eşcinsellere hakaret etmek

evet yıllardır yapılan eylem. alışılagelmiş ve olağan gibi algınlanmıştır yıllardır hatta savcılık bile bu hakaretleri "düşünce özgürlüğü" olarak değerlendirebilmiştir. devamında kaos gl tarafından yapılan itiraz sonrasında ağır ceza mahkemesi nin bu itirazı haklı görerek yeni akit gazetesinin dava edilmesini gündeme getirmiştir.

http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=14492
eşcinselin hakaret kelimesi olarak kullanıldığı bi dünyada kendini insan zannedenlerin sıklıkla yaptığı eylem
türkiyede aşılması ileri derecede zor olan bir kavram sanırım. her sene buradayiz,alişin, gitmiyoruz diyoruz ama pek alışacak gibi değiller.. haziran 2013 onur yürüyüşünde taksimdeki nefretle bakan gözleri, taksicileri ve yürüyüşte dans eden bir crossdresser çocuğa saldırmaya çalışan adam gibilerle dolu bir ülkeyiz maalesef.
buradan yola çıkarak ibne, sapık, götveren vb. hakaretlere maruz kaldığımızda dava açabileceğimiz anlamına geliyor.
ötekine,ötekileştirilene saldırmak her zaman kolaydır. bir heteroya "hetero" diye hakaret edildiğini hiç duydunuz mu?
kendini namus timsali ve en ahlakli insan oscarini torenle almis gibi davranan insan nusveddesi yaratiklarin yaptigi eylem.bide kendini imam ve doktor sanip ayak ustu fetva verip teshis koyuyorkar ya o zaman elim ayagim bosaliyor.dillerini gotlerine sokasi geliyo insanin.
"amaaann siktir edin beyin emcüklemesi yaşayan insanların söylediklerini" diye tepki verdiğim eylem.
hani, kem söz sahibine aittir derler ya, işte tam da öyledir!
hakareti eden kişinin, bilinçaltından fışkırttığı "oto-biyografik dışavurum" gibi birşeydir... *
heteroseksüelliği meşrulaştırmayan eylem. olsa olsa heteronormative nefreti kazandırır.
bi insana hakaret ediyorsan yada vuruyorsan bu ego tatminidir icten gelen biseydir onay gormek sevilmek isteyenlerin yaptiklari harekettir gidin tedavi olunn

https://eksisozluk.com/entry/49290392
ekşi sözlükte paylaştığım bir enrtyi hatırlatan ilkel insan durumları. eğer teselli olacaksa yalnız eşcinsellere değil, biz kadınlara da saldırıyorlar. insan da bu durumda patlamanın zirvelerine çıkıyor.

not: bu yazıyı paylaştığım için de sağlam küfürler duymuştum.

devlet eliyle resmen (buradaki resmen apaçık anlamında değil resmi olarak anlamındadır) desteklenen eylemlerdir. diğer yandan yukarıda yazılanların hepsine katılmakla beraber eklemek isterim ki "kuir yaşamın kuralları madde 1'de: sana edilen hakareti benimse ve onunla dalga geç" olması da böyle durumlarda hatırlanmalıdır. lgbti güruhundan kimse kimseye "yanacaksın düzcinsel, vajina sevici pis hetero" ve türevleri gibi hakaretler etmiyorsa demek ki doğru yolda olan bizleriz demektir. hiç ait olmadığın bir çokluğun gözünden bakabilmek, olayları değerlendirebilmek bulunmaz bir nimettir. empati kendini geliştirmiş ve ortalama zeka puanının hayli üstündeki insanların işidir, soyut algılama ve derinlik gerektirir bu da bizler de (lgbti) fazlasıyla mevcuttur. darısı herkesin başınadır. sizleri seda sayan güüüüğğğ naaaaağyyydddığğğnnn vurgusu ile selamlıyor mum kokulu öpüyorum aşkımlar.

(bkz: ay ayol azadi )
devlet eliyle resmen (buradaki resmen apaçık anlamında değil resmi olarak anlamındadır) desteklenen eylemlerdir. diğer yandan yukarıda yazılanların hepsine katılmakla beraber eklemek isterim ki "kuir yaşamın kuralları madde 1'de: sana edilen hakareti benimse ve onunla dalga geç" olması da böyle durumlarda hatırlanmalıdır. lgbti güruhundan kimse kimseye "yanacaksın düzcinsel, vajina sevici pis hetero" ve türevleri gibi hakaretler etmiyorsa demek ki doğru yolda olan bizleriz demektir. hiç ait olmadığın bir çokluğun gözünden bakabilmek, olayları değerlendirebilmek bulunmaz bir nimettir. empati kendini geliştirmiş ve ortalama zeka puanının hayli üstündeki insanların işidir, soyut algılama ve derinlik gerektirir bu da bizler de (lgbti) fazlasıyla mevcuttur. darısı herkesin başınadır. sizleri seda sayan güüüüğğğ naaaaağyyy dddığğğnnn vurgusu ile selamlıyor mum kokulu öpüyorum aşkımlar.

(bkz: ay ayol azadi )
her bireye edilen hakaret gibi saygısızlık ve şiddet içerir. eden insanın iq seviyesini gösterirken aynı zamanda ailesinin ve çevresinin nasıl bir sistem istediklerinin basit bir göstergesidir.
buyuk bir saygisizlik ornegidir.
herkes heteroseksuel olmak zorunda degil ve nasil heteroseksueller bunu kendileri secmediyse ayni sekilde "lezbiyen, gay ya da biseksuel" bir birey de bu sekilde olmayi kendisi secmiyor.
escinsellere hakaret ederek bundan keyif alan insanlarin en kisa surede psikolojik tedavi olmasini tavsiye ederim.