eski sevgiliyi hatırlatan şeyler

mario levi bir şehre gidememek adlı kitabında da değinmiştir bu konuya:

--- spoiler ---

...ama bir sevda söz konusu olunca insan hiçbir yere yalnız gidemiyor, hüsranları ve ayrılıkları hep beraberinde götürüyor. bir çeşmeye, bir sokağa, bir yemek kokusuna, yıllar yılı yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz şehirlere bile değişik anlamlar yükleyebildiğimiz anlar bunlar. kokular, renkler ve görüntüler... artık her şey bir çağrışımdır.

--- spoiler ---

demiştir. kısacası sevgiliyi hatırlatan şeyler bir koku, bir sokak bir renk bile olabilir.

onun aldığı hediyelerin olmadık zamanlarda "buradayımmm" demesi, beraber gezdiğiniz sokaklar, beraber uyuduğunuz nevresim, beraberken yaptığınız her şeyin dejavunun babası olarak bir tokat gibi yüzünüze inmesi.
onunla beraberken kullandığım parfüm, krem vs. kokuyu alınca tüylerim diken diken oluyor. mazallah onun kokusunu alsam neler olur.
her gece uyumadan seyredilen,
yatağın başucunda birbirine deli gibi aşık oynaşıp duran melek balıkları...
hala seviyorsan herşey, sevmiyorsan hiçbir şey.
bütün kötü ilişkiler. bugün fark ettim nerede lanet bir ilişki var eski sevgilimden örnek veriyorum. bu da bir nevi hatırlamak oluyor tabi.
çöpe atılmış, kakalı bebek bezinin bir sokak köpeği tarafından parçalanıp, emici taneciklerinin bir kısmını ve kakasını yedikten sonraki hali ya da deli gibi yemek yedikten sonra üstüne 10 tane bira içip kusarken boğazda ve midede meydana gelen kasılmaların verdiği acı ya da tom ford black orchid.
otel odaları, (ilk buluşmamız bir oteldeydi) işyerime her geldiğinde oturduğu koltuk, hatırladıkça içimi sızlatan şeylerdir.
4 yıldır atmadığım donu. çünkü çok güzel arada giyiyorum işalla beddua etmiyordur.*
eskiden kullandığınız bir uygulamayı tekrar indirdiğinizde karşınıza çıkan eski konuşmalar.. atılan ses kayıtları, fotoğraflar ve müzik linkleri..
  • /
  • 2