ekrem imamoğlu

beylikdüzü belediye başkanıdır. chp kökenlidir. severim, takdir ederim. yaptığı işleri beğenirim. zeki, sosyal ve yardımsever biri.

http://www.ekremimamoglu.com/
ibb başkanlığı için chp'den aday gösterildi fakat ibb meclisi’nde toplam 309 üye var, bu üyelerin 179’u akp'li, 127’si chp’li, 2’si mhp’li, 1'i ise bağımsız. yani sonuç kaçınılmaz. mevlüt uysal 179, ekrem imamoğlu ise 128 oy almış. böyle başarılı insanları sonucu belli olan seçimlere aday göstermemek daha doğru olurdu diye düşünüyorum.
eyüp camii'ndeki kuran okurken çekilmiş görüntüleri medyaya servis edildiğinde af buyurun aklıma ilk gelen şey "dinsizin hakkından imansız gelir" oldu. aynı kirli siyaset aynı politika ben bir fark göremedim.
sempatik, halkla olan ilişkisi de gayet güzel. istanbul için ümit verici.
istanbul için son şans.
an itibarı ile istanbul büyükşehir belediye başkanı olduğu resmi şekilde duyuruldu. kuduranlar az gidin ötede kumda oynayın.
istanbul'un değerlendirdiği şanstır. kimseyi kırmadan, kimseye hakaret etmeden, çirkinleşmeden, kibarca ve alın teriyle kazanılanileceğine bir örnektir. oh'tur, sonunda beeee'dir.
yüzde 48 halk desteği varsa kalan yüzde 52 de kendi verdiği mücadele. nasıl ki herkes burdan dönmez, alması imkansız dediği anda çıkıp; anadolu ajansı(!)'nin sonuçlarına itibar etmıyorum deyıp söke söke almıştır ıstanbul'u. aynı zamanda geçmiş seçimlerle alakalı şüphe uyandırdı bende bu durum. 2014 yerel seçimlerde ankara'da yine mansur yavaş, antalya'da mustafa akaydın akp ile kafa kafaya kaybetti. o zaman da aa kısa sürede yüksek oranda sandık açılmıştı ve bu gün ysk başkanı; aa bizden veri almıyor, biz yüzde 60 ını acmamışken onlar yüzde 90 ını giriyor gibi bir açıklama yaptı. ne yazık ki o zamanki adaylar bu tavrı gostermediklerinden yoktan yere beş sene hakketmedikleri şekilde belediyede başkanlık yaptılar.

eğer ekrem imamoğlu bu fırsatı değerlendirip halkın gönlünü kazanırsa, sonraki genel seçimde akp'nin diktatörlüğüne son verir diye düşünüyorum. beni tek kaygılandıran taraf ise; din çizgisinden yürür mü acaba? zira sesli yasin okuma haberi hiç hoşuma gitmemişti.
an itibariyle mazbatasını alıyor. 16 gün boyunca oyuna sahip çıktı, güçlü duruşuyla ve mücadeleyi bırakmamasıyla gönüllerde yer etti. seviliyorsun başkan, hayırlı uğurlu olsun.
pazar günü maltepe yolu gözüktü. halaya durunulsun. #zılgıtçekmesinibilenbeylereqlesin
o 14:30 sonrası yok mu? insanı kendine aşık eder.

23 haziran seçimlerini de kazanıp, sonrasında tekrar mazbatasının alınacağı belediye başkanıdır, hatta daha sonrasında fetö ile ilişkilendirme yapılarak, hapis yolu olan bir liderdir, buna benzer kareler vardı sanki türkiye sahnesinde, tarih tekerrür mü ediyor acaba?
tarih tekerrür eder, yeni liderler doğar, eski liderler de tarihe gömülür..

oyumu vereceğim belediye başkanımız.
her şey çok güzel olacak en güzel vaadi
yazıyı sıfırdan hazırlamak yerine link'i olduğu gibi yayımlayım:

https://eksisozluk.com/imamogluu-belediy...

***
başlığı açan eleman lgbt'i şeklinde gereksiz bir kesme işareti kullanmış.

imamoğlu'u da yanlış.

özel mesaj ile uyardım ama düzenlemesi mümkün değil.
https://i.imgyukle.com/2019/06/17/kioy4U...

moderasyona başlığı düzeltmesi için mesaj attım değişirse ilk hali buydu: https://i.imgyukle.com/2019/06/17/kioxl1...

***
bildiğim kadarı ile kuş lgbti sembolü değil. sanırım renklendirmesinden dolayı ve pride haftasında olduğumuzdan tepki göstermişlerdir.

-ak cehennem'in kara surlarındaki en büyük belediye gediği.
-ak cehennemin mağdurlarına ilk hayat öpücüğü.
-faşizmle mücadelede yeni stratejileri belirleyecek yeni bir lider filizi.
soru : lgbti+ onur yürüyüşü etkinliğini destekleyecek misiniz?
ekrem imamoğlu : lgbti onur yürüyüşleriyle ilgili kim iptal etti, hangi gerekçeyle iptal etti… bunun belediye ile ilgisi olmadığını tekrar ifade edeyim ama bunlara bakacağız. ama dediğiniz bu yürüyüşü iptal eden ya da nedenleri, sebepleri nedir noktasında, bunu da ilgili kurumlarla konuşarak katkı sunabileceğimiz bir kısmı var ise eşlik edeceğiz.
https://gmag.com.tr/ekrem-imamoglu-istan...