eşcinsellerle arkadaşlık

hani gerçek bir dost ararya insan hiç uğruna satılmıyacak her düştüğünde koşarak gelecek güvenilir kadın ruhundan anlayacak ... bir dost eşcinlerde bulduğum bir dostluktur ve herkese tafsiye ettiğim bir dostluk arkaşlıktır .
özellikle erkek arkadaşlarını elinde tutamayan kız arkadaşların ilk yardım kutusu gibidirler. hem kadın hem erkek ruhundan anladıkları için, en doğru gözlemi ve teşhisi yapıp en doğru yol göstemeleri gerçekleştirebilirler. kızlarla araları çok iyi olduğu için hetero erkeklerin hem gıptayla hem de hasetle baktıkları insan tipidir. eğlenceli, sosyal, kızla kız erkekle erkek gibi olabilen. doğal ve samimi arkadaşlıktır. bu yüzden insanlar kendini rahat hissederler yanında (en azından gay dostu olanlar)
üstteki entrylerden sonra ben de istiyorum. * *
eşcinsel arkadaşlık ilişkileri, deveye hendek atlatmak gibidir denilebilir
güven problemi olmayan birini bulursanız gayet güzel olur ama binde bir herhalde güven problemi olmayan eşcinsel bulmak.
heteroseksüel erkeklerin sahip olmak istemedikleri arkadaşlık. olur da gay olduğu bilinen biriyle görünürse, allah korusun insanlar belki onun da gay olduğunu sanarlar.
bir gay iyi bir arkadastir ama iki gay birbirine genelde cok hayir getirmez. bir kac istisnam disinda maalese bu boyle
herkese eşcinleri tafsiye etmek de güzel bir kafa tabii..
eşcinslerle mümkün olan arkadaşlık türüdür. cinler çarpar zira!
eşcinsel birisi ile arkadaş olmak* ile arkadaşın eşcinsel olması tamamen farklı olaylar olduğu için, kişiler açısından fazlasıyla değişkenlik gösterebilecek değerlendirmeler ve sonuçlar barındıran durum. kader ortağı arama, rahat rahat dertleşebilme*, dünya genelinde oluşturulan tek tip ya da baskın bilinen eşcinsel figürünün avantajlarından faydalanma* (özellikle bu arayışta bulunan kadınlar için hedef, eşcinsel erkeklerdir) vb sebepler ile özellikle eşcinsel olan birisi ile arkadaşlık kurmak isteyen insanlar mevcuttur. ancak cinsel yönelim/kimlik bir insanın bütününü oluşturmadığı gibi hayat, filmlerdeki gibi eşcinsel figürlerle soslanmış olan çok derinliği olmayan, eğlenceli ve özendiren kurgulardan ibaret değildir ve insanlar beklentilerini her zaman karşılamayabilirler. ortak sıkıntıların yakınlaştırdığı kişiler de, ilişkinin derinliği başka etmenler ile sağlanamadığı takdirde, ortak sorunun taraflardan birisi veya her ikisi açısından çözülmesi veya etkilerinin hafiflemesi nedeni ile birbirlerinden uzaklaşabileceklerdir. ancak bir arkadaşınızın eşcinsel olması; yani çok iyi anlaştığınız bir insanın eşcinsel olduğunu öğrenmeniz veya gey/biseksüel/heteroseksüel olma durumlarının bir arkadaşlık içerisinde büyük, sıkıntılı ve öncelikli bir detay sayılmadığı, o kişiyle birlikte olmanın başlıca nedeninin cinsel yönelimi veya kimliği olmadığı, kişinin bütünlüğünün benimsenebildiği koşullarda daha sağlıklı ilişkiler kurulabilir.
çok afedersiniz ama gerçekten sikko bir başlıktır bu. çünkü normal akıl ve fikir sahibi insanlar arkadaşlarının kadın, erkek, heteroseksüel, gay, lezbiyen, biseksüel, transeksüel, panseksüel ya da aseksüel olmalarıyla ilgilenmezler. çünkü arkadaşlık ayrı bir kavramdır. ve bu durumda da eşcinsellerle arkadaşlığın çok da farklı veya özellikli ya da tüh çiş kaka bir durum olduğunu sanmıyorum..neyse böyle başlıklarla kendi kendimizi ötekileştirmeye devam edelim. hadi bakalım..
heteroseksüel bir arkadaşım bana birçok eşcinsel arkadaşının olduğunu, lezbiyenlerin pek değil de gaylerin çok dramatik olduğunu bu yüzden pek arkadaş olmaktan haz etmediğini söylemişti. bana göre ise tam tersi. gayler bulunmaz nimet. her daim parti yapmaya eğlenmeye hazırlar, lezbiyenler gibi soğuk durmuyorlar insanlara hemen kaynaşıyorlar, dışarı çıkmayı seviyorlar ve drama konusunda lezbiyenlerin eline su dökemezler. sonuç; gaylerle arkadaşlık etmek bir ayrıcalıktır.
erkek temalı bir dünya için, oldukça ağır gelen şey. erkekler için "gay" "oooo siker bu bizi kuytuda" demek maalesef. aynı durumda erkeğin arkadaşı olan kız "lezbiyen" olunca "ooo sevgilisini de getirsin de 3lü yapalım *" olmakta maalesef.

tamamen bakış ve seks ile alakalı bir durum bu maalesef. halbuki, normal insanlar. çay içiyorlar. hiç çay içen insan kötü olur mu ?
eğlenceli, dert dinleyen, derdi alıp götüren, fikir veren, akıl veren, sırdaş, kızların açısından da düşünebildikleri için iyi bir alışveriş arkadaşı olup, kızları tavlamaya çalışıp başarısız olan hetero erkekler nazarında ince bir kıskançlığa sebebiyet veren, bu yüzden özellikle kızların kendilerini rahat hissetmesini sağlayan, gerektiğinde ağlayacak bir omuz, gerektiğinde kahkahaları paylaşan yaren olup, bu yüzden pek revaçta olan arkadaşlardır. geyim diye söylemiyorum, ilkokuldan beri kızlarla aram hep iyi olmuş ve bu yüzden sınıfın erkeklerince sürekli bunun sırrını öğrenmek için sıkıştırılıp durmuşumdur.
benim arkadaşlar genelde benden azar işitir ama arkadaşlığımdan şikayet eden de olmadı