sigara yakma isteği yaratan anlar

birini görünce beliren sigara yakma dürtüsü, birini keyifle tanımadığı insanlara anlatırken ortamda beliren "vaaav şahane biri" çıkışıyla keyiflenme hissi ya da hatırlamak istenilmeyen ancak beynin bir kenarına yuva yapmış düşüncelerin konu edildiği zamanlarla keşisen sigaralı moladır.

mesela daha sonradan, sigara yaktığını fark ettiğin anlar vardır; hangi ara o sigara eline tutuşturulmuş hatırlamazsın bile. bu genelde olmak istemediğin bir yerde bulunma durumunda ortaya çıkan şuursuz bir eylemdir. tam da o anda orda olmak istemezsin orası aslında yaşabilir değildir, olmak istediğin yerde bulunup orda ölebilmeyi bile buna tercih edersin ama bu neticeyi değiştirmez. sigaranın bağımlılık yapan yanı da bundandır zaten, hep sigaradan bunlar.
istenmeyen, dediğim dedik bir yöneticinin istifa ettiği an olabilir mesela, çok keyifli olurdu.
sevgiliyle edilen bütün kavgaların sonu
bu nedenle en melek sevgiliye bile "beni kanser ediceksin!" diye çıkışılabilir
oyun oynarken çok vurulursan bu durum sıklaşabilir.
yazarların entrylerini okuduktan sonra sigara yakma isteği geldi.
birkaçgün önceydi sanırım tam açılcaktım durum böyle böyle dicektim beni sevdiği kişiyle tanıştırdı o gün ikisinin yanında hep sigara içtim sonra düzenli olarak resimlerini felan gördüğümde bi bakıyorum elimde sigara. çok ilginç demi eminim beni anlıyorsunuzdur
eski sevgiliyi düşünmek..
league of legends'da iyi başlayan bir oyunun ardından karşı takımın oyunu çevirmesi ve kaybetmek. bir de uzun zamanın ardından aşık olduğun insanla gülümseşmek*. ama birincisi daha çok.
mad men izlemek. özellikle ilk 3 sezonu. nasıl sigaraya başlamadım hayret ediyorum.
kahve, bira, uyku öncesi son hazırlıklar.
sabah kalktığında
tek başına bir bankta oturduğunda
sinirlendiğinde
koyu muhabbetlerde
evde film izleyip yemek yerken yemeğin hemen ardından
akciğerlerinin ağrıdığı anlar dışında
hiçbir şeyin düzelmeyeceğini anladığın o an.

sezen aksu dinlediğin an.
  • /
  • 2