meryl streep

gelmiş geçmiş en iyi aktristlerin başında gelendir. 1949 doğumlu olmasına rağmen hala çekici ve güzel bu kadını izlemeye doyum olmaz. hem komedinin hem dramanın hakkını veren oyunculardan. gittiği ödül törenlerinde ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmaları da çok eğlenceli ve samimi. böyle güzel ve başarılı bir kadının bütün hayatı boyunca tek bir eşle evli kalıp 4 çocuk yapması insana geleceğe dair umut veriyor.
1981 yapımı sofi'nin seçimi filmindeki oyunculuğuyla gönlümde taht kurmuş kadındır.
ödüllere doyamamış kadın oyuncu. üç kere en iyi kadın oyuncu akademi ödülünü sekiz kere de altın küreyi kazanmıştır.
the bridges of madison county filmindeki performansı beni çok etkilemişti.. birde oyunculuğunu oradan izlemeli.

http://blog.radikal.com.tr/Sayfa/turkiye...r
the bridges of madison county'de clint eastwood'la oyunculuğun destanını yazmıştır. iki usta oyuncunun karşılıklı nasıl devleştiğini içim titreyerek izlemiştim.
uzun evliliğinin sırrını her şeyden önce ilişkisini en başa koyması ile açıklayan nemli gözlü büyük oyuncu. efenim dünya adaylık ve 3 oskara rağmen bunu söylüyor ve inandırıyorsa söze ne hacet. büyük oyuncu.
genel inanışa göre yaşayan en büyük kadın oyuncudur. her karaktere girebilir, oynadığı rolün ne olduğunun ve büyüklüğünün önemi yoktur. ayrıca, gördüğüm en egosuz, samimi oyunculardan biridir.
inanılmaz başarılı bir oyuncu. ve tabiki bu yıl 74. altın küre ödüllerinde yaşam boyu başarı ödülü aldı. gecede yaptığı konuşmada donald trump'ı eleştirdi ve çok doğru göndermelerde bulundu. engelli sunucuyla dalga geçişinden ülkeden yabancıları kovmayı düşünmesine kadar, basının özgürlüğünden insanların özgürlüğüne kadar bir çok konuya değindi.

konuşması altyazılı olarak şurada;

steven spielberg imzalı the post(2017) ile tekrar ve yeniden oscar'a aday olan 1 numaralı favori kadın oyuncum.