ayıp

genelde yatakta olur eski insanlara göre. birine yapılan kaba yada küçük düşürücü davranışlardır. bunun "ayı_p" ile alakası yoktur.
kesinlikle en güzel yapılabilecek yer yataktır. başkasının ayıbını anlatmaya bayılanlar da vardır. anlaşılan bunlar da kendi ayıplarını örtmek için bu yola başvuranlardır. benim bildiğim sevabında, günahında gizli kalması herkesin hayrınadır.
öpüşürken osurmak, ulu orta osurmak...gibi ahlak kurallarının yanı sıra başkalarının özel hayatlarını dillendirmekte ayıptır.

(bkz: dedikodu)
yakın birinin samimiyetin ölçüsünü kaçırdığı anda iki dudak arasından çıkan kelime.
bana ,aynı zamanda temel hayat felsefem olan, 'ayıbın yolu kayıp' sözünü hatırlatan kelime
pasif bear'ın chat sayfasındaki rumuzu.
yatakta degil daha çok ayakta yapılanlardır.
sanılanın aksine, o aramızda çıplak olarak değil, kat kat giysiye bürünmüş olarak ve sayısız maskenin ardına saklanarak dolaşır.
en ayıpsız olan üryan olandır.
utanılacak olan durumdur. hatta ve hatta kusur ve eksikliktir.
öyle bir şey yoktur. o insanlığın kültürel ve ahlaksal olarak uydurduğu bir şeydir.
ayıbın yolları kayıp anam babam derim genelde , ayıp ne onu da bilmiyorum. genelde seks ve argolu konuşmalarda söylenir ama buna ayıp diyen kişi bu olayların hepsini yapar , buna en en yakınımız olan anne, baba ve büyüklerimiz de dahil. bunun dışında eğer çocukken sivrizeka iseniz ve büyük insanlar sizle uğraşamıyosa ayıp kapısını sizi korkutmak ya da bastırmak için de kullanırlar . bunun sonucunda yaş olarak büyüdükçe vücut bu konuları duyduğunuzda tepki verir , rahatsızlık durumu oluşur . bak gördün mü küçükken attığın ve önemsemediğin laflar ne büyük sorunlara neden oldu sayın ebeveyn.
utanılacak utanç verici
anlamına gelen kelime
toplum baskısı, aile namusu, itaatkarlık / itaatkarsızlık, çalışma ortamı, korku / allah korkusu, nefret, utanç... örnekler dağlar kadar çoğaltılabilir. çünkü ortada ayıp lar söz konusu. öyle ki düşünmeye, hayal kurmaya bile korkar hale geldik. tam anlamıyla ayıp olmasın diye yaşıyoruz
yıllardır 'ayıp yatakta olur' deyip seksi bize ayıp kılmalarına neden olmuştur.
bizim mahallede gençler ayıp yatakta olur yerine ''ayıbın yolları kayıp'' olarak belirtip, sexin ayıp olmadığını kavradıklarını hissettirirler.
bir iş ya da üründe görünen eksiklik veya kusur diyebiliriz.
töre kurallarına göre ayıbın olması gerektiğine inanmıyorum. yaptığın şey ya doğrudur ya yanlış.. yanlışı gizli saklı yapınca doğruya çeviremiyorsunuz.
büyüklere sıradan diyebileceğimiz bi soru dahi sorsanız çoğu zaman cevabı hatırlar mısınız ?
-çok ayıp
-neden ayıp ?
bilen yok..