hoşlanılan adam adı altında hep ruh hastası insanlarla sınanmak

karşılaşılan insanın anormal semptomlara düçar olması nedeniyle, aynı sonlara ve aynı yüzleşmelere müptela olma hali.

dikiş tutturamıyor oluşun "sorun bende seğil sende, hatta ebende." versiyonuna yakın; hoşlanılan tipin tam olup tamamlanmak yerine bölünüp saçmalıklar yaratmasıdır, bilhassa ruhen. mesela eski sevgilisini putlaştırıp hayatına önayak yapmış, fazlasıyla unutulmamışıklarla yaşanmamışlıkları harmanlamış hiçbir şekilde güven telkin etmesi mümkün olmayan farazi bir kişiye bağımlı sorunlu tipler bu minvaldedir. sınanan talihsiz kişi deli mıknatısı gibi hep aynı türü kendine çeker; böyle de şanssızdır.
olgunlaşma evresinde geçirilen levellerdir. bu kişilere takılıp kalınmamalı, yeni sürümler denenmelidir. teknoloji her zaman kendini yenileyenlerle beraberdir.
ya teknolojiye ayak uydurursun ya da hala elinde çekmeyen, hızı yavaş icatlarla takılıp durursun.
yeni bir adım atmaya korkmamak güzeldir. düşmek de güzeldir. çamura düşmek gibidir de. *
ahmet altan'ın bir kitabında şu minvalde bir söz vardır:

hayatınıza giren hemen herkes suçlu ise belki de siz bir hapishanesinizdir.
ruh hastası olduğunuzdan ruh ikizinizi bulduğunuzdan dolayı olabilir.
hacı hacıyı mekkede, deli deliyi dakkada bulurmuş derler. açıkçası hayatımda yanlış giden her şey için kendimden başka herkesi suçladığım bir dönemim olmuştu. ama sonra oturup düşününce diyorumki ulan hakkikaten manyak olan onlardı bende bir gariplik yok. *
çocukluğumdan beri kürt, siyah deri ceket giyen, beyaz tenli, kaslı, boksör, genç, yakışıklı, az konuşan, viski içen* ve büyük penisli bir adam hayal ettim. bilin bakalım ne oldu? ruh hastası çıktı. sonra dedim ki ne adamsın senelerdir bir ruh hastası seni sevsin istedin.

ondan sonra hiç hayal kurmadım.
herkes ruh hastasıdır. yeter ki doğru yerden bakmasını bil.
kişi kendisinde ne eksikse karşısında onu bulmak ister. zaten sevgi tam olmaktır. benim eksiğim sanırım büyük penis ve ruh hastalığı olacak ki nerede bu ikisinin toplandığı adam var bana yazan 968476516487632132167465 adam içerisinden gidip bunları seçiyorum. hayır ne penis fotoğraflarını istiyorum ve boyunu soruyorum ne de deli raporu istiyorum. seçiyorum işte. sanırım biraz delirsem rahatlayacağım.
o kadar üst üste gelir ki artık sorunun kendinizde olduğunu düşünmeye başlarsınız.
kaderimin bir oyunu mu buu,
aldı sevdiğimi verdi zulümuuuu
dırıdııımm dırıdırırırıırırm.
sanirim buyuk sehirlerin bireyler uzerinde yarattigi baski ve stres sonucu insan dogasi bunu kaldiramayip sapitiyor yoksa bu kadar ruh hastasinin ayni sehre toplanmasi tesaduf olamaz
sınayan taraf ben oluyorum bu tarz durumlarda galiba özür dilerim ama bilen biliyor sınanmanın sonunda cennet var
(bkz: make sure you're the crazy one)