terörist denmesine alınan hdp li

biraz sözlükten uzaklaştım da bakıyorum sığ , gerici , ölü zihniyet çoğalmış. ne oldu sana be sözlük ne güzel anılarımız vardı.

buna alınır mıyım ? alınırım tabii andaval. bende senin kadar hatta belki senden fazla bu ülkeyi seviyorum

öncelikle eğer barış ortamı sağlanacaksa bu karşılıklı olmalı ve karşılıklı görüşülmeli sonunda ortak karar ortaya çıkmalı. tek taraflı olunca barış değil dayatma olur ki önceki siyasi hareketler bu yöndeydi. sen şimdi mhp gibi biz pkk ile oturmayız masaya hdp de pkk nın uzantısı ve en önemlisi çözüm sürecine karşısındayız dersen savaş yanlısı politika izlenimi verirsin insana. burada hdp gibi barış ve kardeşlik bir yana en önemlisi selahattin demirtaş varken olayları çarpıtırsan değil senin torunun , torununun torunu barış ortamını göremez. burada da görüldüğü gibi savaş ortamına pirim vermek de bi nevi terörizmdir. senin mantığınla yola çıkarsak
(bkz: terörist denmesine alınan mhp li )

şimdi mhp yi biraz daha ele alalım
pantürkizm ve turancılıktan nem alan ve varolmasında en onemli etkenin kürtler olan parti. barış ortamı gelince oylarında %80 azalma olacak. bu seçimlerde de kürt karşıtlığıyla oylarını yükseltti. ellerinde iktidar olma gibi bi şans var ama muhalefet olmak istiyorlar . adama demezler mi seçim öncesi iktidar olacağız naraları atan kimdi ? bu nasıl iki yüzlülüktür. çocuk parkı siyasettir. neymiş hdp ile masaya oturmayız. akp ye de şartlarımız var çözüm süreci yani barış ortamı kaldırılmalı. siyasetten bi gıdım anlamayan kurtçukları sevindirebilir ama sonrasını düşünmek lazım. neymiş erken seçim cesarettir ve biz cesaretliyiz. bak bak bak. akp nin ekmeğine yağ sürmek demek bu ve hdp yi baraj altında bırakmak planı. dürüst ve cesaretli insanlara bakın . akp yan oluşumu olmaktan başka bi durum yok. zaten bunca yıldır elle tutulur tek siyasi görüşleri var o da kürt düşmanlığı.
kürtler yoktur dağdaki türklerdir mantığıyla paralel yürüyorlar hala ve 15 milyona yakın kürtlerin mecliste partilerinin olmasını istemiyorlar. nerede bunun vatan millet sakarya düşüncesi ? kürtleri yok saymak yada asimile etmek tek yaptıkları hareket

kürt siyasi hareketinin nedenlerini düşünün asit kuyularını , diyarbakır cezaevini , zilan deresi katliamını , dersim katliamını , maraş olaylarını azıcık araştırın , okumuş cahil olmayın

hayatım boyunca kürt olduğum için iğrenç mimiklere ve bakışlarla karşılaştım ve hemen ortamdan uzaklaştım bakıyorum burada da böyle bi oluşum var ve benimde kaçmam lazım ara verdiğim aktif sözlük yazarlığını tamammiylen sonlandırıyorum artık. bi hoşçakalın demeye gelirim bi müddet sonra
yani uzun ya da ciddi yazmaktan ölesiye nefret ediyorum ama bazen saçmalıklar beni istemediğim şeyler yapmaya zorluyor.

ülkece geldiğimiz hale bakın. eskiden terör örgütü sempatizanı denirdi, sonra terör örgütü destekçisi oldu. anlaşılan şimdi direk terörist diyoruz.

kime diyoruz peki, genel olarak mevcut durumda kürt sorunu üzerine farklı düşüncesi olan kişilere.

zira bizim gibi düşünmemek suç diye biliyoruz yanlış anlamadıysam.

pardon ama doğuştan gelen ve yasalar tarafından korunan hakkım dolayısıyla istediğimi düşünürüm.

sen eğer seni adam yerine koyup dinlersem bana güzel güzel anlatarak düşüncemi değiştirmeye çalışabilirsin anca.

yani ben istersem vahabiliğin en doğru islam yorumu olduğunu düşünürüm, ufolara inanırım, uzaylıların aramızda olduğuna inanırım, cennete inanırım, kürt diye bir şey olmadığını düşünürüm, kürtlerin haksız olduğunu düşünürüm ya da kürtlerin haklarının yendiğini, onlara eziyet edildiğini düşünürüm.

bunu düşünmekle de kalmam, kendi kaderlerine karar verme hakları olduğunu düşünürüm, bağımsız olmaları gerektiğini bile düşünebilirim. kimse de buna karışamaz.

bu kadar mı? istersem, halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmeden yasaların bana tanıdığı hak çerçevesinde bu düşüncelerimi yaymaya da çalışabilirim.

hızımı alamazsam, benim gibi düşünen insanlarla bir araya gelmek ve güç birliği yapmak, düşüncelerimi bir üst platforma taşımak için parti de kurabilirim.

senin tek yapabileceğin ise bana oy vermemek olabilir.

bu aşamaya kadar hiçbir yerde bana terörist diyemezsin. iftira olur. hakaret davası açarım. alnını karışlarım.

zaten buraya kadar terörist olunsaydı, ki sen böyle yapmaya devam edersen yakında pratikte olacak, hakim görüş, düşünce, vesaire dışındaki herkese terörist denir cadı avı başlardı.

ha, ne zaman ki ben bu söylediklerimi yaparken yasal çerçevenin dışına çıkarım, insanlara korku, nefret salmaya çalışırım, şiddete başvururum. o zaman gönül rahatlığıyla bana terörist diyebilirsin.

lakin sen söyledin diye terörist olmam. sen kimsin ki? yasalar dedi diye terörist olurum. sen de ona istinaden bana istediğin kadar terörist dersin.

neyse, sıkıldım. buraya kadar özümsersen sonra daha detaylı konuşabiliriz.
gezi'de terörist ilan edilmeye alınan chp'li kadar haklıdır alınmakta. yani terör ve terörist nedir bilen ve bu olguya ve bu tür insanlara maruz kalan hdp'lidir.

(bkz: devlet terörü)
terörist denmesine alınan herhangi bir partiliden farkı yoktur.

ya bunu algılamak çok zor ya da siz bu medyanın bu eğitim sisteminin bize öğrettiklerinin dışına bir kere bile bakmamışsınız. 7 haziran 2015 seçim sonuçlarında meclise girip de geçmişte eline kan bulaşmamış bir parti söyleyin bana. terör her yerde terör. sen devlet olmanın getirdiği rahatlıkla katliamlarını yaparsan ancak tarihi modifiye edip kendini akladığını zannedersin. dersim'i, madımak'ı, sayısız faili meçhulları, köy bombalamaları, ermeni soykırımını, gezi'de öldürülenleri sahiplenip devlet büyük mantığıyla düşünürsen evet terörist olan pkkdır.

kürt hareketi ortada hiçbir şey yokken ortaya çıkmadı. yıllar süren baskının ve hiçe sayılmanın sonucu olarak doğdu. pkk da bu baskının devlet terörüyle pekiştirilmesinin bir ürünü. evet bu ülkede çok can aldı, masumları öldürdü. pkk'nın yaptığı şey de terördü. ama sadece bunu görüp bu terörü başlatan sebepleri yok saymak en hafif tabiriyle saflıktır.

yani sen chp'nin mhp'nin ya da akp'nin de geçmişine baksan terörü görebilirsin. ama yıllardır duyduğun manipülasyonlu bilgilerle kendi algını kemikleştirmişsin ve onun dışına bakmaktan acizsin. bu noktada önemli olan hdp'nin şimdi barışı savunması, geçmişteki gerçeklerle yüzleşmek istemesi ve devlet terörünü ilkeleştirmiş sistem partilerine en zıt parti olması. ben hdp'yi bu yüzden savunabiliyorum. sen kendi partinin yıllar önce yaptığı ve asla yüzleşmeye yeltenmediği terörü nasıl savunacaksın?
alınmaktan çok zaten denmemesi gerekir. 6.058.150 oy alan bir siyasi parti seçmenine terörist demenin mantığını çözemedim. pkk terör örgütüdür, hdp siyasi parti.
hdp ile hdp'li, akp ile akp'li. daha kişi açtığı başlığın mantığını kavrayamayınca davul zurnanın az gelmesi doğaldır. trt izlemeye devam ediniz.

akıl fikir için;

(bkz: ira)
(bkz: eta)
apo'ya terörist denilmesine alınan insandır. boşa heveslenmesin, kendisi de teröristtir.
alkış tutmasını bekleyen kişinin, zihin yapısını değiştirmesi gerektiğini gösteren başlık.
hangi düşünce ile desteklediklerinin önemi olmaksızın terörist hdplilerdir. kimi lgbtye destek verecek diye, kimi ak parti gelmesin başa diye. bu tür stratejilere kimse tek kelime söz edemez. ama unutulmaması gereken bir şey var ki o da bizim selocan dağdan inme terörist. hani o milyonlarca askerimizin katillerinden. çocukları babasız, anneleri evlatsız bırakan teröristlerden. alınmaması gereken hdplidir.
dark bear'ın mantığına göre %40 oy alan ak partiye de hırsız denmemelidir mi? ayrıca pkk evet bir terör örgütüdür ve hedepe de örgütün siyasetteki temsilcileridir. aponun heykelini dikeceğiz diyenden barış bekleyenler ne çokmuş yahu.
gerekli ve önemli bir başlık.
tartışmak, fikir alışverişi yapmak ve karşılıklı olgunlaşmak için.
bundan sonraki tüm tartışmalarda da hep söyleyeceğim şey bu olacak: islamcı faşizmin yaptıklarını ve yapabileceklerini aklınızdan çıkarmayın!!!
önce bunların hesabını sormayı ve gelecekte yeni faşistlerin gelmesini önlemeyi öğrenerek rüştünüzü ispat edin, ondan sonra hdp ile ilgili projelerinize yönelin!!

biz türkü, lazı, çerkezi, arabı, kürdü,..vb hepsiyle henüz cumhuriyetin temellerini sağlamlaştıramış bir ecdadın torunlarıyız!!
öncelikle, akp gibi canavarların çıkmasını engelleyebilecek bir siyaset ahlakı öğretelim seçmeninize ve partilerimize, sonra yemeğinizin sosunu ve süsünü eklersiniz üzerine!

(bkz: demokrasi)
(bkz: akp)
(bkz: faşizm)
(bkz: özgürlük)
bu ülkede yaşayan herkes elbet bigün terörist yaftası ile damgalanacak.görecek göreceksiniz.her sistem kendi teröristini meydanlara sürüp tedavülden kalkıyor. bizler de çeşitli eylemlerle sistemi terörize ediyoruz.bizlere destek verenlerde zaten hep bizden. çok yerinde bi tespit.
direktman terörist olmasa da balık hafızalı hdplidir.

zira çok değil bir kaç yıl öncesinde parti başkanları aponun heykelini meydanlara dikeceklerini söylüyorlardı. sonra baktılar ki çok tepki çektiler, azıcık bir törnistan yaparak isimlerini "hak ve özgürlükler partisi" olarak ilan ettiler. bir de türkiyedeki lgbti topluluğunun ne kadar yüksek sayıda olduklarını ciddi anlamda keşfetmiş olacaklar ki, "rengimiz mordur, lgbti dosttur" gibisinden bir tavır takındılar. tabi bizim balık hafızalılar direkt atladılar bu duruma. çünkü önemli olan vatandansa götümüzün keyfiydi.

evet terörist değilsiniz ama terörist destekçisisiniz. farkında olun.
elinde silah olması gerekmiyor terörist olmak için . terörü destekler nitelikte konuşmak ,sözde barış çığırtkanlığı ile siviller ölüyor lafı altında pkk teröritlerini savunmak , dolaylı da olsa terörist olduğu anlamında gelir .