nil karaibrahimgil

gördüğü aşılama yöntemi tedavisi sayesinde ikiz çocuklarına hamile olduğunu öğrenen ve bizimde gazetelerden bu mutlu haberi öğrendiğimiz süper tatlı insan.
not: twitterdan hamile değilim olduğum gün yine buradan güzel bir cümleyle ilk benden duyarsınız demiş ve entry mi bir saatte yalanlamıştır.
kendi küçük ağzı büyük şarkıcı
bu kadar saçma söz yazıp bu kadar güzel müzik besteleyebilen tek insan. seviyoruz yine de.
bu kadın ilginç bir biçimde yaşlanmıyor. genlerinde geç yaşlanmayı sağlayan bir şeyler var herhalde.
kaç yaşına gelmiştir ama halen o genç kız sevimliliği üzerindedir. şarkıları suratta şapşal bir gülümseme oluşturmaktadır, hatta bazen kahkaha bile atabilirsiniz şarkının sözleri için. * * ağır, yoğun değildir; saf, kirletilmemiş, bir o kadar masum sözlere sahiptir bu kızın şarkılarının çoğu.

resmen aşığım:

* hakkında her şeyi duymak istiyorum:

madonna olacakmış: http://ayisozluk.com/lnk/a78b00
istanbuldayım şarkısı ile gaza geldiğim şarkıcı. şarkılarındaki söz serbestliği de çok hoşuma gidiyor. kimseyi yormuyor dinlerken. ne demek istiyor acaba demeden kulaklığı takıp yoluma devam ediyorum.
çok hoş, şirin, başarılı, kendine özgü işler çıkaran bir hanım kızımız.

ama şarkıları, jingle'ları bende birbirine sürten iki köpük etkisi yaratıyor. dişlerim kamaşıyor. bu durumla ne kendisinin ne de benim bir problemim olduğunu sanmıyorum. yani ne onun umurunda, ne de benim.

ama kimi sevenlerinin, ben dayanamıyorum deyince en hafifinden "ama güzel kız", en ağırından ise "sen neden anlarsın ki" diye verdikleri tepki... işte asıl sorun bu.
türkiye'de reklamcılara para kaptırmayan kız. * insan biraz hırs yapar. bizim reklamcılar da iş yok. nil'e bak , ota boka reklam-müzik-jingle yapıyor, kazanıyor parasını.
suavi'nin kızı olmakla beraber, birinin ona artık 20'li yaşlarında olmadığını söylemesi gerek.
soyadı ve adının uzunluğu arasında bir adaletsizlik var. şarkılarını oldukça beğeniyorum. bu mudur şarkısı vardır mesela. orda bi yerde hızlı bi şekilde kırpıyo falan. maviş maviş... çok tatlı. enerjik bişey. sonra ben aptal bir kovboyum diye kısa bi şarkısını hatırlıyorum. sanırım bir parçanın sonunda. orda da bi gülüşü var ki... her dinlediğimde gülerim... dizi müzikleri ve reklam müziklerinde de başarılı. ama bir zaman sonra insan şarkıyı dinleyince aklına reklam müziğinin sözleri geliyo... pek tasvip etmiyorum. abartmamak lazım. onun dışında iyi yani
eski reklam yazarı idi.

alamet-i farika'nın başrol oyuncusu. eh bizim de kocamız reklam ajansı sahibi olsa bütün reklamlarda oynarız.

kusmamıza az kaldı.
detone şarkıcı kategorisinin türkiye'deki kadın temsilcisi. bi kere konserine gitme gafletinde bulunmuşluğum vardır.
birgün sırf bu kadın için oturup ellerimle sevgilime kek yapacam
pozitif bi enerjisi, renkli bir kişiliği olduğunu düşündüğüm sanatçı. bu kızla arkadaş olmak isterdim.
düşünce tarzı ve şarkıları çok hoşuma gider ama apolitikliği yüzünden soğudum bu kızdan. bir röportajında "hiç pişmanlığınız oldu mu" sorusuna "yok hayır hiç olmadı, her şey tamam" şeklinde bir yanıt vermişti. bir insanın nasıl hiç pişmanlığı olmaz, nasıl peri aleminde yaşayabilir, aklım almıyor.

yeni albüm çıkarsa da dinlesek.
küçüklüğümden beri gönlümde hep farklı bir yeri olmuş insandır. öyle mantıklı sözler yazmasa da müzikleri ve ses tınısı için bile dinlenir. başarılarının devamı gelir inşallah.
gündelik yaşamdan ayrıntıları şarkılarına yedirebilen bu yüzden sıcak şarkılar yapabilen, ama çok tanındıktan sonra şarkılarında samimiyetten uzaklaştığını düşündüğüm, aynı zamanda reklamcı olduğu için slogan bulma ve slogan şarkı yaratma konusunda üstat bir reklamcı şarkıcı oyuncu. rteye yakın olduğunu biliyorum bir de reklam piyasasındaki 5 reklamdan dördü ona ait, albüm çıkarmadığı zamanlarda bile reklam kuşağını dinlediğinizde bütün albüm dinlemiş gibi oluyorsunuz, her yerde o var, ha bir de 70li yılların meşhur sanatçılarından suavi karaibrahimgil'in kızı. sertab erener'in görümcesi.
kelebeğin hayat sırları adında bir kitap çıkarmış, bugün d&r'da inceledim, pek sarmadı ama 'gençliğime sevgilerimle' videosu çok hoşuma gitti. motive oldum. izleyin mutlaka
  • /
  • 3