alttaki yazara soracaklarım var

  • /
  • 104
sebebi net, insanlar ne istediğini bilmiyor ya da kaypak davranıyor. uzun bi ilişkiye hem zaman hem emek hem de ilgi, alaka yatırımında bulunman lazım ama gecelik iliski için nefes alsan yeter. insanlar kolay olanı yapma eğilimindedir genelde.
uzun suredir mesajlaşmadığin veya konuşmadığın biri, senle iletişime geçince o eski samimiyetini koruyabiliyor musun yoksa resmi mi davranıyorsun alttaki yazar?
önceki konuşmaların nasıl gittiğine bağlı ama çok abes bir sohbet olmadıysa genelde samimi davranırım. özellikle o benle iletişime geçmek isterse.

dostoyevski mi tolstoy mu sayın yazar?
ikisinin de tadı başka şimdi, eğer iyi bi kurgunun içine gireyim diyorsan tolstoy. ama iyi bi betimleme, iyi bi psikolojik analiz okuyayım diyorsan dostoyevski derim. tabi birinin fazlaca yaptıgı şeyi diğeri berbat yapıyor anlamı çıkmasın, ikisi de mükemmeldir.
bu alttaki yazara soracaklarım var kısmında güzel bi soru görünce, kimse cevaplamadan ben cevaplayayım bu soruyu dedidiğin oluyor mu :) ?
evet oluyor. bazen kendi soruma cevap veresim geliyor. sıkılıyorum sanırım.

herşey daha iyi olacak sözüne inanır mısınız? bunu hayatına yerleştirip yaşayabilir misin?
bunu hayatıma tam olarak yerleştiremem belki ama her şeyin güzel olacağına bir şekilde inandığım için genellikle umutluyumdur.

herhangi bir yıla dönmek istesen bu hangi yıl olurdu ve neden?
2007. üniversiteye başladığım seneydi ve muhteşem bir arkadaş grubum vardı, çok mutlu 6 yıl geçirmiştim.

optimist misin yoksa pesimist mi?
genelde optimistimdir ama pesimistlik yaptığım zamanlar da olur. genelde totem pesimistiyim. iyi düşün iyi olsundan çok kötü düşün iyi olsuncuyum.

ingiliz erkekleri mi abd erkekleri mi?
ingiliz erkekleri tabikisi de. hele ki o aksanları yok mu? off yani. yok böyle seksi, şehvetli, tutkulu bir aksan. koy önüne dinle yıllarca. o konuşsun ben orgazm olayım o derece hani. keşke ben de ingiliz olaydım, açeydim kollarımı aksanlı aksanlı konuşaydım.

sen mi, ben mi?
ben tabii ki.

2018 yılında çıkan, sevdiğin bir albüm söyler misin? bugün işte dinleyeyim.
arca - mutant

alttaki yazara sorum: benim ayisozluk te yazdiklarimla ilgili neler düşünüyorsun.
imla hataların çok fazla, senin entrylerini editlemekten de, seni takip etmekten de bıktım. yukarıdaki sorunda bile imla hataları var. telefondan mı yazıyon naapıyon anlamadım. bazen çok düzgün yazıyon, bazen çok saçmalıyon. vallahi illallah dedirttin yani ama çok yaratıcı olduğun gerçeği yadsınamaz. imlaları da düzeltirsen tadından yenmez bir yazar olacaksın. ha bir de açacağın başlıkları bir arat sözlükte. eğer varsa ikinci sefer açma. sileriz ona göre. adfsfadsff.

alttaki yazar haftasonu ne yapacaksın?
çeviri yapacağım, onun dışında annemi gezdireceğim. birşeyler okurum belki de.

bazen sorumluluklardan kaçıp böyle sıfırdan başlayabileceğin kimsenin tanımadığı bir yere gidip farklı bir isimle yerleşmek, tek başına yaşamak istiyor musun? yalnız olmadığımı söyle lütfen.
ısterdim, hatta trans kadin olurdum bi kereden ama almanyaya yerlesmek isterdim. tabi parada bok olacak:)

niye bu sozluktesin?
fikirlerini rahatça beyan edebileceğin bi ortam, şuana kadar pek başaramasam da kendi mantaliteme uygun bikac insan bulup belki muhabbet dondürüruz fikri de var. ayrıca uzak kaldığım konulardan bahseden insanların fikirlerini okumak, bilgilenmek, insanları analiz etmek de keyifli oluyor.

alttakine sorum da şöyle olsun, bir şeyi gerçekten çok istediğinde oluyor geyiği sence doğru mu ve bu süreçte olayın gerçekleşmesini beklerken ilham, motivasyon kaynağın nelerdir?
inanmıyorum, tüm o "iste ve evren verir" sözleri bence insanların kendini kandırmak ya da avundurmak için kullandığı bahane. birşeyin olmasının çalışma ve şansla ilgili daha ziyade. motivasyon kaynağı olarak istediğim şeyi elde edince neler yapabileceğimi hayal etmek yetiyor genel olarak.

selam sayın yazar. üç günlük tatilde yalnız mısın? neler yapmayı planlıyorsun?
  • /
  • 104