bayılmak

hayatımda ilk kez dün yaşadığım olay. hem de banyoda!
beynin artık sen otokontrol denen olayı beceremiyorsun, salıvereyim kendimi şu çamaşır suyuyla dezenfekte edilmiş zemine de gör sen demesidir.
şuurunu kaybettiğin bayılmada çevredekiler tarafından, fena gideri olan bir adam görüldüğünde iç ses olarak '' ay kolonya '' nın dile geldiği fenalaşma durumu.
derin derin nefes alıp nefes alamıyormuş gibi hissettiğin fakat bu hissiyattan sonrasını hatırlamadığın dönemdir. kısa sürüyorsa eğer benimkisi, gibi baygınlık hali de denebilir.
tek bir düşüncenin beyinde az öncekine tur bindirir şekilde dönmesi sonucunda beynin eror vermesi ve vücudun kendini kapatıp açma işlemi de denebilir..
diğer ismi ile senkop. bir çok durum buna sebep olabilir bazen de neyin sebep olduğu bulunamaz. en yaygın sebebi beyne yeterince oksijen gitmemesidir. bilinç kaybı meydana gelir ve birkaç dakika sürebilir. çok sıcak, ayağa hızlı kalkma, kan basıncının düşüşü farklı sebepleridir.
hiç yaşamadığım ve çoğu yaşamamış insan gibi merak ettiğim fizyolojik bir durum.
uzun süre spor yapmayan biri olarak ani sporlara kalkışırsanız -durmadan 200 m yüzmek gibi- bayılabilirsiniz aynen ben gibi. suda bayılsanız ölürsünüz falan ha, aman dikkat mazallah.
merak ettiğim iki şeyden biridir. kontrollü bir ortam sağlayıp bayılmayı becermenin bir yolunu bulursam denemek isterim.

diğer merak ettiğim de baş ağrısı. insanın başı nasıl ağrıyabilir aklım almıyor. baş denen şey bir organ değil ki yahu. bence başka bir yeriniz ağrıyor da siz tarif edemiyorsunuz. ondan sonra vay efendim başım ağrıyor beni idare edin... hep yalan dolan.
çok karizmatik bir durum, hep istedim şöyle kalabalık bir arkadaş ortamında filan bayılmayı. inanılmaz havası oluyor bu tiplerin. tanıdığım birinin deli raporu vardı ve orada burada bayılıp duruyordu. bu ikisi onu hayvan gibi popüler yapmaya yetmişti. biraz konuşsan deli demezsin ama işte havası oluyor şerefsizin.
kollarına düşeceğim adama göre gerçekleşmesini isteyebileceğim olay.
sadece bir kere yaşadım, oldukça korkutucuydu. bayılmadan hemen önce o hissettiğim boşluğu ve kontrolü kaybetmişliği unutamıyorum.