daha soyadını bilmediğin birine aşık olmak

hakkında çok az şeyi bilip, tutulmak, ona adanmaktır.

ya sadece sevişmek için evine gitmişsindir, ya da ona hitap edebilmen için sadece ismini belirtmiştir.
ama sen aklını ondan alamazsın, saplantı haline getirmişsindir.
aşk/hoşlanma/beğeni kavramlarının iç içe geçtiği, tüller gibi renklerinin karıştığı ardının belirsizliği ile aklını kurcalama durumudur.

ya gözlerine bayılmışsındır, ya bacaklarına, günlük hayatı ile ilgili çok az bilgiye sahip olduğun için nelerden hoşlanıp nelerden nefret edeceğini bile tahmin edemiyor oluşun, hadi bu da sürprizli sevgili olsun ayağına yatıp, bazı şeyleri görmezden gelmene sebep olacaktır.

çok uzun vadeli aşk olup olmayacağı konusunda herkes, bir ömür seninleyim alt metinli konuşmalara ev sahipliği yapsa da kesinliğin olmaması en rahat kısmıdır.

gittiği yere kadar sevişiriz sonrası mı, düşünme bi alt dudak ver bebeğim
adını bile bilmeden adına aşk denen onca şey yaşanabiliyorken; soyadını bilmiyor olmak devede kulak olsa gerek dediğim bilinmezlik hali. soyadını öğrenmek isteyenler " bana kimliğini göster ekolü"nün hortlamasına yol açmıştır.
alakaya maydanoz, bahçelerde pırasa gel bize bağzı bağzı ne alaka soyadını ne yapacaksınız adamın.
hala adını bilmediğin birine aşık olmaya nazaran daha rastlanabilir durumdur.
bazen adını bile bilmezsin ama bu sana koymaz
evlenip onun soyadıyla taçlanma planları yapılacak kadar ileri gidilmedikçe problem teşkil etmeyecek durum. en kötü ihtimal evlenince öğreniliyor. hem zaten hiçbir aşk sonsuza kadar sürmüyormuş.
evlenene kadar babaannem dedemin soyadını bilmiyormuş. zaten bilse evlenme boyutuna kadar gelemezlerdi diye düşünmekteyim.
bundan bahsetmesem olmazdı, saygılar.

stalklama sanatından bihaber kişilerin düştüğü durum olabilir pekala.
platonik bi durumsa soyadını bilmemek iyi bir şeydir. soyadı ile birlikte hakkında ulaşılacak türlü bilgi ile platonik aşk yerini tiksintiye bırakabilir. bu yüzden platonik aşığın bunu öğrenmesi, kendisi ve aşkı için tehlike yaratabilir.
olay tam olarak kişiye dair tüm bilgilere e-devlet kütük bilgilerine ulaşır gibi ulaşmak değil aslında, tam olarak hayatının neresinde durması gerektiğini, ne kadarına girebileceğini bilmediğin birisine, daha ilk etkileşimden aşık olduğunu düşünüp, hayatının merkeziymiş gibi bir konuma koyma çabasına eleştirdir..
düşünsene, sevebileceğin her şeye düşman olan birisine aşık olmanı düşündüren etkileşimler hayatının tümünü değiştirmeni gerektirecek...

zor!!!
anne kızlık soyadını bilmeden birisiyle sevgili olmak diye acı bir gerçek varken asla kafaya takmayacağım sorun sanılan şeydir.