olası bir zombi kıyametinde türkiye'de yaşanabilecekler

dünyaya yayılan zombi virüsünün ardından türkiye'de yaşanabilecek hayatta kalma savaşının bütünüdür.
mizahi açıdan bakarsak beyzbol sopasının yerini oklavaların alması, öldürülen zombi ardından fatiha okunması, devlet büyüklerinin yapacağı açıklamalar geliyor aklıma.
ayrıca (bkz: kafasına vur kafasına) (bkz: ada: zombilerin düğünü)*
gerçekçi bakarsak "zombilerden değil, insanlardan korkacaksın" felsefesini bire bir yaşayacağımızı düşünüyorum. zaten çok farklı şeyler yaşamıyoruz şu an.
bir günah keçisi yaratmak kaçınılmazdır. kesinlikle bu allahın gazabıdır ve nedeni açık gezen kadınlar, camiye gelmeyi aksatan cemaat, eşcinseller, çapulcular, alkol kullananlar filandır.
eski alışkanlıklar kolay terkedilmez: sevgilinizi bile ekmekle yersiniz.
eşcinsellik yüzünden zombiliğin arttığı söylenirdi kesin.
suriyeliler sayesinde simülasyonunu yaşadığımız olaylar.
çok iyi bir konumda olduğundan ve toprağından tarım da yapılabileceğinden çoğu insan direk imralı'ya kaçmaya çalışabilecektir.

ya da ak saray'a kaçılabilir "dik dur eğilme inananlar seninle" sloganı ile halkın oyları ile seçilmiş ultra über süper halkın adamı uzun adam reisi cumhur sayın recep tayyip erdoğan korunabilir.
sözlükteki editörleri zombilere atardım.
ilk önce oy potansiyeli sebebiyle devlet kadrolarına alınırlar. bunlar kadrodaki herkesi yiyip bitirdikten sonra tam üst kademeye saldırdığı zaman, hükümet biz kandırıldık açıklaması yaparak bunları zomtö* ilan eder ve savaş açar. hemen arkasından, hepsi tipten zaten açık seçik belli olduğu için devlet kadrolarından ihraç edilir.
itirafçılar ortaya çıkarak zomtö'nün gerçekleri adlı kitaplarını basmaya başlarlar. tv'lerde boy göstererek bunlar rakı içmeye başladığı zaman aralarından çıktım diyerek değiştiklerini anlatırlar. halk sokaklarda bayraklarla, havai fişeklerle kutlamalar yaparken gözleri kör olduğu için ancak kendilerine gösterilen zombileri yuhalarlar, halbuki aralarında onlarca başka zombiler kutlamalara katılmıştır. bu zombiler başka vakitte karın doyurmak için vakit kollamaktadırlar. and the beat goes on...
milli irade meydanlara dökülür. çok şey etmemek lazım.
camilerden zombilere karşı halkın meydanlara inmesi istenir, halk meydanlara inip zombiler tarafından öldürülür, zombi nüfusu on katı artar, bim yağmalanır, herkes güvenli ve ıssız bölge olarak beylikdüzü'ne doğru yola çıkar, bulgaristan sınırından avrupa'ya oradan da kuzeye kaçma planları yaparken hayatımın aşkı ile tanışırım, hayatımın aşkı köşeye sıkıştığımız bir sokakta beni öperek kendisini fena eder, ben de laboratuvara kapanıp köpeğimle zombiler üzerinde deneyler yaparım, hiçbir sonuca ulaşamayıp sıkılıp bi hava almaya çıkarım, çıktığımda dünyadaki tek insan olduğumu fark ederim ve f16'ım ile manhattan sefalarında kendimi fırlatıp empire state'in tepesine inip twerk yapıp aşağı atlarım, düşerken hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçer, yere çarpmadan sıkıntıdan ölürüm.*
yeni bi pazar da ortaya çıkabilirdi. aramızda insan kılığında gezen zombilere insan veya insan parçası satan insanlar filan olurdu, bi de bunun argosu, jargonu filan olurdu. hatta kendi rızasıyla böbreğini veren salaklar gibi kendini zombilere satan salaklar da olabilirdi.
hornet vb uygulamalarda şöyle profiller görürdük:

no fem, no fat, no zombi

ya da

sadece temiz, dürüst ve az çürümüş zombiler yazsın.
harley quinn olup önüme geleni öldürmekten zevk alacağım hatta kafalarını patlatırken kahkaha atacağım olay o derece dolmuşum insanlığa karşı