gay ile lezbiyenin evlenmesi sorunsalı

biliyoruz ki eşcinsel evliliklerin yasal olmadığı ülkelerde bu konu mutlaka konuşulur. gaylerin bu konuya sıcak baktıklarını gözlemliyorum fakat lezbiyen arkadaşlarla bu konuyu hiç konuşmadım. aile baskından kurtulmak için çift taraflı çıkış yolu olabiliyor bazen.
bendeniz bu durumu düşünmemiş değilim, denildiği gibi her iki taraf için çıkış noktası kanımca.
son derece akıllıca bir çözümdür aslında. sistemi kendi silahıyla vurmaktır bir nevi. ailelerimiz, toplum bizi evli mi görmek istiyor. o zaman biz de münasip bir gay arkadaş bulur evleniriz. o kendi hayatını yaşar ben kendi hayatımı mis. şaka bir yana hiç evlenmeyi düşünmesem de ileride baskıların dozu artarsa böyle bir evlilik uygulanabilecek bir b planıdır benim için.
anlaşmalı bi şekilde uygulanırsa gayet mantıklı. ama iki taraf birbirinin ne olduğundan habersiz olursa işler değişir.
eğer aile ve toplum için yapılacaksa sıkıntılara yol açabilecektir. evet ailesine ve çevresine açılamayanlar için sürekli heteroseksüel rolü yapmak çok zordur, ancak evli bir çift olmak/olabilmek de başlı başına bir sıkıntıdır. bir yandan karşılanamayacak * çocuk isteği, diğer yandan ailelerin de içinde bulunduğu bir evliliği yürütmek. evlenip yurt dışına falan yerleşilecekse amenna.
evlenip bir süre sonra boşanıldığında da "denedim olmadı, dulum, evlilik bana göre değil" gibi yönlere de gidilebilir. bir yandan da bir gay ile bir lezbiyenin çok iyi anlaşabileceğine fazlasıyla inanıyorum. bu iş bana çok mantıklı geliyor. tabi keşke bu tür yollara başvurulmasa ve "eşcinsel evlilikler" yasal olsa.
tarafların ikiside eşcinsel olduğundan, tipik bir eşcinsel evliliktir ve ülkemizde eşcinsel evlilikler yasaktır.
salt yasalari delmek adina düşünmekteyim.
ciddi ciddi düşündüğüm evlilik çeşiti.baskılar artık hissedilir derece artmaya başladı.
plan şöyle:
önce bir bağyan eşcinsel arkadaş bulunur iyice tanınır.karşılıklı şartla belirtilir.eve koli atmak yok,hayatlara müdahale yok,ev arkadaşı gibi tüm ev masrafları ortak.düğünde takılan takılar eşit şekilde dağıtılacak.tüm düğün salonu,hediye gibi masraflar ortak.
bir yol sonra şiddetli bir kavga yaşandığını belirtip aniden ayrılma.çocuk mevzusu içinse kadın arkadaşın buna hazır olmaması veya kariyer yapma isteği bahane edilebilir.hayatımın kalan kısmında da evliliğin bana göre olmadığı bahane ederek yaşaya bilirim.
senaryo hazır tek eksik bir arkadaş tekliflere açığım buradan olmazsa esra erol bacıma baş vurabilirim.*
arkadaşımla konuşmuştuk bu konuyu. biz de düşündük bunu. çok iyi bir anlaşma olabilir bu
" ayı sözlüğün eşcinsellere tavsiyesiymiş" gibi tepede değişmez konular arasına alınmış olan başlık. eşcinsel suratlarımıza bir maske daha takmaktan öte bişi değildir... daha iyisi için:

(bkz: evlenmiyorum var mı ötesi)
nikahına beni çağır sevgilim..
sinirden o gelini yolar, döverim..
bu adam kim diye soran olursa..
"benim eski kocam" dersin sevgilim....
ilerde anlaşmalı olarak yapmayı düşündüğüm evliiktir vesselam.
edit: vazgeçtim.
hayatımı kurtaracak şey. tamam evlatlık da bi seçenek evet ama evlatlığın da kendine has güzellikleri var, biyolojik evladın da... bunlardan önce bi hayat arkadaşı arıyorum tabii ki. neyse ben derse devam ajsjfjdjfjd. ilk entry de böyle sikko bi şey oldu ama kusura bakmayacanız artık. seviliyorsunuz...
evet toplum, baskı, aile, akraba falan var ama düşününce hiç içime sinmeyen evlilik. her eşcinsel gibi düşündüm, "ehehe sistemi kendi silahıyla vurdum hacı" triplerine girdim zamanında ama şimdi düşününce sistemin beni kendi silahıyla vurması gibi geliyor.
böyle bir çift tanıyordum. çocuk doğduktan sonra boşanmışlardı. çocuk sahibi olmak için mantıklı bir sebep olabilir. sonuç olarak bu ülkede eşcinsel evlilik yasal değil ve çocuk sahibi olmak isteyen eşcinseller de var.

*tabi ben çocuk sahibi olmak için gene de böyle bir şey yapacağımı düşünmüyorum.
saçma bir düşünce. sonuçta çocuk yapmak için bile yapılmış bile olsa bu iki insan gay olmuş olmuyor. kimse aksini iddia etmesin. benim bildiğim, gay dediği erkek, kızlarla hiçbir şekilde ilgilenmez. bence bahsedilen çiftler biseksüeldir.
lezbiyenlerle geylerin tanışabileceği bir platform oluşturulsa ülkemiz şartları düşünüldüğünde bir heteroseksüelle evlenip yıllarca birbirini kandırmaya çalışmak yerine daha mantıklı gelen çözüm.iki tarafında çocuk konusundaki düşüncesi yada evli kalınacak süre gibi şartlarda anlaşılıp karşılıklı güven sağlanırsa hayat kurtarıcı olabilir.
zaten en iyi giden gerçek evliliklerde bile taraflar belli bir süre sonra kedi köpek gibi oluyor ve çoğunlukla evliliğin devam ettirilmesinin tek gerçek nedeni çocuklar.
  • /
  • 2