karasinek

yaz aylarında her yerde rastlanır bu şerefsizlere. üstü açık uyurken inatla gelip koluna bacağına konar, kafa ve kulak çevresini ise daha sivri olan arkadaşlarına bırakır. demin mutfak çöpünü boşalttıktan sonra yüzlerce larvasını acımadan deterjanla öldürdüm. üstüne şiir yazacak kadar ileri gitmişliğim vardır, aslında sevimli falandır da bunlar, yazık.
öldürdükten sonra yaratıcılığınıza bağlı olarak güzel şekiller ortaya çıkarabilen hayvanlardır.
http://kisalt.be/sel47y
kedimin en büyük eğlencesi. her ne kadar o eğleniyorken ben çığlıklar atıyor olsam da* bazen çıkan o çatır çutur sesleriyle ''ohh olsun size'' demiyor da değilim. uzun lafın kısası* karasineklerden nefret ediyorsanız evinizde kedi besleyiniz.
yakalamada gayet başarılı* olduğum hayvandır. çocukken kedimizin olduğu dönemde yakalar kedime yedirirdim. hayvan peşimde dolanırdı bana sinek versin diye. bunları yakalayıp duvara çaat diye çarpıp öldürmek ise stres falan bırakmazdı. paket lastiğiyle duvara mıhladıklarımı saymıyorum bile.**
ah azıcık bir adam olsanızda sizi öldürmek zorunda kalmasam demek istediğim sinek türü. zevk almıyorum sizi öldürmekten bebeklerim hatta üzülüyorum bile, duymuyor olabilirsiniz fakat cesedinizden özür bile diliyorum ama lütfen orama burama yapışmaktan vazgeçin.her gün yıkanıyorum, kokma gibi bir problemim asla olmaz, neden beni bu kadar çok seviyorsunuz acaba?
sinir bozmak için daha iyisi, karasinek rolünü üstlenmiş insandır. en az bir karasinek kadar başarılıdır kendileri.
insanların yaşadıkları en sıcak yerden en soğuk yere kadar her yerde bulunabilir. bütün uçucu böcekler arasında arka ayaklarının sağladığı denge ile en üstün uçma kabiliyetine sahip sinir bozucu hayvanlardır. sinir bozucudur çünkü içinde taşıdığı mikrobu her yere bırakırlar. nitekim her 5 dakika da bir dışkı bırakmaktadırlar. dışındaki kitinden oluşmuş iskeleti kanatlarını saniyede 200 kere çırpmasına olanak sağlar. kanatlarındaki duyu organları ve antenleri her değişen durumu beynine iletir. bu özelliği sayesinde değişen hava akımına göre kanatlarının da yeni duruma uyum sağlaması uçak teknolojisine ilham vermiştir. diyeceğim odur ki kara sinek diyip geçmeyiniz.
radyasyon yemiş olanının normalinden daha yapışkan,yüzsüz ve salak olan hayvan.
yıl 2012 ay kasım evet yanlış değil hala hatta yazdan daha çok bu şerefsizler, deli fişek gibi, deli ziki gibi, fırıldak gibiler. birde red bull'mu içiyorlar anlamadım arkadaş bunlar lan. kurban satış yerine yakındı diye yormuştuk iş yerinde önceleri ama öyle değilmiş, ufaktan ufaktan işgal mi? edecekler dünyayı amk.
durup durup ellerini ovalamaktan ve yazın balkonda yaptığın karpuz keyfinin içine sıçmaktan başka bir iş yapmayan saçma sapan mahlukat..karpuzun üzerine konma amacı ne ki? piiislikkk bee. sivrisineği anladık hadi, en azından bi amacı var kan emiyor. bu karasinek ne bokuma var hiç anlamıyorum olayı nedir ki?
bi türlü öldüremediğim ufacık, tevecik, içi dolu bokcuk. öldürünce de öldüğü yerde bırakıp cenazesini anneme havale ettiğim "olmasan da olur be yevrum" dedirten canlıcık.
nedense bu aralar aşırı bir şekilde çoğalmış hayvan. metrekareye yirmi tane sinek düşüyor.
çok sevimliler, özellikle ellerini ve kafalarını özenle temizlemeleri, tüm vücutlarını ovup kanatlarını düzeltmeleri izlemeye değer geliyor; bir de o uzun hortumlarıyla elektrik süpürgesi gibi zemini dolaşmaları.
sivrisinekten daha zeki ve çevikler. soğuk havalara daha dayanıklılar.
nedense bu aşkitolarım, hortumlarını öttürünce benim kulağıma "mööt mööööt" diye bir ses geliyor. pingu nedeniyle olabilir mi?

(bkz:musca domestica)

kutuplardan ekvatora yaşam alanları çok geniştir.