shakira

bildiğimiz şakirenin yaban ellerde star olmuşunun adı! (bkz: sosyeteye girmiş köylü güzeli)

insanlara çocuğunuza şakire adını koymazsınız ama "shakira" diye yazılınca deli divane oluyosunuz ne ayak, diyesim geliyor.
lübnan asıllı kolombiyalı şarkıcı. ojos así şarkısıyla ve kızıl saçları ve seksi dansıyla (oryantel lan bu!) ünlenmişti.
sonra saçlarını sarıya boyattı, bir ingilizce-ispanyolca (spanglish) albüm çıkardı, düetler yaptı, ispanyolca albüm çıkardı, dans etti, ingilizce albüm çıkardı... çok çalıştı çoook!

şu aralar rabiosa şarkısıyla dans ettiriyor.
biyanseye, leydi gagaya, keyti periye, bıritni sıpiirsa, rayanaya.. hepsine kafam girsin.
öpüyorum seni şakira. mucuks.
ve sonunda sex kasedi internete düşmüş hatun kişi...
http://www.medyaradar.com/haber/magazin-75206/shakiranin-seks-kaseti-internete-dustu.html
barcelonalı futbolcu pique ile aşk yaşayan; yıllardır ingilizcesiyle dalga geçilen şarkıcı. güldüren mad tv versiyonu için*;


latin müziginin uluslararasi günesi olarak da bilinir. en son sale el sol albümünü cikartti ve beni tekrar kendine bagladi. hips don lie sarkisi ile ismini tarihe yazdirmis bir sanatcidir ayrica.
waka waka şarkısının klibinde, 2:57 den sonra can bonomo dansı yaptığı görülen latin güzelidir.*

sevgili shakira vücudundaki inanılmaz kıvraklık ve esnekliği kullanmayı çok iyi bilen sesi idare eder, ve çirkin denilecek bir surata sahip ama çekici bir kadındır. she wolf adındaki geçmişte yayınladığı şarkısının klibinde 1.18 de başlayıp 1.20 de bitirdiği hareketi hala nasıl yaptığını anlamış değilim denedim ve belim 1 hafta falan ağrıdı yapan olursa önünde saygıyla eğileceğim.
barcelona stoperi pique'nin sevgilisidir. bilmeyenler için pique ;
kolombiya kökenli pop şarkıcısı. hristiyan arap kökenli bir ailede doğmuştur. güney amerika'da kent nüfusunun önemli bir yüzdesini oluşturan (lübnan'dan ve çevre ülkelerden göçme) arap ve yahudilere el turco denir. zamanında göç ettikleri topraklar osmanlıya ait olduğu ve osmanlı pasaportuyla bu ülkelere giriş yaptıkları için bu insanların ismi el turco kalmıştır. shakira mebarak'in kökenleri de lübnan'a dayanır. dolayısıyla o da el turco'dur. çılgınca yaptığı oryantal danslarını çocuk yaşta evde dinlediği arap müziğine ve akrabalarından izlediği göbek dansına borçlu olduğunu her fırsatta söyler. hem ispanyolca hem de ingilizce albümler çıkarmış, tüm dünyada sevilen uluslararası bir şöhrete dönüşmüştür.

ps:beraber olduğu erkekler beni çıldırtmaktadır. boyun devrilsin shakira...
ingilizce söylemediği şarkıları daha iyi buluyor gibiyim, daha hareketli ve canlı. addicted to you şarkısı harikadır bence. loca ve rabiosa gibi. ama "she wolf" albümü en hatırlanısı olanıdır, daha fazla popüler yaptı bence.
ilk çıktığı yıllardaki müziğini mumla arasak da güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen şarkıcı. bir de o güzelim saçlarını sarıya boyatıp düzleştirmese. hips don't lie daki turuncu elbiseli hali benim favorimdir.
2014 dünya kupası'nın müziğini yapması için görevlendirilmemişken kendi kendine yaptığı işle çok iyi bir iş başaran kadın sanatçı. neden bu kadına vermediler anlamıyorum. kadının kocası pique, futbol fanatiği ve oğlunun adı milan len. ötesi var mı?ayrıca klipte çok kral oyuncular var. pitbull'da ise jeniffer lopez çakması bir kızda başka hiçbir şey yok.

açıkcası bu kadar sarışınlığın cidden yakıştığını düşündüğüm kadınlardandır, hele de şu klibinde o old school-hollywood glam havası

çocuklarına kendi soyadınıda vermiştir. bu açıdan kendisini çok takdir ediyorum. ayıca victoria-beckham çiftindense pique-shakira çiftini tercih ederim. ikisi de işlerinde iyiler ve saçma sapan "beckham karısına 236436 milyon liralık vibratör aldı" tarzı haberlerle gündeme gelmiyorlar. sakin, kendi hallerinde bir hayatları var.
hayranı olduğum ilk kadındır. televizyonda çıktığını bi duyayım odamdan salona depar atardım. kasedini bıkmadan dinlerdim, baya uğraşmıştım alsınlar diye. kolunda dövme vardı sanırım albüm resminde. ah shakira ah ben eşek kadar oldum sen hala yaşlanmadın.
hâlâ çok güzel.
tanım: şarkıcı.