fındıklı dan cihangir e çıkan merdivenlerin boyanması

tam fotoğraflık olmuştur ve tabi fotoğraflanmıştır.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=5...
istanbula ilk gidişimde görmek istediğim merdivenlerdi ama artık fotograflanamayacak ve görülemeyecek merdivenlerdir. belediye merdivenleri gri renge boyamıştır çünkü. işte hükümetin aslında ne yapmak istediğinin açıkça bir göstergesi bu olay. hepimizin içindeki renkleri silip herkesi tek tip insan haline getirmeye çalışmak. yazık !

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24616754.asp
sabah tramwayla giderken gri boyanın altından kendini göstermeye çalışan canlı renklerle hüzne boğmuştur. ama yağma yok! tüm gri boyaları bitene kadar bizde renklerimizle savaşacağız... gezicilerin karşı atağını bekleyin...
boyayan, lgbt hareketini bilmeden de olsa topluma tanitmisti. amacinin hayata renk katmak oldugunu soylemisti lakin renklere dahi tahammulu olmayanlar guzelim merdivenleri kafalari ve kalpleriyle ayni renge boyadilar.
renkleri yok edemezsiniz beyler sadece ustunu karalarsiniz.o da ancak merdivenlerde ise yarar. kalbimizdeki renkleri karartamazsiniz.

filistinli direnisci leyla kasimin dedigi gibi:
cicekleri koparabilirsiniz ama baharin gelisini engelleyemezsiniz
bizi istemediklerini her şekilde belli ediyorlar işte. gökkuşağı bizim, gri onların rengi.
yarın saat 17.00 de boyasını fırçasını kapan gidiyor merdivenlere . biz de orada olalım sözlük nolur nolur nolur
bir tv kanalında beyoğlu belediye başkanı açıkladı. merdivenlerin olduğu sokakta oturan insanlar rahatsız olup belediyeye şikayet etmişler o sebepten dolayı griye boyanmışmış. şayet gay olmamış olsam da kimsenin sokağımdaki merdivenleri rengarenk boyaması beni rahatsız etmezdi diye düşünüyorum, hayır bi de başka işim gücüm mü yok belediyeyi arayıp merdivenleri tekrar eski haline boyayın diyeceğim. çok aydınlatıcı bir açıklama oldu sayın başkan...
renkli haliyle ne kadar güzel durmuşsa gri halleri de bir o kadar berbat!
renksiz hayatlarınız size kalsın lütfen dokunmayın bize, bi böyle güzeliz.
üç beş basamak merdivenin boyanması koca koca belediye başkanlarını neden rahatsız eder anlamıyorum. istanbuldaki bütün merdivenleri boyamak lazım gökkuşağı rengine
http://everywheretaksim.net/tr/merdivenl...
grizekalılar tarafından "geçici olarak" mahvedilmeden önce istanbul'un en güzel yerlerinden birinin daha da güzel hale getirilmesi.
yarın tekrar gökkuşağı renklerine bürünecek o merdivenler. ayı sözlük olarak orada olmalıyız!
edit: beyoğlu belediyesi gece gece merdivenleri tekrar renklendirmiş. iç çatışmalar yaşıyorlarsa demek ki... ahahaha! sayelerinde siyahın da gökkuşağı renklerinden olduğunu öğrendik. bir de çirkin olmuş ki, ilk renkli halinin yanında lafı olmaz.
(bkz: sıçıp sıvamak)
beyoğlu belediyesi tarafından geceyarısı operasyonuyla yine, yeni, yeniden boyanan merdivenlerdir. görseniz gökkuşağı rengine boyuyoruz diye içine sıçmışlar. üstelik siyah renk falan da kullanmışlar. herhalde siyah barındıran ilk gökkuşağı olarak tarihe geçecek merdivenlerimiz. amaç bugün saat beşte insanların toplanmasını engellemek. bakın işte boyadık toplanmayın demeye getiriyorlar. bugün o saatte yine de orda olacağım diyenler dikkat etsin. operasyon olabilir. bu arada fındıklı merdivenlerine destek amacıyla diyarbakır belediyesi sanat sokağı'nı rengarenk boyamış. çok güzel görünüyor... gri boyalarınız bitene kadar her yer taksim her yer gökkuşağı!
gökkuşağındaki her rengin bir manası olduğuna inanıyorlar; ki siyah rengi de eklemeyi unutmamışlar. kendilerini eksik etmemiş zavallılar zaar.
türkiye'nin dört bir yanında rengarenk boyamalar devam ederken bir yandan da bu boyanan mekanların tekrar boyalarının çıkartılması işlemleri sık sık gündeme geliyor. en son mersin üniversite'sinde boyanan merdivenlere tazyikli suyla müdahale edildi.

http://bianet.org/bianet/genclik/150553-mersin-universitesi-nde-boyali-merdivene-suyla-mudahale
sonun da belediye tarafından yıkılmış merdivenler.eskidiği için yenisi yapılacakmış.hemen belediyenin günahını alıp art niyetli düşünmeyin lütfen.

http://www.diken.com.tr/gezinin-simgeler...
yazık olmuş. gezinin simgesi gibiydi. yenisinin yapılmasını bekliyor, umuyoruz
renklere düşman olan gri düşünceli varlıklar tarafından saldırıya uğrayan simgelerimizden biri daha. renklerimizi çalamayacaksınız, kaybedeceksiniz!
yeniden düzenlenmiş, tekrar boyanarak hizmete açılmış. renkleriyle geri gelmesi mutlu etmiştir.