emel müftüoğlu

1961 li pop şarkıcısı. eskiden çok popülerdi son dönemde kayıplara karıştı. yaş da ilerledi tabiki, bununda etkisi olabilir. 1992 de faka bastın şarkısıyla iyi bir çıkış yakalamıştı, sonrasında 1994 deki emelce albümüyle zirve yaptı. özellikle korkuyorum ve deli et beni parçalarında lezbiyen temasını işlemesi o dönemde gündeme bomba gibi düşmüş, büyük yankılar getirmişti.
hovarda parçasının klibinde de lezbiyen esintiler mevcuttur. birde hoşgeldin hüzün şarkısı vardır ki bitirir.

çok ayıp şarkısı o kadar eğlenceli bir şarkıdır ki. özellikle klibi, tombul suratlı ablamızın tatlığı ile, mükemmeldir.eğlenilecek kızlar evlenilecek kızlar şarkısı ile tekrar geri dönüp, zirveye damgayı vurup, tekrar ortalıklardan kaybolmuştur.

en son gördüğümde çocuklar duymasın adlı gereksiz dizide psikolog rolünde oynamaktaydı.
ayy ben seni yeriiim tadında orta yaş bir teyze olmuş kendileri. çok sevimli, çok sevecen. *
sezen aksu bir röportajında şarkılarını en iyi okuyan yorumcu olduğunu söylemiştir.
ayrıca bir ara yüzündeki çilleri lazer operasyonuyla aldırmış ancak güneşe çıkınca çiller yeniden yüzünde belirmiştir. * *
lisede en arka sırada otururken bana, duvara 'a canım söyle neyleyelim,sevmeyelim de taşa mı dönelim' yazdran her gün okutan kadındı bana
vücudu ile değilde sesi ile anılan, hatırlanan çocukluğumun popüler sanatçısı. severim
lezbiyen temalı birçok klibi, unutulmayacak muhteşem şarkıları, şahane sesi ve yorumu olan şarkıcıdır.
"lezbiyen değilim ama olsaydım bunu asla kimseden gizlemezdim çünkü kimseye verilecek bir hesabim yok, allah’tan başka." demiş. olsun biz seni heteroysan da severiz beybi.
rastgele en sevdiğim, baştan sona muazzam şarkı
emel ile yeniden albümüyle müziğe geri dönen efsane. bu albümde daha önce söylediği 10 parçaya yer vermiş.
lezbiyen_konulu_klip_indir full_indir_hd_indir durmadan indir çok indir bedava indir indir anam indir.

"korkuyorum" klibini ilk izlediğimde türkiyenin ilk lezbiyen temalı klibi olduğunu düşünüp kendisine cesaretinden dolayı bir kez daha hayran kaldığım harika insan.
zamanında eşcinsel destekçisi birçok klibin sahibiyken, şimdi hükümet destekçisine dönmüş galiba. ya da belki biz yanlış anlamışızdır.

http://t24.com.tr/haber/emel-muftuoglu-e...
"hovarda" şarkısına hasta olduğum ve duygularıma tercüman olduğunu düşündüğüm şarkıcı.

(bkz: a ciğerim söyle neyleyelim? sevmeyelim de taşa mı dönelim?)
90'lı yıllar artığı, unutulmuş her pop yıldızı gibi hükümete yanaşarak kendini gündeme getirmeye çalışan şarkıcıdır. ben rte olsam daha sert olurdum, tüm kanalları kapatırdım diyen emel'e lezbiyen aşk temalı, korkuyorum ve grup seks imalı deli et beni kliplerini hatırlatmak isterim. evinde verdiği söylenen kumar partilerine yeni akp'li arkadaşlarını çağırması dileğiyle. öptüm, kib, bye...
korkuyorum adlı şarkısına çektiği kliple, ardından amerikaya gidince biraz çılgınlık yapalım sözleriyle hakkında lezbiyen iddiaları dilden dile dolaşırken türkiyede lgbt temalı(!) ilk klibi de yapan kadındır. ayrıca muhteşem bir sesi ve feminist bir kişiliği vardır, bunu şarkılarına da yansıtır.
hoş geldin hüzün, korkuyorum ve hovarda favori şarkılarımdı. tartışmasız 90'ların türkçe pop ikonlarıdan. sonradan devamı gelmedi maalesef.
aslında çoğu şarkısını biliyormuşumgillerdendir.