ırak ta yakılan eşcinseller

islam hukukuna göre insan yakılması büyük günahtır . bu durum da insan öldürmekte günahtır.
hz muhammed 'in bir sözünde "bir insanı öldürmek tüm insanları öldürmek gibidir" sözü akla gelir insanın
peki siz kim oluyorsunuz da bir insanı öldürebiliyorsunuz hatta yakıyorsunuz
bir de o "allah" kelimesinin ağızlarından çıkması insanı hayrete düşürüyor.http://video.uludagsozluk.com/v/%C4%B1ra...
eşcinsel cinayetleri'nde son noktadır. videodaki insanlığın yüz karası olmuş homofobik bireyler/toplumlar, inançları doğrultusunda diliyorum aynı acıyla yanarlar.
o eşcinsellere yaptıkları gibi yansınlar ama ölmesinler ve yaşasınlar , ayrımcılık neymiş görsünler.
kibirleri bedenlerinden büyük şerefsizler.
kim bir mümini kasten öldürürse onun cezası içinde ebedi olarak kalmak üzere cehennemdir. allah ona gazap etmiş, lanet etmiş ve kendisi için büyük azap hazırlamıştır.nisa 93

ayette de olduğu gibi kasten hatta yakarak bir mümini öldürdükleri için cehennemliktirler.ayrıca islam dinini kötü ve sapık gösterdikleri için ayrıca münafıktırlar.allah o ve onlar gibi düşünen sözde müslümanlara fırsat vermesin
"allah belanızı versin orospu çocukları" dedirten, başka da bir şeyi ağızdan çıkartamayan olaydır.
dünyanın birçok yerinde işlenen nefret suçunun insanlığı aşmış versiyonudur. video'yu izlemedim, izleyemem de. az çok tahmin edebiliyorum neler göreceğimi. defalarca söylenmesine rağmen yineleyeceğim belki ama, başka bir insanı sevmenin, bunun senin inançlarına göre "yanlış" olmasının bedelinin, bir cezasının -ki bu durumda, ölüm oluyor bu ceza- olduğu bir dünyada, insanlığa dair hiçbir umudum kalmamıştır. kim "yıllar sonra böyle olmayacak" derse belki kafa sallayıp gülümseyeceğim ama içten içe hep böyle devam etmesinden korkuyor olacağım.
bir avuç canavarın nefretle işlediği cinayet. bunu yapanları öldürmek onlar için kolay bir son olur. şu an kafamdan öyle vahşice cezalar geçiyor ki bu katillere uygulamak için... size ne ulan beden benim, akıl benim. kimi seveceğime, kimi öpeceğime, kiminle seks yapacağıma siz mi karar verecekseniz. *dini sömürerek insanları cehalete sürüklemekten vazgeçin artık. homofobik insanlar....! artık lgbtt bireyleri kabul edin ve şunu o koca cahil kafanıza sokun. lgbtt bireyler hep vardı halen var ve hep olacak. tüm dünyada nefret suçlarına çok ağır cezalar verilmedikçe bu cahiller daha çok cinayet işleyecek. bu durum çok acı. en azından seyirci kalmamak adına taşın altına elleri koymak lazım. zirveleri potansiyel partner bulma buluşmaları değil, fikir paylaşımı yapılabilecek fırsatlar olarak görüp bildiklerinizi diğerleriyle paylaşmak, yeni fikirler öğrenmek hayat karşısında daha güçlü bireyler olmak lazım. sadece bu sözlükte bile birçok şehirden, birçok kültürden, birçok dinden ,meslek grubundan yazarlar, okurlar vs var. herkes yakın çevresinden beş kişiyi nefret suçları hakkında aydınlatsa, o beş kişi de kendi çevresinden beşer kişiyi derken bu çığ gibi büyür. toplumda bir tepki gelişir. ve bu cinayetleri işleyen cahillere alkış tutan kimse kalmaz. hayat cumartesi akşamı süslenip püslenip tekyön'e, gitmekten ibaret değil.... irak'ta da doğmuş olabilirdiniz.
hangi cümleyi kullanırsam kullanayım duygularımı dile getiremeyeceğim görüntüler...
hala kuranda bir insanı öldürmek tüm alemi öldürmektir diye cevap verilen olay. yahu aynı kitap lut kavminin nasıl ve neden helak edildiğini de açıklıyor.
"kadınlarınızdan çirkin fiilde bulunanlara karşı aranızdan dört şahit getirin. eğer şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye yahut allah onlara bir yol açıncaya kadar evlerde tutun. /içinizden bu çirkin fiili işleyen ikilinin canlarını yakın. eğer tövbe eder, durumlarını düzeltirlerse artık onlara eziyet etmekten vazgeçin; çünkü allah tövbeleri çok kabul eden, çok esirgeyendir." nisâ: 4/15-16

aha bu da hadis: "dört kimse vardırki bunlar allahın gazabıyla sabahlar ve onun hışmıyla akşamlar: kendini erkeğe benzeten kadın, kendini kadına benzeten erkek, hayvanlarla ilişkiye girenler ve eşcinseller"

adamlar doğru olanı yapmış inançları gereği. tabii şimdi bi kaç kişi gelip gerçek müslümanlık bu değil yeaaaaaa diyecek o ayrı.
hani olur da, öldükten sonra bu insanlarla aynı cennete giderim korkusuyla ateist oldum. şerefsiz, vicdansız, beyinsiz mahlukatlar.. inandığınız allahdan korkun diycem amma, zaten onun lütfuna mazhar olmak için yaptığınızı iddia edeceksiniz... ulan hiçbir canlı türü yapmaz bu kahpeliği kendi türdeşine.. lütfen, evrenin herhangi bir köşesinde yaşayan zeki bir canlı türü gelip toptan yoketsin insanlık denen bu lanetli soyu ve onun kurduğu uygarlık safsatalarını.. 1 gram üzülürsem namerdim.
o değil de amerika bu denyolara demokrasiyi yüksek dozajda getirdi sanırsam. ileri ileri ileri ileri ileri demokrasileri olmuş.

ne diyeyim. eğer gerçekten bir allah varsa, lütfen belalarını versin.
yazık... başka hiçbir şey diyemiyorum. kanım dondu. dünyada böyle şeyler nasıl olabiliyor. bu bir insanlık suçu. ortaçağda nasıl cadılar ve eşcinseller yakılıyorsa bu arap ülkelerinde ve sözde islami geçinen ülkelerde de durum bu ne yazık ki... umarım bu insanlar da günün birinde anlarlar. bir de allahın verdiği canı almak size mi düşmüş vicdansızlar, üstelik bir de yakarak! * *
küllerinden yeni yeni eşcinseller doğacağı unutularak yakılan eşcinsellerdir. doğurduğunu öldürmek, yaratılanı yok etmek, hemcinsiyle öpüşüp, sevişip, ona tutkuyla bağlanarak ona zarar verdiği için onu cezalandırmak dinin sanıldığı kadar toplumsal, hoşgörülü bir kavram olmadığını gözler önüne seriyor. ya da cezalar dünyada dağıtıldığına göre öteki dünya yok ya da herkes pek ahlaklı, doğru yaşamlarıyla tanrılaşma eğiliminde.
ırak'ın tamamının yakılmasıyla rövanşı alınmış insan yakma eylemidir.
hayvan olsa yakarak cezalandırılmaz, nasıl vahşettir bu!. kaldı ki, ortada bir suç olsun kaldı ki bir ceza hükmü verilsin... iki erkeğin birbirine olan aşkına neden böyle bir nefret vuku bulur hiçbirşeyi anlamakta bu kadar zorlanmıyorum. anlamam mümkün de değil.