nihal yalçın

sıradışı karakterleri canlandırması ile ünlü bir oyuncudur. avrupa yakası ile hayatımıza girmiş, daha sonra disko kralıındaki canlandırdığı nahide ekengil karakteri ile akıllara kazınmıştır. anladığım kadarıyla 2012 adını sık sık duyacağımız ünlülerden biri olacak. yakın zamanda ata demirerin berlin kaplanı adlı filminde ve gülse birselin yeni dizisi olan yalan dünyada karşımıza çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
olağanüstü oyunculuk yeteneği olan, yaptığı doğaçlama tiyatro oyunlarında ve tiplemelerde kıvrak zekasını kanıtlamış, aklımda onlarca güzel sıfat dolaşırken hemşehrim olduğu için kendi içimde abartılı olup olmayacağı konusunda şüpheye düşeceğimden yazamadığım, "farklı" bir sanatçı.
binnur kaya ile birlikte yeni neslin en doğal komik kadınlarından biri, perran kutmanın milenyum versiyonu. zorlamadan komik, iyi gözlemci, sesini vücudunu iyi kullanan oyuncu. nihayet keşfedildi, inşallah bu tarzını ve tavrını hep korur. yenilerde gülse birsel'in (ki onu da doğal komik kadınlardan sayıyorum) yalan dünya dizisinde oynayacak.
son eşcinsel onur günü ne verdiği destekle bilinen oyuncu attığı bir twit ile gündeme gelmişti. "anam ne çok ibne varmış" twitinin kötü bir şey ifade etmediği ortaya çıkmış.

haber;

http://eshsiz.com/lgbt-haber/lgbt-haber-ajansi/magazin/638-nihal-yalc-n-ibne-lerin-yan-nda.html
eşcinsel derneklerin büyük bir spastizm örneği göstererek kırdığı müttefiğimizdir. aynı şeyi okan bayülgen'i hormonlu domates ödüllerine aday göstererek de yapmışlardı. bu ibnelerin biraz sakinleşmesi gerek.
inanılmaz bir oyunculuk kabiliyetine sahip olan çok yönlü kişilik. oynadığı absürd karakterlere rağmen öyle doğal ve ikna edici oynar ki, o karakteri gerçek sanırsınız. özellikle disko kralındaki nahide ekengil tiplemesi çok şaşırtıcıdır. izlenildiğinde acaba fazla kokain almış saçma bir insan mı yoksa rol mi yapıyor diye ikileme düşmemek mümkün değildir.

bir de bir gözünün hafif kısık olmasından gelen acayip psikopat bir sinerjisi vardır bu insanın. yalan dünya dizisiyle fanları daha da artmıştır. en sevdiğim repliği ben bi beş dakika uyuyacağım ve tam da dalmıştım

tam bir psikopat.. çok seviyorum
çok güzel olmasa da çok seksi bakmasa da yeteneğinden midir nedir hayran ediyor kendine.
bu sene izlediğimiz iki başarılı türk filmi araf ve yeraltı ndaki yan rolleriyle başrol oyuncularının bile bir adım önüne geçmiş, oyunculuğunu şaşkınlık içinde izlememe sebep olmuş başarılı oyuncu. iki filmde oynadığı karakterlerin zıtlığına ve filmleri kısa aralıklarla izlemiş olmama rağmen göze batan tek bir sahnesini bile bulamadım. yalan dünya dizisindeki başarısı da tartışılmaz elbette ama son iki performansıyla hep beyaz perdede görelim dediğim bir isim oldu kendisi.
an itibariyle dinliyorum, keyifle hem de.

doğal insan sevilir. nihal yalçın da öyle biridir. bizzat şahit olduğum için net konuşuyorum.
zeki demirkubuz , nihal yalçın 'ın nahide ekengil karakterindeki rahatlığını görünce, yeraltı'nda oynaması için teklif götürmüş. inanılmaz komik, ve seksi bir hatun. sanırım bahçeşehir mezunu, ayrıca müthiş bir şekilde neşet ertaş türküleri okur.
şahane çancı izlenilen her anın kahkhası. bu kadının yeteneğidir.
oscarlık performansları mevcuttur.

"i love you" filmindeki zılgıt çekişi sırasındaki dilini unutamıyorum. zılgıtın anası bacısı her şeyi. doğu şivesini çok iyi kullanan kakao teniyle de şeker bir kızımız. bizi güldürdüğü gibi bahtı da gülsün.
yalan dünya'dan öte yeraltı filminde gösterdiği performans gerçekten takdire şayandır
son oyunu antabus ile gönüllerde taht kuran sempatik kadın.
sevdiğim bir tiyatrocudur. antabus'u dilerim seyredebilirim.
disko kralı ile tanıma fırsatı yakaladığım komik nadir kadınlardan biridir. diğerleri için bkz ayşen gruda ,binnur kaya, gülse birsel ,ezgi mola ,aylin kontente