eşcinsellerin dünyaya yararları

çoğalamadıklarından nüfus artışına bir katkıları bulunmaz bu da dünyaya sağlanabilecek en büyük yarardır.
ilk aklıma gelen ve eşcinsellerin yarattığı ya da geliştirdiği kombo üçleme:

(bkz: pop müzik)
(bkz: edebiyat)
(bkz: moda)
sanat, cesaret, umut, neşe.
eşcinseller arasından, toplumun genelinden farklı düşünebilen bireylerin çıkma olasılığı daha yüksek olduğundan* insanlığa sanat, bilim vb. konularda katkılarının da o oranda olduğunu düşünüyorum. dolayısıyla bir zenginlik katmakta dünya'ya eşcinseller, cinsel yönelimden bağımsız olarak...
illa sanatsal düşünmemek gerek. bilimsel katkılar da var. (bkz: alan turing) ayrıca ben de biyolog olucam hahaha.
çift taraflı yaratıcı , mantıklı ve içeriksel düşünme sistemi !
istemeden de olsa nefret kusulan çukur olmaları ve hep günah keçisi olmalarıdır. insanların içindeki kini, nefreti, pisliği çemkirip en çok itin götüne soktuları toplum eşcinsellerdir. dünyanın nefretini boşaltmasına yardımcı olsalar da bu kendilerine hiç de yararlı değildir çünkü o çukur içine bir şeyler döküle döküle bir gün elbet dolar. ve bir çukurun dolması demek o çukurun yok olması, ortadan kalkması demektir.
aferin böyle kendinizi ötekileştirin. yararları ne demek allasen? zararları da var ama yararı da var bakın gibi olmuş bu iş. bravo alkışlar konfetiler.
bir heteroseksüel, biseksüel bireyle aynı ölçüde kattıkları yarardır. çok büyük bir fark göremiyorum. entelektüel birikim tamamen karakterle alakalı mesela. bunu kişinin cinsel eğilimiyle bağdaştırmak bana pek mantıklı gelmiyor.
daha yaratıcı, daha aydınlık, daha yasanılabilir bir dunya.
bu biraz saçma geldi açıkcası. ayrım yapılmamasını isteyen bizler şimdi kalkıp da doğuştan gelen bir şey ile ego şişirmeye çalışıyoruz. çok ama çok saçma bir başlık.insan ayrımı hoş değil( pozitif negatif ayrım olması bir şeyi değiştirmez, doğuştan gelen şeylerle mesela cinsel yönelim ile üstünlük ya da aşağılık olmaz.)
ve şunu da hatırlatayım ; ironi bazen cidden gülme krizine sokuyor. ayrım olmamalı diyen bizler şimdi ayrım yaparak büyük bir ironi yapıyoruz.
telefonun ekranını aşağı doğru kaydırmak için önündeki bilgisayarın mausunu aşağı çekmek değil tabi ki.