zeki sevgili istemek

şahsen pek anlam veremediğim emel, arzu. bir vakit bir arkadaşım karşısındaki adamın zeki olup olmadığını birkaç saat içinde anladığını, sevişmeye bile tenezzül etmediğini söylemişti. bazan, bir devirde geç kalmış gibi hissediyorum. herkesin eteğinde onlarca taş, dökmek için sabırsız ve arsız, öyle bir devir. kara kaşından, dalgın bakışından, tıraş olurken yüzünde bıraktığı yara izinden önce, ne kadar tez düşünce ürettiğine, ne kadar terslediğine, yapış yapış ukalalığına prim vermek bir adamın? bazı hiyerarşileri yerle yeksan etmeye çalışırken*, nasıl domates yetiştirildiğine sırtını dönüp hegel felsefesine kulak vermek? bunun gibi fena birkaç şey daha var, ya da dediğin gibi olsun, birçok şey var. ama gel,

(bkz: bi gidip çay demleyelim)
geri zekalı olmasından hallicedir elbetteki fakat illa zeki olacaksa mantıklı da olsundur. zeka tek başına bir anlam ifade etmiyor.
ilk başta ukala da gelse dürüst olmak gerekirse bana epey mantıklı gelendir.

şimdi burada zeka kavramını incelemek lazım, bence bu başlı başına geniş bir konu ama en azından benim ''zeki'' olması kıstasından çıkarırım, aynı-benzer kapasitede, birikimde insan olması. böyle olmalı ki iki birey olarak paylaşılan şeyler ve kalitesi artar, geçirilen zaman daha kıymetli olur gibime geliyor. bazı ilişkilerde bir tarafın günümüzde zeki olarak kabul ettiğimiz okuldu, test zekasıydı vs bazında diğerinden fazla olması genelde ilişki dinamiklerinde hep bir alt-üst ilişkisi, bir sorunu doğurmakta. epey başarılı kabul edilebilecek bir kız arkadaşım bu hususa önem verir çok olmasa da, o da haklı. karşındaki adamı beğendin kaşını, gözünü tamam, ağzı laf yapıyor ama sonra? 3.günden sonra ne yapıcaksın? sen x'ten bahsederken o apayrı bi evrendeyse bana yürümez gibi geliyor. o bakımdan bana mantıklı geliyor.

ama ''zeki sevgili istiyorum'' beni taşısın, hava atayım vs tadındaki kezban profilinden hoşlanmıyorum, açık olalım herkes kendini bilmeli ve buna göre de biraz bence standartları belirlemeli.
seksi sevgili istemek kadar normal olan durum. ama hangisinin kazanacağı açık ara bariz dediğimde cevabın belli olduğunu sanıyorsanız yanılırsınız zira zengin sevgili istemek varken ikisi anca bok yer. dürüst bir insan aramadığınız sürece pekte bir önemi yok.
sanırım arkasındaki sebep zekanın en uzun süre ilginçliğini koruyabilen özellik olmasında saklıdır.

diğer yazarların bahsettiği görünüş, zenginlik vs. bir noktada rutinleşip daha dikkatli bakma isteğini körelten unsurlar haline gelecek, merak duygusuyla birlikte muhtemelen ilgi de sönmeye ya da en azından seyrelmeye başlayacaktır. oysa zeka anlık ve beklenmedik patlamalarla açar yolunu; her yeni durumda yeni bir yüzünü gösterir, seyrettirir kendini.
ben sevgilinin zeki, çevik ve ahlaklısını severim.
kişinin sapyoseksüelliğe doğru adım adım gittiğini ve belki de çoktan sapyoseksüel olduğunu düşündüren bir istektir.
her zeki insanın en doğal hakkıdır.
doğal bir haktır. görsellik de bir yere kadar.

(bkz: sapyoseksüel)
"ohaaa ben" dediğim başlık.
kesinlikle zeki olmalı.. cinsellik dışında sağlam bir paylaşım olmalı.
adamla oturup atomu parçalamayacağım için böyle bir isteğim yok.* en azından şu an için.

zekiden kasıt ne? çoklu zeka kuramına göre 8 farklı zeka tipi var. bunlardan hangisine göre değerlendiriyoruz. elbette çekiciliğin yanında boş bir insan olmasın ama benim için zekadan çok tutkulu olması daha önemli. bana karşı olan tutukusu, dünyaya karşı olan tutkusu, işine karşı olan tutkusu...
biz aptalların da sevilme hakkı olduğunu illa protesto ile mi belirtelim..

canım buldum ben de kıllısını arıyorum demek daha kestirme olur..

(zökö sövgölö oroyorom)

kendimden biliyorum. sıkıcı oluyoruz. kafa farklı çalışıyor. ben erdem sahibi bir arkadaş tercih ederim öncelikli olarak.
zeki sevgili isteyen kitle yüzünden sevgili edinemiyorum aptalız ama bizim de yüreğimiz bi galbimiz felan var. bizi de sevin beyea ^^