modern family

amerikan aile dizisi. amerikan dizilerine pek gülmem ama bunları izlediğimde tebessüm gelip yerleşiyor çirkin suratıma.
en kaliteli komedi dizileri listesinde rahatlıkla üst sıralarda kendine yer bulabilecek, içinde bir adet gay çiftin de bulunduğu amerikan aile hayatını anlatan dizi. anıra anıra güldürmez ama bir komedi dizisi nasıl olmalıdır, resmen ders verir. married with childrenın al bundysini yaşlanmış görmek azcık üzse de, bir süre sonra karakterler aileden biri olup çıkıyor. bazı anlarda kameraya bakıp yaptıkları surat ifadeleriyle sanki sizinle iletişime geçiyorlar. yapanların eline sağlık diyor, bizdeki gülme efektli uyduruk komedi dizilerinin yapımcılarına da "ben de isterem" şeklindeki dileklerimi yolluyorum.
mitchell pritchett karakterinde kendimi gördüğüm dizidir. mitch ve camin hastasıyız.
cameron karakteri adeta bir fenomen, bir rol model, bir kahramandır.
her hafta manyak ötesi güldüren enfes bir dizi. klasik komedi dizilerinin ötesine geçmeyi başarmış bir yapım olması tercih sebebidir. friends türevi komdei dizilerinden sıkılanlar için birebir.
her karakteri ayrı tatlı, ayrı komik olan dizi. bir tek ergen inek rolündeki alex i sevmiyorum. bana ortaokuldaki uyuz kızları hatırlatıyor.
sonbahar ayı haftasıydı. biz max blumun köşkündeyken gece ileri derecede canımız sıkılmıştı. bilimum komikli şakalı videolar izledikten sonra max blum bize hadi modern family izleyelim dedi. biz de öeef ne o be öyle diyip çemkirmiştik ama şu an resmen utanıyorum kendimden. ayrıetten de teşekkür ediyorum bebeğime bana bu güzel diziyi izlettiği için.

o cameron ne güzel bi karakterdir öyle. queen biraz belki ama dünyanın en tatlı chubby queeni. hem bir yandan da gaylere sempati ve saygı duyulması için deliler gibi çevreme ve yakın arkadaşlarıma ısrarla izletiyorum. siz de izleyin izlettirin.
yeni keşfettiğim, izlemeye doyamadığım, durum komedisinin çok iyi kullanıldığı muhteşem komedi dizisi. himym'ı sollama potansiyeli olan bir dizi olarak görüyorum,özelliklede himym'ın iyice bozduğu bu dönemde izlemeyenlere şiddetlen tavsiye ederim.
phill, mitchell, gloria ve cameron a çok güldüğüm dizidir. eğlencelidir tavsiye ederim. ve bu arada cameron mitchell diye biri glee project'te yarışmıştı.
bağımlı olduğum gloria'nın şarkısı
sofia vargeras ın canlandırdığı, benim de dizideki favorim olan gloria nın çemkirmelerini içeren bir potbori geliyor sevgili izleyenler:

an itibariyle favori karakterimin phill olduğunu karar verdiğim, bana can damarı gibi iyi gelmiş, psikolojim dibe vururken resmen hayata bağlamış olan dizidir.

içinde barındırdıgı bu 3 aileyi ciddi ciddi o kadar çok seviyorum ki, gerçek olsalar ziyaretlerine filan gitmeyi düşünebilirim resmen!
20 dakika içerisinde ne kadar gülünebilir sorusuna karnınızı gülmekten ağrıtacak şekilde cevap veren dizi !
6 x 13 itibariyle, cam ve t-shirt'ü beni benden almıştır.

bugün başladığım ve ilk sezonunu bitirmek üzere olduğum şahane dizi. ortam müsait olsa anırarak güleceğim çoğu yerinde. komik olmasının yanında duygulandırıyor da. her bölümün sonunda bir aile özlemi sarıyor insanın içini.
favori karakterim tabi ki mitchell. isterse çocuklarımın babası olabilir.*
ikinci sezonunu bitirmek üzere olduğum efsane dizi. cam ve mitch yetmiyor yalnız bana ikisiyle tek dizi bile çekilebilirmiş.
2x17 izlediğim en iyi bölüm olabilir. mitchell'ın two monkeys and a panda hikayesi çok duygusaldı.
insanı depresyondan çıkaran, mükemmel bir aile hayatıyla iç ısıtan üst düzey komik dizi. phil sanırım en çok güldüğüm karakter, yok ya cam yok yok gloria. hepsi güzel hepsi harika. yedinci sezon gelse de izlesek, siz de izleyin.
ilk sezonu 2009 yılında aldığım sosyal psikoloji dersime dönem ödevi olmuş, her karakteri ayrı bir efsane olan dizidir. bazı bölümleri sesli kahkahalar attırmış (bkz: 3x19)* hatta bazı sahneleri gün içerisinde işte, okulda vs. hatırladığımda salak salak gülmeme sebebiyet vermiştir. güzel zaman geçirtir. umulmadık yaşam klişelerinden akıl dolu espriler çıkarmayı başaran senaristlerini de na şuracıkta şakkadanak öper kutlarım.

son yayınlanan she crazy bölümüyle tekrar kahkaha attırmıştır.

--- spoiler ---
cam' in frat boylarıylan aralarında geçen maço konuşmalarının mitch tarafından bölünmesiyle harika bir sahne ortaya koymuşlar.

c: beers are in the fridge bros!
m: no, hang on bro!
c: what's up sweetie?
m: oh look, who's back.


--- spoiler ---
her izlediğimde mizahına hayran olduğum, günlük aile saçmalıklarını anlatan ama aslında çok iyi analizler yapma imkanı da veren, çok güldüğüm dizi. evli ve çocuklu'daki al bundy'yi yıllar sonra bu dizide gördüğümde çok sevindiğimi hatırlıyorum, adam hala komik üstelik oynamadan şaşkın şabalak bakarak bile komik oluyor.
  • /
  • 2