ekmeleddin ihsanoğlu

insanlari "eklemeddin beni facebooktan kanka :(" gibi esprilere maruz birakan misirli b/ilimci.

kendisini tanimiyorum ama cok deli severim.
şoklama sanatının vuku bulmasıdır.
mısır darbesinin ardından tayyip efendi rabia diye ortalığı inletirken bir taraftan da islam işbirliği teşkilatı başkanı olan ihsanoğlu'ndan tüm islam ülkelerini darbeye karşı toplamasını emretmeye kalkmış ve olumsuz yanıt alınca adama demediğini bırakmamıştı. ihsanoğlu istese de yapamazdı bunu zira suudi arabistan başta olmak üzere körfez ülkeleri darbenin en büyük destekçisiydi! tabii tayyip bu, dinlemediler bile adamı...

kısacası daha ilk adımında iktidar tarafından darbeci olmakla hatta rabia'nın katili olmakla suçlanacak, meydanlarda yuhalatılacaktır. şamil tayyar şimdidien kendisinin israil piyonu olduğunu iddia etmiş...
tekmeleddin ey ihsanoğlu,neden tekmeleddin beni
feysbuktan ekleddin mi beni
garip garip espriler geliyor insanın aklına,kısaca c.b. diyelim
adaylığı konusunda çeşitli çelişkiler görünse de toplumsal uzlaşı adı altında chp ve mhp'nin anlaştığı adaydır. fakat adaylığı sonrasında olası senaryolar şöyledir:

1) chp tabanının sahiplenmeyeceği bir aday olarak görünmektedir. her ne kadar erdoğan cumhurbaşkanı olmasın diye chp'nin göstereceği her adaya oy vermeye hazır kitlesi de olsa bu sefer sol gösterip sağ vurmuştur.

2) bdp ve hdp'nin göstereceği aday ile tepkisel oyları üzerine çekip rüzgarı arkasına alması da olasıdır. zaten aday çıkarmazlar ise erdoğanı destekledikleri düşünülecektir.

3) erdoğan özellikle yazın yapılacak bu seçimde katılımın az olmasını fırsat bilip neredeyse cumhurbaşkanı olmasını garantilemişken muhafazakar kesimi çelişkide bırakacak bir aday olmuştur.


kendisinin muhafazakar geçmişi şu sıralar dididk didik edilse bile, kim ne derse desin tüm dengeleri baştan sona değiştirmiş bir adaydır. oldukça riskli bir seçimdir. ya birilerinin ekmeğine yağ sürecek ya da stratejik olarak başarılı olacaktır. fakat özellikle de yazın oy kullanamayacak memur ve öğrencilerin durumu göz önünde bulundurulduğunda şansı olabilecek gibi gözükmektedir. bu konuyu hiç göz ardı etmememek gerekir çünkü 400 bin'i aşkın memur hem il dışı tayin hemde tatil olması nedeniyle oy kullanamayacaktır. bununla beraber çoğu üniversite öğrencisi de aynı sebepten oy kullanacaktır. bu iki kesimin oy kullanmaması yaklaşık 1 milyonu aşan oyun kullanılamayacağı gibi görünmektedir. zaten oy kullanmak isteseler bile bunu maddi açıdan karşılayamazlar. çünkü devletin yurtiçi uçuşlardaki tavan fiyat uygulaması kalktığı için* fiyatlar seçim zamannında akıl alamayacak boyutlardadır. bu nedenle muhalefet erdoğan'a oy veren kesime yeni bir alternatifle karşılarına çıkmaları gerekmektedir. bu bakış açısından bakıldığında oldukça mantıklıdır. fakat muhalefetin ve özellikle de sol taban için bir hayal kırıklığı olarak görünmektedir.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26342...

muktedire karşı kazanamayacak gibi duruyor. bıktım ayrıca şu sosyal demokratların muhafazakar kesime sevimli gözükme çabalarından. bi kere solun oyunu alamayacak; ki önemli bir kısmı hdp bdp nin adayına oy verecek veya hic oy vermeyecek. milliyetçi muhafazakarların oyunu alır ki onlar da taş çatlasa %20 dolaylarında oy yapar. sosyal demokratların da bir kısmı verecek ama diğer kısmı vermeyecektir. akp kitlesine oynadıklarını düşünüyorlarsa da yanılıyorlar. kısacası böyle ne idüğü belirsiz bir adayla sürpriz yaptığını düşünürken daha cok kafa karışıklığı yaratmışlardır.
bu ülkede üst yerlere gelmek için islamın şart olduğunu gösterdi.ya muhafazakar bir partinin başkanı olacaksın ya da dini bir örgütte görev alacaksın yani bir şekilde muhafazakar kesime oynayacaksın.umarım bir gün dini duruşu diğer özelliklerinden sonra gelen insanlar da bu ülkede önemli yerlere gelebilirler
isim cihetinden çizgi roman kahramanlarını geride bırakandır.

(bkz: düz adam sami abi)
(bkz: baaddin)
kültürel açıdan eski tip bir beyefendi, bir ingliz centilmeninin müslüman/türk versiyonu, kibarlık adlı -unutulan- kavramı hatırlatması olası kişi. politik açıdan birşey diyemem. zamanla göreceğiz.
homofobi evrensel bir mesele değil.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=16925#.u6w3xcuft0u.facebook
insan hakları ihlallerine ve halka karşı yapılan zulümlere 'insan gerçekten hayret ediyor' şeklinde tepki vermeyeceğini umduğum çiçeği burnunda siyasetçi. dilerim ki kampanyası esnasında eşcinsel birey hakları için de hatrı sayılır şeyler söyler.
homofobinin ilk başta ne olduğunu bilmeyen
açıklamasını öğrendikten sonra evrensel bir konu değil diye geçiştiren çatı adayı
ayrıca ekmeleddsjslfşgi gibi random smile esprisine maruz kalmış zavallıcık
(bkz: çare ekmeleddkgşgihiih )
chp için oldukça yanlış bir aday, zaten cehape ne zaman doğru bir şey yapacak ve beni şaşırtıcak çok merak ediyorum.
çatı aday olduktan sonra dinci olmaktan vazgeçip atatürkçü sosyalist ve batıcı olan insan
kemal derviş in daha dindar versiyonudur. nasil kemal dervis cok kisa surede turkiyenin amina koyup geldigi yere geri dondu ekmeleddin amca da oyle yapacak belli. rte nin karsisinda tutunur mu bilmem ama benden oy alamaz. amerikanin buyurduğu gibi rte ve akp nin düşüşü bu secimlerde başlayabilir.
kandil mesajı atan aday. cnm yhaa şapşiiik ama ben oy vermiycm :(
https://twitter.com/fusunihsanoglu/status/493166474006384640/photo/1
homofobi ile ilgili soruya adeta "homofobu ne la?" diye tepki vermis misirli ilimci. sonrasi muhafazakar toplum cok hassasiz falan fistik edebiyati tabii.

cok hassassiniz efinim, hassasliktan oleceksiniz toplum olarak biraz az hassas olun. bune boyle vicik vicik hassas herkes.


  • /
  • 2