fuatavni

twitterın engellenmesinde en önemli nedendir bu hesap.yazdıkları palavra olsaydı çok kısa bir yalanlamayla rezil edilirdi.ancak dediklerinin ekseriyetle doğru çıkması,başçalan hakkında ne yediği,içtiği,ruh haline kadar herşeyi hakkında yaptığı gözlemlerle kafayı yedirtiyor olabilir.
kim olduğunu deli gibi merak ediyorum, bir film olunca bu günler en heycanlı karakterlerden biri olacak
kadın mı erkek mi olduğu hesabı kaç kişinin yönettiği bile bilinmezken gey olduğu yönünde iddialar var. iddialardaki gibi eğer geyse bu neyi değiştirecek? üzerinden türkiye toplumunun iki yüzlülüğü yapılacak sanırım. ''bir 'ibnenin' sözüne mi inanıyorsunuz?'' denilmek isteniyor herhalde.
vicdan meselesi veya ülkesinin çıkarı için değil bir güç oyunu için bişeyler paylaşan adam. değişim umudunu bu adama bağlamak yanlıştır
mükemmel bir röportaj; http://www.millibirlikhaber.com/erdoganin-kabusu-fuat-avni-ilk-kez-konustu.html
"güneş altında hiçbirşey gizli kalmaz", deyişinin türkiye'deki kanıtlayıcısıdır.
bugün facebook ve twitter hesapları mahkeme kararıyla erişime engellenen fenomen.
sansüre devam. bir de kim olduğu ne tarafta olduğu da çok şüpheli. başka türlü hükümet oyunları da olabilir, varoluşu paralel konuyu destekleme amacını taşıyordur belki de. bilemedim.

twitter sayfasına bakılınca böyle yazıyor;

@fuatavnifuat gizlendi
bu hesap şu ülkede alıkonulmuştur: turkey.
daha fazla bilgi al
emre uslu olduğu haber ediliyor. gerçekten deşifre oldu mu bilmiyorum.
son iddialarından biri, chp'nin kapatılacağı yönündedir.
her siyasi bombadan sonra bakalım ne diyecek diye merak ettiğim fenomen. kim veya kimler olduğunu artık çok merak etmiyorum. hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bu ülkede fuatavni’nin de her zaman işin aslını yazıp yazmadığı muallak fakat çoğu zaman asıl amacın ne olduğunu detaylarıyla yazıyor bu hesap. kimisi gerçekten doğrudur, kimisi manipule etmek için yazılıyordur ama her ne olursa olsun ciddi bir merak uyandırıyor. ülkeyi ilgilendiren her meseleden sonra fuatavni’nin tweetlerini beklemeye başladık artık. ülke değil kumpanya resmen.
rte'nin tebrik ettiği, "savcıyı kurtarma(?!)" operasyonu öncesinde ve sonrasında yazdıkları da dehşet ve ibret vericidir!
rte'nin tebrik ettiği, "savcıyı kurtarma(?!)" operasyonu öncesinde ve sonrasında yazdıkları da dehşet ve ibret vericidir!
seçimlerle ilgili olarak ilettiği son haberler şöyledir:

1. kaçak saray’a gelen son bilgiye göre akp’nin %39, hdp’nin %11,2 oyu var.
2. y….’in talimatıyla oy hırsızlığı ve kamuoyunu hazırlama çalışmaları gözden geçirildi.
3. y…., seçim sonucunun akp %45, chp %25, mhp %16, hdp %9 olarak ayarlanmasını istiyor.
4. anket şirketlerine ve zift medyası’na kamuoyunun bu rakamlara göre hazırlanması talimatı verildi.
5. seçim hileleri çalışması için yeni ve çok gizli bir toplantı yapıldı planlar revize edildi.
6. bütün illerde uyap’taki tüm sorumlular, %100 güvenilir partili isimlerle değiştirildi.
7. ilçe seçim kurulu başkanlıkları’na stratejik isimlerin atanması sağlandı. en kritik aşamalardan biri bu.
8. ysk’da çalışan efkan’ın adamı kadir sağlam, seçim hileleri organizasyonunun başına getirildi.
9. içişlerine daire başkanı olarak gösterilen kadir’in asıl görevi seçim hilelerine akıl hocalığı yapmak.
10. kadir, şeytanın aklına gelmeyecek sandık ilüzyonları için parti merkezinde partili sandık görevlilerini eğitiyor.
11. kadir’in kadrosu daire başkanı olarak içişleri bakanlığı’nda olmasına rağmen kendisi ve sekreteri de akp genel merkezinde bulunuyor
12. şu ana kadar planlanan seçim hileleri, bilgisayarlar ve seçim sisteminin yer aldığı ağ sistemleri üzerinde müdahale şeklinde olacak.
13. bu işi yapabilmek için ysk geçen ay 12 adet bilgi işlemci alımına çıktı. ayarlanmış kişiler alındı.
14. asıl hileler il ve ilçe seçim kurullarında sandıklardan gelecek sayım sonuçlarının ysk sistemine kaydı sırasında olacak.
15. hata süsü verilerek diğer partilerin aldığı oyların sayısal değerleri düşürülüp akp’ye yazılacak.
16. ayrıca fazladan basılan pusulalar mühürlenip seçmenlere verilecek ve boş pusulayı getirene 200 tl verilecek.
17. zift medyası, seçimdeki hilelerden dolayı çıkacak arbede ve itirazları başkasına nasıl yıkarım telaşında.
18. işin kolayı bulundu. 'pkk-paralel yapı el ele sandıkta kaos planı’ denecek.
19. seçim hilelerini, yapacakları gizli toplantıları tek tek deşifre edeceğim. gerisi, bu konuda gayret etmesi gereken yetkililere kalmış.
20. 'fuat avni, nasıl olsa hile yapılacak, çalışmaya gerek yok algısı yaratanlara inat, oyunuza sahip çıkın ve bu oyunu bozun!
bugün yazdıkları da bu şekilde.

1. ak-hırsızların deşifre olmasıyla sandık başında hile yapmanın zorlaştığını fark eden avaneler, b planını devreye sokuyor.
2. yezid, önceden planlanan ve hazırlığı tamamlanan ysk planını uygulamaya koyduracak.
3. ysk'nın mevcut kadrosuna, verileri girecek adam sıkıntısı yaşanıyor bahanesiyle bazı partililer monte edildi.
4. ilgili hakim istediği kişiyi seçim günü istihdam etmek üzere alabiliyor. adam alımında herhangi bir kriter yok.
5. sandık başkanları içindeki ak-hırsızlar ve ilçe seçim kurulu'nda veri girişi için alınmış ak-hırsızlar sonuçları akp lehine değiştirecek.
6. ilçe seçim kurulu'nda verilerin girildiği saatlerde diğer partiler dikkatli olmazsa akp illizyonu yapacak ve buna milli irade diyecek.
7. veri girişi yapacak yaklaşık 700 kişi akp'ye üye. üye olmayan veri girişi yapacak gizli akp'liler de eklenirse sayı binlere ulaşacak.
8. veri girişi yapacak akp'li ak-hırsızların o gece ilçe seçim kurulu'nda verileri doğru gireceğine inanmak saflık olur.
9. tüm partiler sabaha kadar sonuçları birinci elden takip etmeli. ak-hırsızların milli iradeyi çalmasına fırsat verilmemeli.
aqp ile ilgili tüm kirli çamaşırları ortaya çıkmasıyla ülkede fenomen haline gelen, her dediği de çıkan, insanı aynı zamanda paranoyak da eden tivitır kişisi. o kadar çıkıyor ki söyledikleri, fuat avni bana tivitırdan senin adın tunca değil, öyle olduğunu sanmanı istiyolar, senin adın aslında aburizittin dese inanacak kıvama geldim. bi yandan fuat avninin tek bi kişi olmadığını ve bildiği şeylerle muhakkak sarayın içinde ya da rtenin çok yakınında olduğunu düşünüyorum. fuat avni'nin kimliğine dair çeşitli şehir efsaneleri arasında en güldüğüm, mesela düşünsenize fuat avni emine çıkarmış! eee adamın 7 haziran seçiminden sonra koltuğa yığılıp kaldığını ve namaza bile gitmediğini bilecek kadar kadar yakını başka kim olabilir? ya da bilal! bi düşünün, salağa yatıp aslında içten içe bilmediğimiz bi şeyin intikamını alıyor, ya da daha bombası, belki de fuat avni rte'nin kendisi! komik olmaz mı? adamın hasta olduğunu biliyoruz zaten, belki çift kişilik bozukluğu da vardır ve doktor jeckyll mr hyde gibi, gündüz tayyip gece fuat avni oluyordur! bu adamın bu kadar çok şey bilip hala yakalanamaması bu ihtimali akla getiriyor.
son iki aydır, farklı bir sıfatla anlatmakta malum kişinin hikayelerini.
uzun süredir "yezid" diye anlatıyordu; bugünlerde faşist diye anıyor...
kasım seçimlerinden sonra fake* olduğuna kanaat getirerek twitter'dan unfollow ettiğim* kişidir.
  • /
  • 2