eşcinsel vergisi

şöyleki ülkemizde trans kadınlar doğal olarak kadın giysileri giyinerek dışarı çıktıklarında ceza kesiliyor. bunun için 69 tl ödeyen bir çok eşcinsel emniyeti savcılığa şikayet etmişlerdi.

http://www.milliyet.com.tr/travestiye--k...
gay barlarda 33 lük biranın 13 tl olması da belki de bu vergiye örnek teşkil edilebilir.
eşcinsellere sırf eşcinsel oldukları için/yönelimlerinden dolayı hayatlarıyla ödetilendir.

(bkz: eşcinsel cinayetleri)
(bkz: dünya üzerindeki tüm eşcinselleri toplayıp yok etmek)
tanrı vergisi eşcinselliğin toplumun yanlış algısı sonucu,
hayal kırıklıklarımız, yaşanamamışlıklarımızla her saniye ödemek
durumunda olduğumuz ömürlük vergi.
vergisini ödediğin kara paranın yasal hale gelmesi gibi, eğer gay olduğum için vergi ödediğimde tüm haklara sahip olacaksam, bu para homofobi ve gaylere karşı negatif ayrımcılığa karşı mücadele için kullanılacaksa, ben üç beş sakal atarım.
camfrog için ödenen paralardan kesilen vergidir efenim. paralı partner arayışına hizmet veren bütün sistemlere para bayılan gaylarin vergisi. *
gaylerin gittiği mekanlarda alınan mal ve hizmetin üzerine eklenen vergidir.devlet görmezlikten gelir işletmeciler de alır.hatta devletin homofobik tavırlarıyla da teşvik edilir.misal sıradan bir barda bira 5 tl iken gay barda 15 tldir.burdaki 10 tl ibne olduğumuz için ödediğimiz bedel pardon vergidir.
kapalı olarak da olsa böyle bir vergi vardır. farkında olmadan ödersiniz.
kiminin canıyla, kanıyla; kiminin de parasıyla ödediği.

devletluların sofralarında yer bulan transseksüellerin, şöhretleriyle ödediği vergidir.


malum...

muhafazakar eşcinsellik; zengin ve ünlüysen hiç sorun değil. onun dışında isen gizli bir hayat sürmek zorundasındır ve sen bir ibne!sindir.
bu başlığı okuyunca aklıma ilk gelen şu oldu;
keşke gerçekten bir vergisi olsa da ödeyip özgür olsak... *
hayata 3-0 geride başlayarak ilk taksitini ödediğimiz, yaşam boyunca da her türlü ayrımcılıga ve hakarete maruz kalıp ödemeye devam ettiğimiz vergi türü.
olsaydı ödemek istediğim olan vergidir, en azından ne sebeple alındığı belli olan vergidir. şu an günümüzde verdiğimiz vergilerin haddi hesabı yok, hangimiz biliyoruz, nereye harcanıyor, acaba bizler için harcanıyor mu? nerelere gittiğinden haberimiz var mı?

amerika'dan örnek vermek gerekirse, orada toplanan vergiler halka açık şekilde şeffaf bir şekilde açıklanıyor, kuruşuna kadar açıklanıyor, kim neden niye vergi verdiğinin bilincinde olan vatandaşlar var, işte fark burada, orası amerika burası türkiye..