güne kahveyle başlamak

mucize gibi bir şey, mucizevi bir şey.
dışarıda bir de puslu hava olacak. güzelinden müzikler çalacak arka fonda. kahve kokusunu çekeceksin içine. mel mel keyif alacaksın. "oh be!" diyeceksin.
eh, kahveyi bir de sigarayla taçlandırdın mı... kimseler değmesin keyfine. keyfinin hem kahyası, hem de efendisi olursun.
harikuleyt!
bir süredir kendim kendime su kürüyle detoks yaptığım için ne zamandır uygulayamadığım, bir süre daha da uygulamayacağım eylem.
güne kahveyle başladım
ağzım kuru zihnim açık
beyaz camda görüntüler
hepsi o kadar dürüst ki

hayatımdan çok memnunum
aşk bitti aşk aptallıktı
bir de sigarayı bıraksam
kimse tutamaz artık beni


diye devam eden çok sevdiğim mor ve ötesi şarkısını getirdi aklıma. şu an dinlerken yanında da kahvemi yudumluyorum.
kahve huzurdur filtre kahve huzur x 2dir. kahvesiz bir hayat olmaz benim için olamaz.
http://kisalt.com/2sm
rahatsız bir uykudan uyandım az önce. ancak yataktan kalkabildim. tuvalete gittim. elimi yüzümü yıkadım. dişlerimi fırçaladım. yok halen uyuyorum ama. notebook açtım, tv açtım. kahve suyunu ısıttım. 5-6. yuduma kadar da uyuyordum zaten. eh ancak sözlüğü açabildim. sabah sert bir kahve en az yıkanmak kadar uyandırıcı benim için.
güne kahveyle başlamak çook güzel bol şekerli bi kahve....sende istermisin....
huzurdur, biraz hüzündür. kahvenin buharından buharlaşan suyun cama yapışık sevgilinizin adınızı yazmaktır falan. ayrıca bilim adamlarının iddia ettiği hatta bilimsel olarak kanıtladığı sabahları bir elma yemenin, kahveye göre çok daha uyarıcı etkisi olduğu. lakin bu bir alışkanlıktır ben gözünü açar açmaz elma yiyip sigara içen insanlarla olan ilişkimi tekrar gözden geçiririm hani.
yapan olsa da başlasak dedirten başlık.
çok artistik gelse de hiç bana uymayandır. sporla başlamayı adet edindim, az kafein çok endorfin ..
metabolizma hızını arttıracağı için kilo vermeye yardımcı olacaktır. ayrıca yapılan son araştırmalarda güne kahveyle başlayan insanların ilerleyen yaşlarda katarakt olmadıkları görülmüştür. uyku açırma özelliği ise kafeinden dolayı bu mümkün gibi görünse bile konuştuğum bazı insanlar kahvenin kendilerine hiç faydası olmadığını söylemişlerdir. benim için, kokusu bile uykumu açmaya yetiyor.
paylaşmayı sevmediğim birkaç şeyden biridir, sarıldığımdır, kültürümüzde olmaması su götürme bi gerçektir ama sabah kahvesi gerçektir
kahve mukellef bir kahvalti esliginde iciliyorsa ayri bir keyiftir ama iste ac karna sirf uyanayim diye icilen kahve o kadar keyif vermez..yoklugu bas agrisi yaratir.
tanrı nın bize gönderdiği başka bir süper içimlik
şarap gibi
makarna gibi
kesinlikle mutluluk verici bir durumdur.
bazı bünyelerde ishal etkisi yapabiliyor*.
bazı bünyelerde ishal etkisi yapabiliyor*.
sevgiliyi öpmekten sonraki en iyi başlangıçtır
sevgiliyi öpmekten sonraki en iyi başlangıçtır