sevgilisi olduğunda sizden uzaklaşan arkadaş

son yıllarda bu tarz birçok arkadaşımı sepetledim aslında.
özellikle kadınların çok yaptığı sevgili yapınca arkadaşları satma eylemi birkaç şekilde vuku bulur
heteroseksüel çiftlerde genelde erkek arkadaş kız kıza takılmanıza izin vermez gittğiniz her yere damlar sonra da arıza çıkarıp gecenin içine sıçar. satış durumu lezbiyenlerde ayyuka çıkar. lezbiyen arkadaşlar bekarken gayet güzel yaşayıp giderken sevgili yapan satıcı arkadaş gittiğiniz her yere sevgilisini de getirmeye başlar. bazı durumlarda size artı bir arkadaş olarak dönen bu durum pek çok zaman kıskanç sevgilinin sizin onun sevgilisinde gözünüzün olduğunu iddia etmesiyle devam eder ve kısa sürede arkadaşlık son bulur. sevgili ile arkadaş dengesini kuramayan insanın arkadaşı olmayı reddediyorum, yıldım kıskanç iftiralardan.
sevgiliden ayrılıp size yanaşan arkadaşa da çok dikkat etmek lazım..eski sevgili hakkında söylenen herşey ileride aleyhinize kullanılabilir..çünkü onlar kesin barışacak yine sen kötü olacaksın*
sevgilisinden ayrılınca kime gidecektir peki o kişi? tabiki de uzaklaştığı arkadaşına, sanki hiç uzaklaşmamışlar gibi bir samimiyetle, yüzsüzlükle, omzunda ağlamaya. ya şimdilik idare eder, acısını paylaşırsın o insanlar, ve sonra atlatınca ayrılığı, patlarsın sen böyle böyle yaptın diye... ya da direk siklemez, takmaz, "görüldü" ibaresinin üstünden saatler, günler geçer... sonra o, uzaklaşan insan, gider twitter'da arkadaşlığın öldüğü tarzında şeyler yazar, ama bi türlü anlamaz olayı. yazık.

*
ayrılır ayrılmaz arkadaşları ile olan ilişkisine jet hızıyla tekrar başlamaya çalışan insandır ayrıca.

ancak çoğu şey değişmiştir, bıraktığı yerden yeniden başlamaya olan inancını yıkacak pek çok sebep çıkmıştır ortaya; en azından arkadaşları onu tekrar olduğu gibi kabul etse bile yeniden sevgili yapınca çekip gideceğini anlayacak kadar akıllanmıştır artık.
görmemişin oğlu olmuş misali, sevgili ile arkadaş-dost rollerinin farklılığını ve işlevlerini idrak edememiş kişidir.
kimseden her şeyin olmasını beklemeyeceksin. sevgilinin yeri başka, arkadaşın yeri başka. yanlış yapmış zattır.
böyleleri düşmanımdan bile uzak olsun o derece. * benim yanıma bile yaklaşmasınlar dağlara taşlara * uçan kuşlara * * *
bu kişiler sevgili ve arkadaş kavramlarını neden makul bir şekilde ayrıştıramıyor da hayatlarını sürekli sevgililerine endeksliyor anlayamıyorum. velev ki bir mucize oldu da o sevgilinden ayrılmadın, düğününe kim gelecek; sürekli ektiğin, arayıp sormadığın arkadaşların mı? gün gelir devran döner, hoes before bros, chicks before dicks hatta bros before bros kuralı unutulmamalı!bir level üstü de sevgilisi ile arası bozuk atınca size olabildiğince yakın davranır.

+ hadi kahveye içmeye gidelim
- canım bugün yorgunum hiç halim yok

(1 saat sonra)

x starbucks coffee de! /with @sevgili

(2 gün sonra)

+ efendim?
- canım napıyorsun? takılalım bugün.
+ aranız mı bozuldu?
- ya of sorma...
bu kişi sevgilisinden ayrıldıktan sonra yapılması gerekenler: http://onedio.com/haber/demek-sevgilinde...
dipnot: 18 numaradaki küçük kız favorim ya, o nasıl bakıştır öyle *
nefret ediyorum bu insan modelinden. sen kötü gününde dahi yanında olursun ama bu model sevgili yaptığı an seni siler, ya da unutur. bu nasıl vedasizliktir, nasıl bir iğrençliktir. ihya ettiniz beni güzel arkadaşlarım. zamanıma üzülüyorum sadece ve de insan yerine koyduğuma.
aynı şekilde silinip atılması gereken insandır.aslında böyle insanlardan arkadaş markadaş olmaz.ama kavun değil ki,koklayıp alasın.
eğer bir geçmişiniz olmadan siliyorsa pisliğin tekidir. önemsemeyin. insan arkadaşını bir kalemde siler mi? bütün o erkekler ve kadınlar gider ama yanınızda hep arkadaşlarınız kalır.
hani hiçbir zaman arkadaşlar sevgiliden daha önemlidir demiyorum ancak bir insan hayattan çıkarılacaksa bu başkasının etkisiyle değil, kendi aklınızla olmalı. size hiçbir şekilde yanlışı olmamış, her zaman yanınızda olmuş bir insanı sırf beş gün önce kalbinizi, iki gün öncede yatağınızı paylaşmaya başladığınız birisi yarı yolda bırakmak hiçbir akla uymuyor.

böyle bir olay heteroseksüel bir arkadaşımın başına gelmişti. oğlan, kız arkadaşı için en yakın arkadaşlarıyla, kadınlarla, arasını açmıştı. 10-11 aylık ilişkinin sonunda ayrıldılar ve oğlan pek çok arkadaşını kaybettiğini fark etti.**
yapmaması gereken en büyük hatayı yapıyordur, kendimden biliyorum
hata yapan arkadaştır. günün birinde sevgili götüne tekmeyi bastığında omzunda ağlayacağın arkadaşının kalmaması terk edilmekten bile kötü.
benim arkadaş tam tersi; sevgilisi olunca daha da yanaşmaya başladı.
insanlara olan güveninizi sorgulatır. umarım böyle insanlar bizlerden uzak olurlar.
sevgilim olsa içine gireceğim sınıflandırma sdkfkkflglf şaka bir yana bence bu çok normaldi bir durum, insan bazen hayatının merkezine birini koymak idame edemediği hayatımı onunla idame etmek istiyor, ya da insanların kendisini tanımalarından sıkılmış üstünde çok şey değişmesine rağmen insanlar bunu farketmeyince en baştan kendini birine anlatmak tüm ilginç şeyleri karşılıklı olarak keşfetmek için ister istemez uzaklaşması gerek eski çevresinden, azıcık anlayış.