will and grace

amerikan gay sitcom. her sezonu ayrı bir keyifle hatıralarda yer bırakmış olan başyapıt.
özellikle karen walker karakteri ile yıkıp geçiren, tekrar tekrar izlenebilecek olan 1998 nbc yapımı dizi.
digiturk kanal 9 da gösteriliyor tekrar. ama ne yazıkki tr seslendirilmiş.
tnt de tek tük böllümlerine denk geldiğim muhteşem komik gay temalı dizi.
will ve grace birlikte çocuk yapmayı ve yetiştirebilmeyi düşünebilecek kadar iyi arkadaştır ama
karen ve jack in arkadaşlığı bana will ve grace ten daha eğlenceli, daha izlenebilir gelmiştir hep. her fırsatta birbirlerini satsalar da arkadaşlıkları çıkar ilişkisine dayansa da çok komikler lan.
ne zaman kötü hissetsem kamera arkasını izlediğim ve her seferinde kahkahalarla güldüğüm dizi. hepsi çok komik ama özellikle 3. sezon blooper'ları depresyona birebir:

hollandada gerçeğini yaşadığım dizi. hatta iki gay bir kız olarak o kadar bu diziye paralel bir dönem geçirdik ki, bizi mi çektiler dizi olarak dediydim.
benim için gelmiş geçmiş en komik dizidir... 8 sezonun tamamını 6-7 kere seyrettim. hala seyretmeye devam ediyorum... dizide her oyuncu iyi ama karen walker gibi ikonik bir karakter var o dizide... tiz sesi, sürekli içmesi ve ilaç alması, büyük göğüsleri, herşeyden haberi olan ama atalı oynayan, iyi kalpli ama hep cadı, ultra zengin ve hep tarz...
yıllar önce tnt kanalın da izleyip hayran olduğum dizi.tabii ki will seksisi bana az çektirmedi.*ordaki histerik ve salak karen ise resmen ablam olmalıydı bu hayatta.o değilde yıllar önce demek ki açık görüşlü bir memleketmiş burası gündüz kuşağın da gey temalı bir dizi yayınlamak ne demek!şimdi gey kelimesini bile sansürleyen karanlık zihniyeti sikeyim be!
gelmiş geçmiş en komik esprilere sahiplik eden dizi.
daha önce yazılmış ama 88 kere yazılsa yetmez
(bkz: karen walker)
http://ayilarock.ayisozluk.com/will-grace/
10 sene sonra, 10 dakikalık bir bölümle #votehoney diyerek abd'deki yaklaşan seçime oy çağrısında bulunmuş ve hillary'e destek vermişlerdir."why does everything in there look like it's ten years old?"