travesti polis

istanbulda gerçekleşen fuhuş operasyonunda göz altına alınan travestinin* polis çıkması sonucu ajanslara düşen haber. meslekten ihraç edilen polis hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmış. anlamadığım nokta polis iş saatleri dışında yakalanmış bu sebepten dolayı meslekten neden ihraç edilmiş ki ?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20950511.asp
aslında yaptığı şey suçsuz insanları joblamaktan, biber gazına boğmaktan çok daha masumca.
http://gundem.milliyet.com.tr/gunduz-polis-gece-travesti-fettan-polis-/gundem/gundemdetay/10.07.2012/1565125/default.htm
efendim kendisi fuhuş yapmakla kalmayıp bu amaçla web sitesi açmıştır.

devlet memurlarının ek iş yapması yasakken hem de vergisiz bir ek iş yapmakla kalmayıp, yasal olmayan bir şekilde fuhuş yapmaktadır kendisi.
birde bu var;

http://www.tcops-international.org/
http://www.bianet.org/bianet/lgbtt/139631-travesti-polis-devletin-yuzunu-kizartmis
eğer haber doğruysa, maalesef cd polisin meslekten ihraç edilmesi ve ceza alması hukuka uygun gibi görünüyor. ama gazetede ve televizyonda yer alan her haberi doğru kabul etmek, hele hele söz konusu eşcinseller ise, oldukça sakıncalı bir durum.

işin iç yüzünü biz biliyoruz. bu tip sinemalarda işlerin nasıl yürüdüğü konusunda gitmeyenlerimiz dahil bir şeyler bilir. oraya giden insanların hiç biri seks için para ödemez. ancak polis, sinemanın kapısında kesilen bilet ücretlerin fuhuş için ödenen para olarak kabul etmiş ve sinema yetkilileri fuhuşa aracılık ve yer temin etmek suçundan cezayı yemiş. kısacası bir eşcinseli cezalandırmak için her zaman yasa kılıfına uydurulabilir.

ayrıca hepimizin kesin olarak bildiği bir şey varsa o da bu adam fuhuş yapmamış olsaydı bile yine de bilmem ne ahlakına aykırı hareket etmek suçuyla meslekten ihraç edilecekti. dolayısıyla "ya adam fuhuştan ceza alacakmış, eşcinsel olmaktan değil ki" hikayesiyle kendimizi kandırmayalım.
yaşam alanlarımız,çalışma hakkımız tüm anayasal haklarımız ahlak bahane edilerek elimizden tek tek alınıyor.heteroseksüller de ses çıkarmıyor.yarın kadınlara sıra gelecek bakalım o zaman ne yapacaklar merak ediyorum.
sonunda onların işlerine de el attıklarının göstergesi.
travesti polisle ilgili aslında yapılması gereken, polisler arasında şuan görevde bulunan binlerce eşcinsel polisin görevden alınan travesti polise destek kampanyası başlatmalarıydı. takip ettim ama henüz böyle bir haber yok. "polisler arasında tek eşcinsel polis vardı işte onu bulduk" düşüncesiyle yaşıyor bazı ibneler..!
hayatın gerçeklerinden bir sahne...
benim de ilk olduğu zaman duyduğum ama burda görünce tekrar hatırladığım olay.