıştı ve bu gün ysk başkanı; aa bizden veri almıyor, biz yüzde 60 ını acmamışken onlar yüzde 90 ını giriyor gibi bir açıklama yaptı. ne yazık ki o zamanki adaylar bu tavrı gostermediklerinden yoktan yere beş sene hakketmedikleri şekilde belediyede başkanlık yaptılar.

eğer ekrem imamoğlu bu fırsatı değerlendirip halkın gönlünü kazanırsa, sonraki genel seçimde akp'nin diktatörlüğüne son verir diye düşünüyorum. beni tek kaygılandıran taraf ise; din çizgisinden yürür mü acaba? zira sesli yasin okuma haberi hiç hoşuma gitmemişti.
an itibariyle mazbatasını alıyor. 16 gün boyunca oyuna sahip çıktı, güçlü duruşuyla ve mücadeleyi bırakmamasıyla gönüllerde yer etti. seviliyorsun başkan, hayırlı uğurlu olsun.
pazar günü maltepe yolu gözüktü. halaya durunulsun. #zılgıtçekmesinibilenbeylereqlesin
o 14:30 sonrası yok mu? insanı kendine aşık eder.

bu secim surecini ben yasasam aklimi kaybederdim cidden. kemal sunalin koltuk belası filmindeki gibi aklini yitirmedigi icin benden katbekat sabirli bir insan ve de iyi siyasetci. kriz yonetimi ve sevgi dolu uslubuyla son zamanlarda gordugum en samimi politikacilardan. essiz bir lider ozelligi var. umarim nazarim degmez. :(