fatih altaylı

teke tek programıyla tanıdığımız türkçe diksiyonu iyi olmayan lakin zeki bir haberci, program yapımcısı ve sunucusudur. yakışıklı değil ama bir çekiciliği var, bundan yıllar yıllar önce sıkça rüyalarıma girerdi bu adam.
rüzgar gülü diye tabir ettiğimiz gazetecilik,radyoculuk,televizyonculuk,spor adamlığı.her bokolog*.birgün hükümet muhalifi,birgün hükümet yanlısı yeri gelir en baba milliyetçi yeri gelir bölücünün önde gideni...meydanı boş bulduğundan istediği gibi yayılan kimin maşası olduğunu bir türlü bilemediğim mixerdir kendileri
van'da bir adet ermeni kilisesinin sahibi olan kişi. türk basınının en şovenist, en tanrı dağı kadar türk olan bu kalemşörüne sormak lazım; nereden geliyor bu kilisenin tapusu?
öğle namazı hakkında uzmandır kendisi.. şafilerde 4, hanefilerde 5 rekatmış.. işin kötüsü bilmeden ahkam kestiğinin de farkında değil.

sinirli bir adamdır. levent kırca'ya "iktidar yalakasıyım" şeklinde bir itirafta bulunmuştur. ha bir de o ağzını bir açarak konuş, tane tane konuş, yıllardır televizyonlardasın ama yok. çıkar üstündekileri ne dediğin anlaşılmıyor.

güzel uşaktır efendim. görmemle erekte olmam arasında 10 saniye ya geçiyor ya geçmiyor.
uzun yıllar dangalaklık ile dobralığı birbirine karıştırmış, bu kadar televizyonculuk yapıp konuşma ve münazara üslübunu öğrenememiş,kendince tarz sahibi olduğunu düşünen ama sadece patavatsız ve itici olabilmiş gazeteci. şu sıralar arkasını akp'ye dayamış istediği yerden atıp tutmaktadır.dün akşam levent kırcadan güzel bir ayar almıştır.haksız olduğu noktalarda mahalle kadını çirkefliğine terfi edişleri çok dikkat çekici bir noktadır.
(bkz: yalakalıkta uzay)
(bkz: yandaş medya)
(bkz: kıç yalayacı)
yalaka olduğunu yıllar önce başörtüsü tartışılırken konuk ettiği başörtü kullanan ve kullanmayan kadınlardan anlamıştım zaten. gidip hazır cevap bir başörtüsü savunucusunun karşısına daha iki kelimeyi bir araya getiremeyen tikky den bozma bir kız oturtmuştu. maç başlamadan galip belliydi.
o zamandan beri ne seyrederim ne de okurum..
gezi parkı olayında türk medyasının vücut bulmuş halidir yani olaylarda medya nasıldı sorusuna bu iki kelime yeter fatih altaylı
ne kadar şakşakçı olursa olsun her zaman jölelinin yedeği ve taklidi olarak kalacak gazetecemsi.
gaz atmayalımda ossuralım mı diye feryat eden polisin boşuna isyan ettiğinin göstergesidir.
zira bunlar (besili medya fareleri) yıllardır halkın üzerine kusmakta, iktidarın önlerine attığı yağlı kemiklerden dolayı semirmiş götleriyle durmadan ossurmaktadırlar.
halkın kafasını ve midesini bulandıran işte bu osuruk ve ağızlarından dökülen bok kokusudur. yoksa biber gazı nedir ki? olsa olsa puslanmış kafalarımızı açar, karşımızda ne tür bir düşman olduğunu daha net görmemizi sağlar.

(bkz: osuran imam)

ya da diğer bir

(bkz: kıl dönmesi)

diğeri için,

(bkz: yiğit bulut)

cüneyt özdemir ile katıldığı 5n1k programında kurulan kadrolaşma ile sabit bir şekilde örnek vererek "ben gidersem onlara kim bakar" sözleriyle mazlum edebiyatına giriş yapmış, farkında olmadan basındaki baskıyı da ağzından kaçıran yalaka kişi.
  • /
  • 2