facebook'ta isminin başına tc koymak

devlet dairelerinin bazılarının başından tc ifadesinin kaldırılmasına tepki olarak sosyal medyada başlatılan kampanya.
protesto eylemi açısından anlaşılır ama uygulama olarak mantıksız bulduğum olay.
bordo klavyeli gençliğimizin yaptığı protestodur.
amacınız ne kadar vatansever olduğunuzu mu göstermek? sanal dünyada ne de kolay! böbürlenmek bir çözüm değil. sizi içine alan bu durumun içinde olduğunuzu göstermek çok basit. komik olduğunuz gibi gülünç durumlara düşürüyorsunuz kendinizi. vatanı ve milleti basit birkaç ayarla "t.c" ibaresi yazıp kurtaramazsınız. ağzı olan konuşuyor efendim gerçekten yapılabilir birşeyleriniz varsa bunu; demokratik alanda, size sağlanan haklarla belirtin.

edit: dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir. *
egemen bağış tarafından resmi twitter sayfasından yalanlanan durum. kaldırılan bir şeyin olmadığına dair tweet atsa da türkiye'de dengelerin saniyede değiştiği düşünülürse bekleyip de görülecek olandır diyebiliyorum en fazla.

şurdan:
http://twitter.com/EgemenBagis/status/32...
devlet dairelerinin önünden tc ifadesinin kalkmasından dolayı yapılan protesto. şimdi kendi yorumumu yapayım; devlet dairelerinin başında devletin yönetim şeklinin yazması zaten çok saçmaydı. hastane anayasa mı ki orda cumhuriyet yazsın. bir de bugün bu protestoyu yapan insancıklar kaç kere okudunuz bir hastanenin tabelasını sorarım size. bence bu işi yapanlar sessizce yapsaydı kimsenin ruhu duymazdı. gereksiz bir protesto olduğunu düşünüyorum
inci sözlük trollüğü olduğu dedikoduları var.
inci sözlük trollüğü* olduğuna dair ortalıkta gezen* kanıtın üçüncü yorumu beni kopardı: "hassiktir amk bütün sazanlar adlarına tc koyacak amk komediye bak ben varım panpa*" 5.04.2013 saat 01:51 yer inci sözlük.*

(bkz: bizımlasın)
facebook müslümanlığı, facebook milliyetçiliği,facebook evlliğimde çok mutluyum yalanı pozları, facebook entelliği gibi gibi. uygun olanını seçin işte.
keşke facebook adımızın önüne tc koymak yerine yani sosyal medya ve bilgisayar başında "inci sözlük" vasıtasıyla başlatılan geyik muhabbeti yerine tepkimizi sokaklara çıkarak ve haklarımızı arayarak ve tabiki oylarımızı akıl ve mantık çerçevesinde kullanarak gösterebilsek !
güldürürken, düşündürtmeyen toplu olay.
aptal olduğunu anlamayacak kadar aptal insanların varlığını bize ispatlayan durumdur.
ülkeyi kurtaracaksa konulmasında sakıncası yok ama faydası var mı orası tartışılır!!
tc vakasında her iki tarafa anlam verememekle beraber olayın anlamsız bir çatışmanın içerisine girmesini de yadırgıyorum. bildiğim kadarıyla hükümetin devlet kurumlarının isimlerinin başındaki tc harflerini kaldırması sonucu ortaya çıkan bir karşı tepki fakat şu var ki bu konuda devletin de isminin önüne tc harflerini koyanların bir kısmı da büyük yanılgılar içerisindedir. hükümetin yaptığı bu eylem anlamsızdır çünkü çözüm üretmeye değil göz boyamaya yöneliktir. pkk'nin çekilme tarihini belirlemesi buna kanıttır yani artık bölünme durumu ortadan kalkmıştır, artık aynı ülke çatısı altında barışı ve bireysel özgürlüğü konuşma zamanıdır. sürecin bu hali alması şunu gösteriyorki türkiye cumhuriyeti'yle yani artık barış içinde yaşayabileceğimiz ülkeyle kimsenin alıp veremediği olmamalıdır. hükümet eğer kurumlar nezlinde somut adımlar atacaksa bazı kurumların önüne konulan 'devlet' kelimesini kaldırmalıdır.örneğin 'devlet hastanesi' söylemi. bu tarz söylemler halka hizmeti sanki minnettarlık bir durummuş gibi başımıza kakmaktadır. oysa bu tarz hizmetler devlete halkın emriyle verilmiş görevlerdir. dünyanın birçok ülkesinde 'general hospital' gibi kelimeler kullanılır. gelin görün ki ülkemizde devletin kutsallığı hat safa dadır. bundandır ki zaten görevi olduğu şeyi bize lütufta bulunmuş gibi yapan zihniyetler hep iktidarda kalmıştır. bunun yanı sıra tc yazısının kaldırılmasını protesto eden halkın bir kısmı (veya milli duyguları kullanan bazı medya organları tarafından yalnış bilgilendirilen kişiler) bu durumu vatan elden gidiyor nidalarıyla karşıladı. bu yanlıştır çünkü devletin işgüzar tavrı tamamen halkın kafasını bulandırmaya yöneliktir. bu yüzden karşı çıkılması gereken durum hükümetin alaycı tavrıdır.
bunu yapan kadar eleştirenler de anlamsız. evet facebookta ülke kurtarılmaz ama sözlükte de kurtarılmaz bu gerçek. bunu yapan bir şekilde tepkisini veriyor ve bunun sonucu ya rahatlıyor ya da her ne bokum oluyorsa oluyor işte. malum kişiler böyle ufaktan ufaktan bir şekilde ülkeyi esir alıyor, tabi ki buna kitleler halinde meydanlarda tepki göstermek gerekiyor. ama yarın öbür gün bunu yapanlar, eşcinselliğe karşı önlemler almaya gitse, ne bileyim siteler ya da lgbt sözlükleri kapatsa soluğu facebook'ta ve twitter almayacak mıyız? kaç kişi profil fotoğrafını gökkuşağı yapmayacak? ha.

not: değiştirmedim.
bence artık baymış protestodur.
saçma sapan havuz problemlerine cevap yazmadan geçmeyenlerle, her gördükleri paylaşımın altına bff yazarak güvenliklerini test ettiğini sanan kişilerle aynı kişilerdir.
  • /
  • 2