bitmiş bir ilişkinin tekrar başlaması

bence çok saçma olan bir karar,biten bir ilişki zaten olumsuzluklar içinde ki bitmiş. daha tekrar neden başlanılır?
bir çiviyi duvara çakın o çivi çok sağlamdır,ama çakılan çiviyi yerinden söküp tekrar takarsanız o çivi tutmaz.
sevgili olma durumundan çıkıp sex partneri olma durumu.
aslında bitmemiş, bitirilmemiş bir ilişki olduğunun göstergesi.
allah yazmışsa bozsun denilecek durumdur
yeni sevgili bulamayanların "yabana gitmesin" mantığı ile verdikleri, yatakta bile zevk vermeyen tatsız durumdur.

yatakta şu cümlelerin geçmesi de olasıdır.

* yeniden denemeye ne dersin?
* seni unutamadım.
* neden böyle olduk?
* seni hala seviyorum.

nerden mi biliyorum..
diğer bekleyenler için göt olma durumu belki de.
f.d. buna "küllerimden doğar mıyım sana doğru" der.
tam bir yılan hikayesi durumudur. sadece geçici zamanlarda, eski erkek manita ile tekrar sevişilebilir. aşk-meşk olmaz!!
bir müddet çiğnedikten sonra yavanlaşan, tadı tuzu kaçan ve bir kenara atılan sakızı tekrar alıp çiğnemeye çalışmak ve önceki tadı yakalamak adına sarfedilen boş gayret
eski tat hiç bir zaman yakalanamaz ve kısa süre sonra tamamen biter.
eğri oturup doğru konuşmak aktivitesi başarıyla atlatıldıysa neden olmasın dediğimdir. değişim şarttır, anlayış kaçınılmazdır. seviyorsan başımın tacısın dediğimdir.
imkan dahilinde olmayan durum.
*
gidene dön demeyeceksin, gidersen de dönmeyeceksin...
kısa zamanda tekrar bitecek olan.
kesinlikle mümkün olmayan bir durum.
bu durumlarda verilen çivi örneği çok klişedir.bazı kişilerde değişkenlik gösterir duvar ya da tahta gibi..eğer sizin partneriniz yada siz aynı maddeden yapıldıysanız (bkz.beton veya kereste) ona bir şey diyemem elbette .
sakızda enteresan bir betimleme aletidir.eğer sizin sevginiz ağzınızda aldığınız tattan ibaret ise ve kanınıza karışıp kalbinize ulaşmamışsa zaten izlediği güzergah:ağız,mide,kalın ve ince bağırsaklar silsilesi olmaya mahkumdur. bir ilişkinin bitmesi de tuvalete bıraktığımız (b)esinlerin (o)ksitlenmiş (k)alıntısından başka bir şey olmayacaktır.

aslında canlar bu işin aritmetiği çok basit (hadi kağıt kalem çıkarın malzeme listesini tekrar ediyorum)

bitmiş bir ilişkiye başlanmışsa o ilişki zaten bitmemiştir ki yeniden başlanmış.ipler kopar ve düğüm atılır .bilirsiniz ki iyi bir düğüm atılmışsa ip hiçbir zaman oradan kopmaz bir daha.ipin en sağlam yerleri düğümler,bunu sıkı düğüm atanlar bilirler

aslında başlık bizi yanılttı çünkü bizde algıda seçicilik , seçicilikte tamamlayıcılık ve tamamlayıcılıkta içini boşaltıcılık olduğundan dolayı yazıyoruz belki de ne dersiniz?
ne kadar idealist olursanız olun, olamayan eylem. bir süre sonra o eski sorunlar gene baş gösteriyor, yapay bir samimiyet ve anlayış havasına giriyorsunuz, bu defa arkadaş kalacağınız varsa da kalamıyorsunuz.
yeniden aranan heyecan. acaba eskisi gibi olur mu endişesi. tekrar kırma, tekrar kırılmayı yeniden göze alma... bir heves, bir korku, ürkek bir tavırlarla başlanan ılişki. genelde olmaz ama. ne mutlu olduysa...
  • /
  • 3